Квітка нертера: фото, догляд в домашніх умовах

Нертера (Nertera) відноситься до родини Маренові. В природі зустрічається в тропіках і субтропіках обох півкуль: у Південній Америці, новій Зеландії, Південно-Східної Азії, Австралії. Назва роду походить від грецького nerteros, що означає «низький, невеликий».

Нертера – багаторічна сланка рослина з повзучими стеблами і дрібними округлими супротивно розташованими листям. Квітки нертери білі, розпускаються в кінці весни. Потім з’являються оранжево-червоні ягоди діаметром 1 см, завдяки яким рослина отримало назву «кораловий мох».

Нертеру багато хто вважає «рослиною одного сезону»: як правило, взимку нертери ізрастаются, втрачають декоративність. Однак при оптимальних умовах утримання рослина нертера здатна прожити кілька років.

Види нертери

Видів нертери не так багато – у домашньому квітникарстві культивують переважно нертеру притиснуту, черноягодную і гранандиз. Нижче ви можете побачити фото нертери найпоширеніших видів.

Нертера притиснута (Nertera depressa) має округлі листя діаметром 0,5-0,6 см. Квітки дуже дрібні, зеленоватобелые. Влітку утворюються яскраво-оранжеві ягоди, прикрашають рослину кілька місяців.

Нертера притиснута

Нертера чорноягідна (Nertera nigricarpa) має плоди чорного забарвлення.

Нертера чорноягідна

Нертера гранаднзис

Нертера гранаднзис (Nertera granadensis) відрізняється дрібними (довжиною 3-7 мм) ланцетоподібними листям, що розташовуються на коротких черешках (2-4 мм). На початку літа на верхівках пагонів утворюються дрібні жовтувато-зеленуваті квітки.

Нертера гранаднзис

Плоди помаранчевої забарвлення зберігаються на рослині всю осінь, іноді навіть і зиму.

Плоди

Її різновид – нертера астрід (Nertera granadensis astrid) – формує особливо велика кількість ягід.

нертера астрід

Як доглядати за нертерою

Перед тим як доглядати за нертерою, потрібно забезпечити для рослини необхідні умови вирощування. Для цього вибирають добре освітлене місце з невеликою кількістю сонячних променів вранці або ввечері. Взимку рослині теж необхідне хороше освітлення, інакше воно буде погано рости і плодоносити. Влітку містять при температурі не вище 20°С, взимку оптимальна температура – 10-12°C, але не нижче 7°C. Влітку рослину виносять на відкрите повітря, але захищають від прямих сонячних променів і опадів.

Навесні і влітку поливають рясно, взимку обмежено, але грунт не повинен пересихати повністю. У період росту потрібна висока вологість повітря, рослина регулярно обприскують м’якою кип’яченою водою кімнатної температури. Цю процедуру проводять тільки до цвітіння: на квітки і ягоди вода не повинна потрапляти. Горщик з рослиною ставлять на піддон з вологим керамзитом або мохом (дно горщика не повинне торкатися води) для підвищення вологості повітря.

Догляд за нертерою в домашніх умовах вимагає регулярних підгодівлі, для цього використовуються мінеральні добрива в половинній дозі. Підгодовують рослина в літній період один раз в два тижні.

Пересаджують навесні до початку цвітіння в широку неглибоку ємність з рихлим і влагоемкой грунтом. Грунтову суміш готують з глинистої і листової землі і піску, узятих в рівних кількостях. Дренаж обов’язковий. При пересадці землю не ущільнюють і не утрамбовують, вона повинна добре пропускати повітря.

Розмноження нертери

Розмножують Нертеру поділом куща і насінням. Насіння сіють у січні-лютому в широку посудину, наповнену субстратом, що складається з рівних частин листової землі і торфу з додаванням піску. Рідко покладені на поверхні ґрунту насіння прикривають тонким шаром субстрату, змочують водою з пульверизатора і накривають склом. Посіви ставлять у тепле місце (20-22°С). Насіння проростає недружно і повільно (один-три місяці). Сіянці тримають на світлому підвіконні, не допускаючи попадання на рослини прямих сонячних променів.

Розмножують Нертеру діленням кореневищ на початку літа, після того, як опаде ягоди. Частина кореневища пересаджують в свіжу грунтову суміш, приготовану з рівних частин дернової, листової землі, торфу і грубозернистого піску. Необхідний хороший дренаж.

Шкодять рослині білокрилка, борошнистий червець, павутинний кліщ, попелиці, щитівки. З хвороб спостерігається фізіологічне старіння при надмірному поливі рослини по листю.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.