Живопліт своїми руками: посадка, вирощування, догляд, відео, фото

Жива огорожа є природною і натуральною огорожею від непотрібного шуму вулиці, сильного вітру, бруду і пилу, а також чужих і незнайомих людей. Набагато краще проживати і проводити свій відпочинок на свіжому і чистому повітрі, а не в оточенні важких, що закривають огляд навколишньої природи парканів.

Крім цього, жива огорожа виглядає привабливо і естетично, вона зможе захистити вашу земельну ділянку від сусіднього, а також зможе розділити територію всередині ділянки на кілька зон. Перед тим як створити красивий живопліт на своій особистій земельній ділянці, необхідно розглянути весь процес покроково.

Вічнозелені рослини для зведення живої огорожі

Перед тим як приступити до зведення живоплоту визначитеся з її висотою, яка в основному залежить від різновиду використовуваних рослин. Для створення невисокої огорожі, що не перевищує метра у висоту, використовують рослини спирею, барбарис, а також самшиг. Для зведення середньої по висоті огорожі до 120 см, підійдуть глід, китайська дейція і чагарник пузиреплодник. Для огорожі, яка має висоту до двох метрів, застосовують ліщину, кущі бирючини, жасмин і бузок. Дуже красиво і естетично виглядають у вигляді живої огорожі хвойний вид рослин.

Жива огорожа може бути виконана із застосуванням листяних рослин, серед яких найбільш широко використовуваними є барбарис і вічнозелений бересклет. Серед широко використовуваних хвойних рослин можна виділити тую, повільноростучий тис, ялину і ялівець. Однак вічнозелені рослини хвойного виду володіють невисокою стійкістю до впливу забрудненого навколишнього повітря, порівняно з листяними рослинами.

У разі вибору такого типу рослин для свого огорожі, вибирайте види, які здатні поглинати навколишній пил, наприклад, як туя, модрина і австрійська сосна. При зведенні такої огорожі можна використовувати всі види рослин, однак бажано їх брати в рамках одного сорту.

Посадка живоплоту

На початку посадки живої огорожі, необхідно здійснити процес підготовки земляного грунту. На ділянці його майбутнього розташування необхідно ретельно видалити всі можливі бур’яни і шкідників. Для здійснення боротьби з багаторічною бур’янистою травою застосовують хімічні засоби і реагенти, які знищують кореневу систему бур’яну. По закінченні двох місяців з моменту такої обробки грунту можна буде висаджувати рослини.

Після обробки і видалення бур’янів, необхідно здійснити скопування землі, в тому випадку якщо на вашій ділянці грунт піщаний, то його ніжно удобрити глиною або компостом. Чагарники і рослини для створення такої огорожі краще висаджувати в ґрунт в весняний час або восени. Для цього необхідно придбати в спеціалізованих магазинах розсаду або виростити свою, і посадити кожну рослину за заздалегідь приготовленою схемою висадки.

Для здійснення рівною і чіткою посадки рослин краще розкреслити на землі лінії або вирити невелику канавку. Щільність і густота висадки рослин в основному залежить від його виду, зросту і розміру. Можна спорудити традиційну огорожу, в тому даному випадку вона буде розташовуватися в один ряд, або більш широкий і красивий вид – тоді висадка здійснюється в два ряди. Після посадки рослин потрібно здійснювати щоденний полив і зрошення землі протягом двох тижнів.

Стрижка і обрізка живої огорожі

Стрижку живої зростаючої огорожі необхідно проводити для додання їй форми і красивого зовнішнього вигляду. При догляді за огорожею не можна залишати стирчати з кущів гілочки і листя, форма огорожі повинна мати округлий або рівний вигляд. Перед моментом здійснення обрізки, підготуйте необхідні для неї інструменти. Знаряддя має бути чистим і добре відточеним, для досягнення найкращого результату стрижки. Підстригати огорожу краще в похмуру погоду, оскільки сонце може обпалити ніжні обрізані пагони. Перший зріз проводять не високо, в 15 см від землі.

Огорожі з хвойних порід обрізають три рази протягом року. Під час першої стрижки, яку проводять у весняний час, всі пагони вкорочують на 1/3 їх довжини. Друга стрижка здійснюється в середині літа, постригаются пагони і голки ще на десять сантиметрів. Аналогічним чином хвойні рослини підстригаються в перший місяць осені. У тому випадку, коли пагони хвойних рослини в довжину досягають потрібної довжини, надалі стрижка здійснюється на 5 см.

Огорожі, створені з листяних порід рослин, формують після здійснення їх висадки. Обрізку проводять на 20 см, в результаті цього рослини набувають обсяг і велику густоту. Друга стрижка здійснюється на наступний рік на 30 см, і на третій рік – на 10 см. В результаті такої обрізки пагонів, чагарник не буде високим, а його обсяг сильно збільшиться. По досягненні огорожею бажаної висоти, проводять її підрізування на пару сантиметрів.

Відео-Урок: живопліт

Догляд за живоплотом

Такий вид натуральної огорожі вимагає щоденного догляду, такого як прополювання, розпушування, зрошення земляного ґрунту, його підживлення і удобрення, стрижка рослин. Підгодівля вноситься в грунт після здійснення посадки рослин, а також протягом усього року, оскільки вітаміни і мінерали, а також органічні речовини дозволяють рослинам розвиватися і краще приживатися, а також збільшувати їх зростання. Внесення органіки здійснюється кілька разів на рік. Здійснювати цей процес рекомендують на початку літа, після удобрення необхідно рясно поливати рослини.

Зрошення землі і полив проводять регулярно, а також під час відсутності дощу і сильної посухи. Воду необхідно подавати рослинам рівномірно.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *