Монтажна піна. Застосування, властивості і характеристики

Монтажна піна. Застосування, властивості і характеристики

Монтажна піна – досить новий будівельний матеріал, стрімко отримав дуже широке застосування, завдяки своїм унікальним властивостям. Навіть якщо ви їй не користувалися, то напевно бачили її в дії. Там, де ведеться будівництво, по контурах вікон і дверей можна побачити жовтуватий матеріал дуже схожий на пінопласт. Так ось, – це і є застигла монтажна піна.

Монтажна піна це однокомпонентний пінополіуретановий герметик в аерозольній упаковці. Дуже широке застосування цей будівельний матеріал отримав також завдяки зручності його застосування. Що б їм скористатися, досить придбати балончик, направити відвідну трубку в порожнину, що герметизується, і натиснути на кнопку. Піна під тиском надійде в щілину, де протягом декількох годин буде розширюватися, щільно заповнюючи собою навіть найдрібніші порожнини.

Раніше замість монтажної піни для закладення порожнин і швів зазвичай застосовували цемент з паклею. Ефективність такого закладення в порівнянні з сучасними методами, м’яко кажучи сумнівна. А процес закладення був довгим і мало не болісним.

Тепер же все це в минулому. Піна буквально витіснила ті будівельні матеріали і методи робіт, які використовувалися для герметизації швів і стиків раніше.

Властивості і характеристики монтажної піни

Крім герметизації піна має властивості монтажу. Вона дуже чіпко схоплюється з більшістю традиційних будівельних матеріалів, приклеюючи таким чином поверхні одна до іншої.

З деякими будівельними матеріалами, в силу своїх властивостей і хімічної активності, монтажна піна не може бути сусідами. Ось ці матеріали:

 • тефлон,
 • силікон,
 • поліетилен,
 • поліпропілен.

Повне затвердіння піни відбувається зазвичай протягом не менше ніж 24 годин. Цей процес називається полімеризацією, і в ньому в якості одного з реагентів бере участь вода, що знаходиться в атмосфері. Для кращої полімеризації і запобігання утворенню всередині монтажного шва (всередині шару піни) великих порожнеч, виробники рекомендують перед застосуванням піни, змочувати поверхні водою.

Також монтажна піна має і ще дві дуже потрібні якості. Вона, по-перше, є чудовим теплоізолятором, а по-друге, – має звукоізоляційні властивості. Тому їю і закладають основну товщину швів по периметру вікон і дверей. Шов, заповнений монтажною піною, буде куди більш теплим, ніж ті ж двері або склопакет.

Монтажна піна. Застосування, властивості і характеристики

Також піна пожежобезпечна, і є електричним ізолятором.

Наявні в продажу монтажні піни розрізняють за способом застосування.

 1. Професійна піна наноситься за допомогою монтажного пістолета (продається окремо).
 2. Напівпрофесійна цього не вимагає.

Також піни поділяються на:

 • зимову – застосовується до позначки температури повітря – 18 град;
 • літню – має межу рекомендованих температур застосування в межах +5 до + 35 град С
 • всесезонні – в залежності від складу і виробника, температура застосування може змінюватися.

Де застосовується монтажна піна і для яких цілей

Давайте детальніше розглянемо деякі варіанти застосування монтажної піни.

Утеплення – заповнення тріщин в стінах і дахах, між рядами утеплювачів. Закладення швів по периметру вікон і дверей. Ущільнення труб в монтажних шахтах. Ущільнення щілин на плавзасобах.

Монтаж – кріплення (додаткове) дверних луток і віконних рам в прорізах. Приклеювання матеріалів (утеплювачів, декоративних) на стінах.

Крім того, для поглинання шумів і вібрацій піною закладають стики труб зі стінами, кріплення кондиціонерів, витяжок, насосів.

Монтажну піну застосовують і як самостійну декорацію приміщень, і навіть для виготовлення складних візерунків дизайну.

Але що б отримати потрібний ефект від застосування монтажної піни, її, по-перше, потрібно правильно нанести, а по-друге запінені шов (щілину) ізолювати від впливу прямих сонячних променів і води.

Так, дійсно, відносними недоліками цього будівельного матеріалу, є те, що він розкладається під дією ультрафіолету, і пропускає через себе воду, втрачаючи при цьому свої властивості.

Монтажна піна. Застосування, властивості і характеристики

Тому монтажну піну потрібно захищати, замазуючи шви схильні до таких дій, гідроізоляційними матеріалами. Наприклад, при монтажі пластикових вікон, класичною технологією потрібно ізолювати пінний шар:

 • Зовні водонепроникною але паропроникною стрічкою,
 • А зсередини приміщення – пароізолятором.

В такому випадку піна як утеплювач і ущільнювач в віконному шві прослужить досить довго.

Якщо впливу зайвої вологи і сонця на шов (щілину) не буде, то піну можна і не ізолювати.

Купуючи балончик потрібно остерігатися підробок. Монтажна піна http://soudal.com.ua/index.php/montazna-pina Soudal наскільки популярний товар, настільки і популярним є його підроблення. Тому купуйте піну тільки в перевірених магазинах, або у регіональних офіційних представників. Найпростіший спосіб обману – недолив піни в балончики. Так що в гонитві за ціною, можна навіть дуже прогадати. Перш ніж вибрати монтажну піну, особливо для застосування у великих обсягах, рекомендується дізнатися у місцевих будівельників їх думку з приводу того чи іншого постачальника, після чого робити свій вибір.

Як застосовувати монтажну піну

Уважно прочитайте інструкцію із застосування монтажної піни на упаковці виробника. Обов’язково дотримуйтеся правил застосування цього будівельного матеріалу.

У більшості ситуацій рекомендується робити наступне:

 • дотримуйтесь вимог безпеки! Працюйте з монтажною піною тільки в рукавичках і захисних окулярах. Пам’ятайте що в рідкому стані це досить небезпечна речовина!
 • використовуйте піну для заповнення щілин середніх розмірів (1 – 8 сантиметрів). Якщо щілина уже, то краще скористатися класичним герметиком, якщо ширше, то краще замість піни застосувати більш дешеві матеріали – цеглу, пінопласт, камінь, пісок і цемент.
 • перед застосуванням монтажної піни, всі поверхні, що склеюються змочіть водою. Як вже говорилося без достатньої вологості повітря (80%) нормальна реакція піни неможлива, і ви даремно витратите матеріал.
 • перед застосуванням енергійно струшуйте балончик не менше однієї хвилини. Цим ви перемішаєте багатокомпонентний склад всередині балончика.
 • розпилюйте піну утримуючи балон дном вгору! В іншому випадку ви не випустите рідкий вміст балона назовні, зате випустіть газ.
 • пам’ятайте, що піна в перший період затвердіння значно розширюється, збільшуючи свій обсяг в 2 – 3 рази. Потім відбувається процес поступового невеликого зменшення обсягу. Обсяг спочатку заповнюється зазвичай на одну третину.
 • запінюючи простір, проводьте штуцер балона повільно і рівномірно. Не поспішайте. Якщо є можливість, то запіньте невелику ділянку і почекайте з півгодини, подивіться, як поводиться конкретний вид піни. Це допоможе зробити необхідні висновки про кількість піни для подальшої роботи. Вертикальні щілини зазвичай запінюються від низу до верху.
 • не рекомендується механічно навантажувати (розсовувати, створювати вібрації) запінені шви протягом мінімум 24 годин. Навіть якщо на упаковці написано, що піна застигає за 3 години. Це означає, що після закладення монтажною піною віконного шва, вікно не можна відкривати в перебігу ще однієї доби.
 • після запінення рекомендується побризкати піну водою, це прискорить і поліпшить всі реакції по затвердінню піни.
 • надлишки піни після її повного затвердіння видаляються ножем. Потім піна покривається ізолюючими матеріалами відповідно до наведених вище рекомендацій.

Також пам’ятайте про високу прилипчивість піни. Через неакуратне поводження можна попсувати як свій одяг, так і будь-які матеріали, на які потрапить піна. У продажу є спеціальні змивачі для монтажної піни. Але вони слабоефективні, часто залишають плями і змивають замість піни лак і фарбу. Застиглу піну можна видряпати гострим предметом, порізавши при цьому поверхню. А з одягу піну видалити неможливо.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *