Примула — яскрава красуня

Примула — яскрава красуня

Серед усіх ранніх квітів, які милують око по весні, примула, мабуть, самий хоробра і чарівна квітка. Її різнокольорові чіткі і контрастні кольори вражають своєю яскравістю і безстрашністю, коли несподівано починають блищати на ще тільки відталої землі. Вирощування примули робить честь будь-якому садівникові, ранній привіт від перших весняних квітів завжди піднімає настрій і змушує вірити в краще.

Примула добре росте в півтіні під кронами дерев, і дозволити помилуватися своїми чарівними квітками може двічі за сезон. У квітні, коли ще не настала пора цвітіння більшості рослин, вона стає одним з перших провісників швидкого буйства фарб. І потім, у серпні, серед усіх «колег» примула чудово доповнює зелений сад яскравими очима своїх квіток. Насіння, які можна зібрати самостійно, будуть готові до серпня. Примула не любить спеку, тому вибирати місце для посадки краще в півтіні, щоб убезпечити квітку від сонячних опіків.

Підготовка грунту і посів примули для розсади

Кращим способом вирощування примули з насіння є розведення розсади з попередньою їх стратифікацією. Купуючи насіння в магазині, не забудьте перевірити термін придатності упаковок, бували випадки, коли після посіву не зійшов жоден росток, або, навпаки, в контейнері утворився густий луг. Купівля свіжого насіння дасть гарантії їх проростання. Купивши насіння, необхідно попередньо провести їх стратифікацію. Для цього можна відразу взяти ту ємність, в якій в подальшому будуть проростати насіння.

Підготовка грунту – це створення спеціального субстрату з садової землі, змішаної з органічними добривами і обов’язковим додаванням крупного піску (він буде використовуватися, як дренаж). Насіння, поглиблені в ґрунт, необхідно накрити плівкою і помістити в холодильник на 10 днів. Розкладати насіння слід по 3 штуки на відстані 15 см один від одного. Якщо стратифікація буде проводитися в окремій ємності, то згодом можна використовувати для посіву насіння торф’яні таблетки. Останні дуже зручні у використанні, відповідають всім вимогам, що пред’являються до умов пророщування насіння.

Після проведення стратифікації, ємності з насінням виймаються з холодильника і поміщаються у тепле місце (до +18°С), з достатньою кількістю світла (якщо прийнято рішення залишити насіння в тій же ємності). Плівку необхідно щодня знімати, щоб провітрити контейнер. З пульверизатора потрібно поливати майбутні сходи, чекати появи яких варто протягом двох тижнів. Після цієї події полив потрібно проводити більш обережно, намагаючись не потрапляти водою на листочки.

Для кращого укорінення і додання міцності і сил рослині можна раз в тиждень підгодовувати розсаду розчином «Епін». По досягненні стеблинками зростання в 5 мм розсаду пікірують.

Висаджування в грунт

Висаджування в грунт

Молоденькі квіточки бажано висадити у відкритий грунт після того, як встановиться гарна, безпечна для ніжних рослин, погода. Зазвичай в середній смузі Росії для цього підходить середина червня, а в більш теплих регіонах країни можна почати висаджувати примулу в травні. Для кращої приживлюваності можна удобрювати розсаду комплексними видами підживлення.

У перший час буде доцільно накривати на ніч розсаду плівкою, так юні саджанці спокійніше почуваються. Примула, яка була вирощена з насіння, зможе порадувати господарів цвітінням тільки на наступний рік, але це ніколи не стає перешкодою для шанувальників квітки-піонера, який першим сповіщає людей про настання справжньої весни.

Після того, як примула добре приживеться і не один раз порадує господарів цвітінням, кущі потрібно ділити. Квітка має властивість добре розростатися, тому для омолодження рослини на третьому році життя квітка потрібно розділити. Проводиться цей процес після першого цвітіння, найкраще ввечері, коли прямі сонячні промені не будуть палити квітка. Викопаний кущ обережно поділяють на кілька частин і пересаджують в грунт, заздалегідь підготовлену під посадку шляхом перекопування і додавання компосту. Посадочні ями повинні повністю вміщати всю кореневу систему квітки. Землю навколо рослини трамбують і поливають.

Самостійне розведення нових сортів примули

Самостійне розведення нових сортів примули

Досвідчені садівники діляться секретом розведення квітки з новими незвичайними видами пелюсток. Під час цвітіння примули можна перенести пилок з одного сорту на інший, якщо на ділянці росте кілька видів. Для цього можна використовувати звичайну пензлик для малювання. Зібравши частину пилку з одного виду, потрібно перенести її на інший. Потім, у серпні, коли можна буде збирати насіння з відцвілих рослин, з’явиться шанс обзавестися своїми власними видами майбутніх красунь.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *