Типи і переваги використання лед світильників для рослин

Ті, у кого на підвіконні ростуть квіти, знають, як недостатність світла відбивається на їхньому зростанні, появі квітів. У кращому разі розвиток дещо пригнічується. У гіршому – рослина починає хворіти і навіть гине.

Щоб цього не сталось, досвідчені квітникарі встановлюють на підвіконні разом з вазонами лампи для вирощування рослин. Під час їхнього виготовлення виробники використовують світловипромінюючі діоди. Такий варіант забезпечення флори світлом потрібного спектру є найдієвішим, найкраще стимулює зростання насаджень.

До того ж, світлодіодні лампи не сушать зелень, не залишають на ній опіків. Такі вироби, окрім підвіконь, задіюють в гроутентах, розаріях, теплицях, оранжереях тощо.

Надмірної кількості світла квіти також не люблять. Бутони стають млявими, блідими, краї їхнього листя покриваються жовтими смужками. Якщо вчасно направлений на квітку світловий потік не зменшити, рослина може швидко загинути.

Отже, щоб отримати зелене соковите листя і барвисті квітки, потрібно вчасно подбати про збалансоване штучне освітлення для вазонів. Тільки світлодіодна фітолампа для рослин здатна забезпечити їх достатньою енергією, важливою для запуску фотосинтезу.

світлодіодна фітолампа для рослин

Типи пристосувань для підсвічування

Виробники пропонують увазі лед вироби з різною потужністю, конструкцією, спектром і умовами використання. Кожен з них націлений на виконання певних завдань.

  • Фітосвітильники. Є ідеальним рішенням для квітів, що вирощуються на підвіконнях. Дія синього та червоного кольору підштовхує до посиленого зростання та розвитку паростка, сприяє зміцненню стебел та посиленому розвитку кореневої системи. За допомогою таких світильників квітки зберігатимуть декоративний зовнішній вигляд протягом року.
  • Фітолампи. Хороший варіант для цілорічного вирощування у приміщенні різних культур. Бувають біколорними, мультиспектровими та повного спектру. Від типу залежить, на якій стадії життя розсади вони можуть використовуватись. Лампи повного спектру для рослин підходять для всіх стадій життя розсади, в тому числі під час пророщування насіння.
  • Фітопрожектори. Використовуються переважно в просторих теплицях, так як здатні підсвічувати великі площі. Тим самим вони прискорюють розвиток відразу декількох кущів певної культури.
  • Фітострічки. Підходять для підсвічування квітів, що вирощуються в домашніх умовах: на балконі, лоджії, підвіконні. На стрічці у певному порядку розташовані світловипромінюючі діоди синього та червоного спектрів випромінювання. У продажу можна знайти конструкцію, що дає біле світло.

Які переваги має світлодіодне підсвічування рослин

Світлодіодні фітолампи мають низку переваг. Серед них найчастіше користувача називають наступні:

Можливість тривалого використання. Якісний світильник з діодами здатний працювати 16 годин на добу або 11 років без перерви.

  • Пожежонебезпечність. Під час роботи вироби майже не виділяють тепло. Доторкнувшись до них рукою, ви не отримаєте опіків. Отже ваші рослини не постраждають.
  • Економія електроенергії. Якщо влітку фітолампи для квітів працюють до восьми годин, то взимку – до 14. Звісно, при такому навантаженні вигідно купити освітлення для рослин з діодами.
  • Простота використання. Лед прожектор не потребує спеціальних знань та обладнання для встановлення, тому складнощів з монтажем не виникає ні в кого.

Крім того, фітолампа з діодами дають правильну концентрацію випромінювання. Світло від них не розсіюється по приміщенню, як у звичайних ламп, а цілеспрямовано направляється на квіти. Завдяки цій особливості температура в кімнаті не змінюється, а рослина отримує потрібну кількість світла.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *