Основні помилки городників при вирощуванні розсади перцю

НЕЯКІСНА ЗЕМЛЯ

Не можна брати землю із грядок, де росли овочеві культури. Також не можна брати землю із клумби, де ростуть квіти, і використовувати її для вирощування розсади. Перегній бажано брати з 4-літньої купи, а дернову землю з ділянки, де багаторічні трави ростуть кілька років.

ПОГАНА ПІДГОТОВКА НАСІННЯ

Оскільки насіння перцю досить погано зберігають свою схожість, їх не слід купувати про запас. З безлічі можливих схем передпосівної підготовки насіння перцю до посіву найбільш кращі наступні три схеми:

– Протравляння насіння в 2%-ому розчині марганцівки протягом 20 хвилин. Потім замочування їх протягом 18 годин у розчині «Циркону» (1 крапля препарату на 300 мл води) при кімнатній температурі. Потім посів насіння або попереднє пророщення насіння із наступним посівом.

– Знезаражування насіння в 2%-ому розчині марганцівки протягом 20 хвилин. Потім замочування їх протягом 18 годин у розчині «Епіна» (2 краплі на половину склянки води) при кімнатній температурі. Потім посів насіння або їх попереднє пророщення з наступним посівом.

– Протравляння насіння в 2%-ому розчині марганцівки протягом 20 хвилин. Потім замочування їх протягом 2 діб в поталій сніговій воді, яку треба міняти кожні 5-6 годин, або у водяному розчині соку алое.

ПОМИЛКА У ВИЗНАЧЕННІ СТРОКІВ ПОСІВУ НАСІННЯ

Строк посіву насіння перцю залежить від строку посадки розсади на постійне місце. Ранньостиглі сорти звичайно сіють за 65 днів, середньостиглі – за 65-70 днів, а пізньостиглі за 75 днів до посадки на постійне місце.

Цей строк посіву насіння перцю, з урахуванням часу від посіву до появи сходів, кожному садівникові треба розрахувати дуже точно – коли посіяв, коли вони повинні зійти, коли розсаду будете саджати в ґрунт. А все це залежить від стану вашої теплиці, від погоди й більше всього від того – чи живете ви в саду постійно або буваєте тільки у вихідні дні.

Якщо насіння перцю посіяні занадто рано, то рослини переростають у горщиках і починається зав’язування нижніх плодів. В умовах недостатньої освітленості на підвіконні все це приводить до виснаження рослини. У результаті, навіть при видаленні 1-2 нижніх зав’язей, рослини приживаються повільніше й затримується основна хвиля плодоносіння. Тому перерощувати розсаду перцю не можна в жодному разі.

НЕДОТРИМАННЯ ТЕМПЕРАТУРНОГО РЕЖИМУ

 Для одержання гарних і дружних сходів перцю температура ґрунту до появи сходів повинна бути +25-28°C, а після появи сходів на 2-3 дня її треба знизити до 20 градусів, а потім постійно підтримувати в межах +22-25°C.

При недотриманні цього графіка температури ґрунту насіння перцю будуть проростати дуже повільно й поява сходів може затягтися до 25-30 днів.

Але сама груба помилка в цей час – розміщення ємності з посіяними насінням на батареях опалення. Оскільки ці ємності невеликі, ґрунт у них швидко нагрівається понад +32-33°C і висихає, що приводить до швидкої загибелі насіння, яке щойно наключилося.

Якщо у квартирі тепло, тобто +23°C, то це не означає, що ґрунт на підвіконні теплий. Не полінуєтеся сунути термометр у ґрунт, і ви будете дуже сильно здивовані.

Щоб вплив цих факторів зменшити, зручніше за все зробити на підвіконні південного вікна своєрідну привіконну теплицю. Для цього підвіконня відгороджується від іншої частини кімнати плівкою, а температура в ній регулюється за допомогою відкритих або закритих кватирок.

ВИРОЩУВАННЯ СІЯНЦІВ ПЕРЦЮ З ПОДАЛЬШОЮ ПІКІРОВКОЮ

На відміну від помідорів, перець погано переносить пікіровку, тому що його коріння повільно відновлюються, що збільшує час вирощування розсади на 15-20 днів. При цьому губиться весь сенс вирощування розсади.

Тому його насіння краще відразу сіяти в «персональну» тару, при необхідності роблячи надалі не пікіровку, а перевалку рослин, тобто виймаючи з тари разом з рослиною всю грудку землі й пересаджуючи його в більшу по розмірах тару без порушення кореневої системи. У підсумку можна виграти 15-20 днів, які будуть потрібні для вирощування розсади.

НЕДОСТАТНЄ ОСВІТЛЕННЯ РОЗСАДИ

Перець – рослина короткого світлового дня. А це означає, що перцю потрібний короткий світловий день по тривалості, але з дуже високою освітленістю. Практично створити такий короткий світловий день не становить великого труда. Для цього використовуйте додаткове освітлення фітолампами у продовж дня, а о 18-19-й годині закрийте світлонепроникним ящиком або чорним лутрасилом. Крім того, розсада, вирощена на короткому світловому дні, має підвищену стійкість до зниження температури.

НЕСПРИЯТЛИВІ УМОВИ ДЛЯ ВИРОЩУВАННЯ

У цьому ж випадку дуже корисно обприскати рослини 2-3 рази розчином «Епіна» з інтервалами 8-10 днів. Після обробки «Епіном» рослини менше реагують на несприятливі умови вирощування, особливо недостатню освітленість, властиву міським квартирам. А для гарного утворення коріння, можна дати рослинам підгодівлю гуматом калію (25 мл на 10 л води).

НЕПРАВИЛЬНЕ ЖИВЛЕННЯ РОЗСАДИ

Щоб розсада нормально росла, уже у фазі 1-2 справжніх листів треба зробити підгодівлю, яка підсилює розвиток сіянців і зміцнює кореневу систему. Другу підгодівлю роблять із появою другого листка.

НЕДОТРИМАННЯ РЕЖИМУ ПОЛИВУ

Перші 2-3 дня після появи сходів розсаду поливати не слід, а якщо земля суха, то її зволожити обприскувачем.

А коли розвернуться сім’ядольні листочки, розсаду починають поливати теплою відстояною водою. Перші дні полив краще робити чайною ложечкою, оскільки сходи легко вимиваються із ґрунту.

У жодному разі не можна допускати зів’янення рослин, але не менш небезпечний і надлишок води, оскільки рослини при цьому можуть занедужати чорною ніжкою. При цьому дуже важлива гарна вентиляція рослин.

ШКІДНИКИ НА РОЗСАДІ

Головні шкідники перцю – попелиця, кліщ, совка. Треба стежити за їхньою появою й вчасно обробити розсаду. У домашніх умовах можна провести обприскування настоями цибулі ріпчастої, календули, чорнобривців, часнику, хвойного екстракту або використовувати біологічні засоби захисту рослин: «Фітоверм», «Агравертін», «Ентобактерін», «Бітоксібаціллін» і ін.

ВИСАДЖЕННЯ РОЗСАДИ В ХОЛОДНИЙ ҐРУНТ

У теплицю або в ґрунт розсаду перцю висаджують, коли ґрунт прогріється на глибині 10 см не менш чим до +15°C. Розсада краще перенесе пересадження, якщо перед висадженням її рясно полити й саджати в лунки, попередньо рясно политі гарячою водою.

Коріння перцю, особливо молодого, не переносять навіть короткочасного пересихання ґрунту. Щоб цього не відбувалося, посадку треба замульчувати торфом, ошурками, сіном і ін.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *