Посадка баклажан на розсаду

Баклажан – дуже смачний і корисний овоч, заслужено отримав популярність у всьому світі. Існує безліч сортів цієї рослини. Садівники нашої країни з задоволенням вирощують його на своїх дачних ділянках, не дивлячись на те, що вирощування розсади баклажанів досить трудомісткий і потребує додаткових знань процес.

Насіння баклажан на розсаду

До вибору насіння для розсади слід підходити дуже ретельно. Якщо матеріал для посадки заготовувався самостійно, то потрібно впевнитися, що умови зберігання були правильними. Якщо вони придбані в магазині, слід упевнитися, що термін придатності не закінчився.

Перед тим, як посадити насіння баклажана, їх слід помістити в розчин марганцевокислого калію і залишити на півгодини. Після цього їх потрібно промити і помістити в живильний розчин, що складається з ложки деревної золи і добрива, розведених на літр води. Через добу насіння переносять у блюдце, де залишають до проростання. Якщо через 3-5 днів половина з них подасть ознаки життя, то ускладнень при посадці не буде. Робота з насінням веде до їх швидкого проростання. Через тиждень після посадки, вони дадуть перші сходи.

Для кращої стійкості до холодів насіння слід загартовувати. Після попередньої обробки їх переміщують у ящик холодильника для фруктів, де залишають на 2 дні. Потім повертають на колишнє місце на добу, а потім повторюють процедуру знову. Після її закінчення насіння поміщають в тепле місце, де відразу ж висаджують у підготовлену землю.

Грунт для розсади баклажанів

Баклажан дуже вимогливий до грунту. Хороший ріст і врожайність здатні забезпечити легкі родючі ґрунти. Рослина має чутливу кореневу систему, тому вирощувати розсаду слід в окремих горщиках з торфу. Земля для розсади повинна бути рихлою. Найбільш підходящим варіантом для вирощування розсади баклажанів є суміш з дернової, перегнійної землі і піску. У разі їх відсутності може бути використана і звичайна закупівельна земля для розсади овочів, куплена в спеціалізованому магазині. Для посадки слід віддати перевагу невеликим горщикам. У них дуже зручно здійснювати догляд за саджанцями.

Посадка баклажан на розсаду

Садити насіння баклажана на розсаду слід на відстані близько 2 см. , поглиблюючи в ґрунт на 5 мм.. Простіше використовувати заздалегідь підготовлені борозенки, опускаючи в них насіння і присипаючи їх зверху землею. Після посадки їх слід відразу ж полити. Для поливу підійде відстояна або кип’ячена вода. На протязі всього періоду росту розсади грунт слід тримати злегка зволоженим. Ємність з посадженим насінням слід помістити в темне місце. У приміщенні з розсадою температура повинна підтримуватися в районі +22-25 градусів.

Баклажан – надзвичайно теплолюбна рослина. У разі, якщо температура опуститься до +15 істотно сповільнить його зростання і перешкоджає швидким сходам насіння. Падіння температури нижче +10 градусів здатне остаточно погубити рослину. Розсаду баклажанів слід регулярно підживлювати. Для цього підійде ложка кальцевої селітри, розведена в 10 л. води. Для швидкого проростання слід накрити розсаду плівкою, створюючи умови теплиці.

Через скільки днів сходить насіння баклажан?

Паростки почнуть з’являтися з землі приблизно через 10 – 14 днів після висадки насіння. В цей час рослину необхідно перенести на найяскравіше місце в будинку, де багато розсіяного освітлення, але немає прямих сонячних променів. Вони шкідливі для рослин, що недавно зійшли. Хороше освітлення потрібно розсаді на протязі всього дня. Тому варто задуматися про додаткове штучне світло. Через місяць після проростання у розсади утворюються перші листочки. В цей час кожну рослину слід пересадити в окремий горщик. Через 1,5-2 місяці рослини перетворяться в невеликі кущики. В цей час розсада вже достатньо зміцніла і готова до висадки на місце свого подальшого росту і плодоношення.

Догляд за розсадою

Баклажани дуже вимогливі до догляду. Їх розсаду слід регулярно поливати. Раз у 5-6 днів полив повинен бути настільки рясним, що здатний промочити весь грунт. Але слід уважно стежити за тим, щоб вода не накопичувалася на дні ємності з розсадою. Перелив баклажанів призведе до того, що рослина зупиниться в рості. Полив слід поєднувати з підгодівлею. Щоб не спровокувати хвороби паростків так званою «чорною ніжкою», поливати рослину слід тільки вранці.

Для того, щоб паростки не скривлювалися, ємність з ними слід постійно повертати до світла. Проводити загартовування молодих баклажанів слід за місяць до висадки на відкритий грунт. Якщо вітер на вулиці відсутній, і температура повітря перевищує +15 градусів, то слід помістити ємність з саджанцями поруч з відкритим вікном або винести на балкон. Це привчить молоді рослини до умов зростання на відкритій місцевості. Протяги при загартовуванні неприпустимі.

Баклажани – дуже теплолюбна, вологолюбна і світлолюбна рослина. З цієї причини його розсада потребує постійного рясного поливу. Для активного зростання молоді баклажани необхідно підгодовувати. Лише акуратний догляд здатний забезпечити рясний урожай у майбутньому.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *