Переваги теплиці з полікарбонату

Переваги теплиці з полікарбонату

Сьогодні кожен може спостерігати, якими темпами відбувається розвиток будівельних технологій. Відбувається як вдосконалення вже існуючих будматеріалів, так і заміна застарілих новостворюваними.

Новостворювані, новітні матеріали тут же виходять на будівельний ринок і при вдалому поєднанні властивостей викликають переваги великої кількості споживачів. Вони, як правило, більш зручні в монтажі, мають більш високу якість і з більш тривалим терміном експлуатації. Одним з таких матеріалів став полікарбонат.

Полікарбонат порівняно недавно використовується як матеріал для пристрою теплиць. До останнього часу найпопулярнішим матеріалом для покриття будівель тепличного типу було звичайне скло.

Скло вигідно відрізняло від інших матеріалів наступними властивостями:

 1. світлопроникність;
 2. гарна теплоізолююча властивість;
 3. довговічність (дійсно, при акуратному використанні термін дії може бути дуже довгим).

Однак, як покрівельний матеріал, скло володіє високою крихкістю, а також вимагає особливої ​​обережності при поводженні. При заміні стекол, що покривають теплицю, грошові витрати на цю операцію можуть бути дуже високими з огляду на те, що відсоток битих від загальної маси стекол може бути великим. Крім того, робота зі склом забирає у робочих багато сил і часу, сама операція по установці або заміні стекол складніша, ніж при роботі з полікарбонатом.

Переваги теплиці з полікарбонату

Плівка або пластик – набагато простіші в роботі, його маса значно нижче, ніж у скла. Це означає, що для пристрою повноцінної теплиці зі скляним дахом потрібно набагато більше грошей – адже для утримання тендітних стекол потрібно куди більше надійний, зазвичай металевий і масивний каркас. Ось тому свою популярність здобули теплиці з полікарбонату.

Ось які переваги притаманні полікарбонату:

 • У порівнянні з плівкою або склом він важить порівняно мало, а це дає можливість споруджувати каркас для теплиці з недорогих і легких матеріалів. Маса полікарбонату менше маси скла в шістнадцять разів;
 • Відмінна властивість – світлопроникність. Значення цього показника становить до 92, з плином часу здатність пропускати світло не знижується, як у плівки;
 • Теплоізоляція – ще одна важлива властивість даного матеріалу. Завдяки тому, що полікарбонат зберігає в три рази більше тепла, ніж скло, при його установці можна значно заощадити на опаленні;
 • Підвищена міцність. Даний матеріал має властивість відмінно опиратися впливу вологи, холодів, снігу і граду, механічних ударів. За результатами тестів полікарбонат в 200 (!) разів міцніше, ніж скло. Дуже важливо правильно встановити листи, що складають покриття. При відповідному монтажі термін гарантії становить понад десяти років, за цей час скло гарантовано місцями отримає пошкодження.
 • Полікарбонат може експлуатуватися при температурах від +120 до -40 С;
 • Цей матеріал має високу пластичність, тому не складає труднощів натягнути його на каркас, в тому числі арочної конструкції, що вважається більш оптимальної з боку грошових витрат;
 • У теплицях з полікарбонату відсутній ефект лінзи – адже покриття розподіляє промені сонця, що надходять ззовні, рівномірно. А це допомагає рослинам нормально розвиватися;
 • На даний матеріал напилюють покриття, спеціально створене для захисту рослин від жорстких УФ-променів, що культивуються в закритому грунті.
 • Для відводу вологи з теплиці поверхня матеріалу виконана ребристою. Цей матеріал не дозволить атмосферній воді затримуватися на його поверхні, так само як і конденсату накопичуватися на стінках теплиці.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *