Коли збирати і як зберегти гарбуз

Коли збирати і як зберегти гарбуз. Фото

Прибирання гарбуза та його зберігання. Строки збирання гарбузів
Плоди гарбуза на відміну від інших овочів прибирають один раз при досягненні ними зрілості. І лише плоди сортів, які достигають пізно або якщо літо було холодним збирають недостиглі гарбузи, адже вони вже в процесі зберігання здатні дозріти. Як правило, це роблять у ясний день середини вересня, до настання морозів, проте серйозні корективи може внести погода в ці терміни.

Біологічну стиглість гарбузових плодів нескладно визначити за їх засохлої плодоніжки, перевіряємо як тільки плодоніжка всохла гарбуз готов до зрізку. У зрілого мускатного гарбуза кора стає дуже твердою, а її добре помітний малюнок повністю відповідає назві сорту.

Коли збирати і як зберегти гарбуз. Фото

Дозрілі плоди при прибиранні необхідно дбайливо зрізати разом з плодоніжкою, в іншому випадку вони можуть захворіти і погано перенести зберігання. За плодоніжку категорично не можна братися, особливо у гарбузів великих розмірів. При цьому може відвалитися ніжка, а сам плід при зберіганні після цього швидкими темпами загниє.
Гарбузи в цей же час сортують за якістю і розміром. Недостиглі і пошкоджені плоди використовують в їжу відразу ж, а призначені для довгострокового зберігання гарбузи необхідно просушивши, прогріти на сонці протягом 9-10 днів. При утворенні подряпин на гарбузі, можна посприяти їх швидкому загоєнню змастивши їх зеленкою або заліпивши бактерицидним пластиром.

При холодних ночях гарбуз треба вкривати соломою або матами. А при дощовій погоді його необхідно під навісом підсушити, щоб швидше затверділа кора і краще захищала плід.

Коли збирати і як зберегти гарбуз. Фото

Якщо Ви вирощуєте гарбузи величезних розмірів, то існує небезпека, що морозом прихопить плоди, які не встигли дозріти. Щоб такого не відбулося, необхідно зняти половину плодів до досягнення ними максимальних розмірів. Це направить залишилася енергію рослини на плоди, які залишилися, і завдяки цьому вони швидше дозріють.
Для короткострокового зберігання протягом 2 місяців підійдуть всі зрілі гарбузи будь-якого сорту. Проте особливо хороша лежкість в їдальних великоплідних сортів.

Гарбузи в умовах міста в квартирі дозрівають протягом двох місяців і дають повновагі насіння. А вже зрілі гарбузи різних зимових сортів можуть відмінно зберігатися близько 5-6 місяців просто в прохолодній комірчині. Їх зазвичай для цього кладуть під ліжко або в темну комору, щоб захистити від променів сонця.
Гарбуз за період зберігання зменшується у вазі з-за втрати вологи.

Коли збирати і як зберегти гарбуз

Якщо стало помітно, що у гарбуза псується бочок, необхідно вирізати до здорової тканини підгнившу частину, а потім обпалити на слабенькому полум’я свічки. Такі плоди вимагають особливо пильної уваги.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *