Накидати чи ні? Чи потрібен сніг в теплиці


Щоб запастися м’якою сніговою водою, дачники набивають снігом вільні бочки.

НАВІЩО ПОТРІБНИЙ СНІГ У ТЕПЛИЦІ ВЗИМКУ

Ті городники, що регулярно щозими роблять цю операцію, приводять свої вагомі аргументи:

– сніг охороняє ґрунт від глибокого промерзання;

– з початком танення живить ґрунт водою й готує її до посадок;

– снігова вода за своїм складом перевершує будь-яку іншу, крім дощової.

Є й ще один плюс такої операції: накидання снігу – прекрасна фізична зарядка, що поєднана з користю для вашого городу.

Звичайно порад, що стовідсотково працюють, не може бути в цьому питанні, як і в будь-якому іншому. Справа в тому, що якщо на вашій ділянці ґрунтові води розташовані близько до поверхні, то, завантаживши в теплицю багато снігу, навесні в ній буде справжнє болото.

Про це саме говорять супротивники заповнення теплиці снігом.

КОЛИ І ЯК ПРАВИЛЬНО НАКИДАТИ СНІГ У ТЕПЛИЦЮ

При заповненні теплиці снігом важливі й час, і його кількість.

Якщо робити це з осені – сніг допоможе зберегти корисну мікрофлору, не даючи їй вимерзнути, за умови проведення осінньої обробки від шкідників.

Якщо заповнюєте в лютому – зберігаєте вологу за принципом смуг снігозатримання.

Прихильники цієї процедури затверджують, що бажано накидати сніг товщиною півметра, не менше.

Є ще один нескладний варіант запастися м’якою поталою водою зі снігу: для цього потрібно набити снігом підготовлені для цього діжки, ущільнивши його якнайсильніше.

Якщо у вас не дерев’яна, а сучасна теплиця з полікарбонату, то вона практично не дихає, а тому з початком танення снігу її необхідно частіше провітрювати, щоб уникнути зайвого перезволоження.

ЧОМУ «САМО НАМЕТЕ» – НЕ КРАЩИЙ ВАРІАНТ

Можна зустріти ще й третій варіант відносно снігу в теплиці, його прихильники дотримуються думки, що сніг у теплиці може бути присутнім, але за принципом «само намете».

Щоб «намело само», потрібно залишити двері й кватирки в теплиці відкритими, а це чревате тим, що в результаті ви залишитеся до початку весни взагалі без теплиці. Яскравих ілюстрацій цього на городніх сайтах повно. Зібратися теплиця може навіть від того, що снігу, що випав, буде багато, особливо якщо зсередини вона додатково не укріплена.

ВІДГУКИ

На форумах городників до питання снігу в теплиці відношення неоднозначне. Є й прихильники, які роблять це вже багато років поспіль, є й переконані супротивники.

Відгуки «за»

• Оскільки ми живемо в селі постійно, то контролювати все, що відбувається нам простіше. У теплицю, у якій більш піщаний ґрунт, накидаємо сніг у лютому. Товщина шару становить не більш півметра. Коли сонечко починає припікати, сніг тане досить швидко, теплиця перебуває з південної сторони ділянки. І до початку посівного сезону ґрунт у теплиці саме такий, який потрібен. Чому й не скористатися м’якою сніговою водичкою?

• Батьки мої, хоч і літні вже – завжди сніги накидають у теплицю по самий дах. Урожаї відмінні, і земля в теплиці відмінна. Я ж цього року тільки придбала будинок, там жила бабуся 90 років, тому город досить запущений, земля гарна, а в теплиці – пил пилом. В 2017 садила в теплицю –  добре росте, але земля все-таки курна, після поливу кіркою схоплюється, увесь час рихлила. За межами теплиці земля та ж, про кірки не було. Висновок – сніг, що тане, якось позитивно позначається на структурі землі. Так що я в цю зиму сніг у теплицю закидаю (як батьки роблять).

Відгуки «проти»

• Поталий сніг ніхто не розігріває. Він холодний апріорі. І якщо кринична вода в районі 10 градусів, то поталий сніг близький до нуля. Метод танення не вимиває в шари ґрунту, що розташовані нижче, корисні речовини, якщо тільки снігу мало. А якщо багато, те все, що розчиняється – піде вниз. А це і є ефект зливи. Вимивання в шари, що лежать нижче, корисних речовин. А в теплицю ви не тільки злежалий сніг закидаєте, але ще й шаром у кілька раз перевищуючим вуличний (уже злежалий). Спробуйте зрівняти масу снігу на 1 кв. м. на вулиці й у теплиці, якщо вона майже до даху забита. 

• Спосіб гарний, якщо нівідкіля по весні взяти воду. Люди в такому випадку й порожні бочки снігом дуже щільно набивають. Але якщо є вода, то забивати теплицю снігом майже під самий дах має сенс, якщо прагнете кілька зайвих кілограмів скинути й час на свіжому повітрі провести.

Якщо вирішили, що у вашому випадку сніг у теплиці стане помічником у підготовці майбутнього врожаю, то настав час братися за лопату. Якщо ж боїтеся, що до початку посадкового сезону буде суцільне  болото у вашій теплиці – цю процедуру краще скасувати. Але є ще спосіб із заповненням снігом вільних ємностей.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *