Ошпарені окропом

НІ ВЗИМКУ, НІ НАВЕСНІ

Першою справою потрібно правильно визначити строки такої обробки, як правило їх важко вловити. Необхідно вгадати час до розпускання бруньок, але не раніше, чим стане сніг на гілках. Якщо бруньки наклюнулися (вихід у зелений конус) – з ошпарюванням уже спізнилися.

Простіше із цією роботою в більш південних регіонах. Тут можна ошпарювати хоч у лютому, у зимові відлиги. Аби тільки температура була близько нуля й вище. Інакше вода занадто швидко остигає, долітаючи до гілок уже холодною й некорисною. Ще гірше, коли вода замерзає на гілках, покриваючи бруньки панциром. Шкідникам це не страшно, проте бруньки можуть загинути.

І все-таки найкращий час ошпарювання – березень. Справа в тому, що ошпарювання, крім винищування шкідників і хвороб, справляє «загально зміцнювальну дію», стимулюючи рослини на врожайні подвиги. Цей ефект переважує навіть користь від винищування шкідників, буквально оживляючи кущі ягідників, що гинуть. А от якщо провести обробку в зимові відлиги, то стимулюючого ефекту не буде.

КОМУ В ЛАЗНІ ДОБРЕ

Добре озиваються на гарячий душ малина, смородина, аґрус, ірга, аронія, йошта. Непогано реагує й суниця, але тільки за умови, що температура води буде не вище 60°С.

Особливо варто відзначити кімнатні рослини. Регулярне обприскування гарячою водою люблять кактуси, орхідеї. На інших кімнатних квітах такий душ використовують у рятувальних цілях, коли стоїть погроза втрати квітки по незрозумілій причині. Небажаний такий регулярний душ тільки квіткам з опушеними листами: фіалкам, глоксиніям, бегоніям. Залишаться плями на листах.

Обробка квітів ведеться у ванні. Установлюють увечері у ванну, обприскують гарячою водою й закривають двері. Це робиться для підвищення вологості, яку не витримує більшість шкідників, що звикли до сухого кімнатного повітря. 

ТЕМПЕРАТУРА 

 За температурою варто стежити уважно. У саду треба, щоб вода була 80-90°С. Тільки при такому режимі можна чекати масової загибелі шкідників. 

Суницю теж поливають із лійки таким кип’яточком. Але тримають лійку не нижче одного метра над землею. Поки вода долетить – остигає до необхідних 60°С.

Чагарники витримують і більш крутий окріп. А от для кімнатних квітів гаряча вода повинна бути такою, щоб рука терпіла. Інакше зварите своїх улюбленців. 

І останнє – ошпарювання не вбиває 100% шкідників і спори хвороб, а виходить, і не скасовує хімічної обробки.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *