Про зберігання моркви в пивниці

Із статті дізнаєтесь як правильно здійснювати зберігання моркви в пивниці і (домашніх умовах, в квартирі).

Морква збирання врожаю та зберігання на зиму

Перед тим, як розглянути як краще зберігати моркву в пивниці, пару слів про збір врожаю. Це слід робити у суху погоду, коли не падає дощ.

Викопують або лопатою або вилами. На деякій відстані від рядка запихаєте лопату в ґрунт і викопуєте декілька морквин із рядка. І так по черзі копаєте увесь рядок. Звертайте увагу щоб не пошкодились овочі. Адже шкірка захищає моркву і її пошкодження зменшує терміни зберігання.

Також, слід вибрати оптимальні терміни збирання врожаю. Вони залежать від сорту, погоди, кліматичного поясу. Наприклад, ранні сорти придатні для приготування страв і вживання у сирому вигляді, але погано підходять для тривалого зберігання. Їх збирають раніше.

Пізні сорти моркви можуть зберігатись протягом усієї зими і навіть довше. Їх збирають пізніше, приблизно в середині осені.

Сорти придатні для тривалого зберігання: Шантане, Нантська, Королева осені.

Після викопування моркву потрібно обчистити від землі (щоб не пошкодилась шкірка) і протягом 12 годин просушити на сонці. Якщо прийшлось копати овочі у дощовий день, то їх сушить під навісом декілька днів.

Після цього обріжте зелену частину моркви гострим інструментом. Ріжте так, щоб біля коренеплоду залишити 1 см бадилля.

Як правильно зберігати моркву в погребі

Для початку розкажемо як зберігати моркву в підвалі і погребі (умови подібні).

 • Розчистіть приміщення. Видаліть овочеві решти, залишки після зберігання мило річного врожаю,
 • Продезінфікуйте стіни, стелі і підлогу. Особливо, якщо тут минулого сезони гнили овочі. Для цього добре підходить бордоська рідина. Після цього добре провітріть і просушіть приміщення.
 • У підвалі або льосі повинна бути низька але не мінусова температура. Ідеально від 0 до 3 градусів тепла. Відносна вологість – не більше 95 %.
 • Перед зберігання моркву слід просушити, обрізати зелену частину і посортувати овочі. Пошкоджені і підігнилі екземплярі не кладіть разом зі здоровими, адже вони призведуть до пошкодження останніх.
 • Найзручніші тримати моркву у пластмасових або дерев’яних ящиках. На дно кладете трішки пісок, тоді шар моркви, тоді знову шар піску. Досвідчені городники радять для цього брати не річний, а глинистий пісок. Дехто тримає моркву у відрі. Процедура закладання на зберігання та сама – пісок, потім морква, потім засипаєте піском. Зберігання моркви в піску дозволяє її зберігати протягом півроку і навіть довше. Часто використовують злегка вологий пісок, який не дає овочам сохнути, вони виглядають свіжими і максимально зберігають свої корисні властивості.
 • Зберігання моркви в землі

  Ще один спосіб де зберігати моркву – прямо в землі. У моркви обрізають зелену частину у заспить піском, який захищає врожай від морозів. Потім зверху грядка накривається поліетиленовою плівкою. А вже потім плівку слід засипати опалим листям або дерев’яною стружкою.

  Зберігання моркви у підвалі в поліетиленових мішках

  Ще один спосіб як зберегти моркву до весни. Покладіть моркву у поліетиленові мішки, в яких зроблені отвори. Останні дозволяють овочам дихати і захищає від запотівання.

  Не потрібно мити моркву перед зберіганням, інакше вона скоріше зігниє.

  Мішки можуть бути великих розмірів, в яких поміщається до трьох десятків кілограм овочів. Протягом зберігання все одно слідкуйте, щоб не потіла морква. В разі потреби витягніть із пакетів і просушіть, щоб не зігнила.

  Зберігання моркви в домашніх умовах

  Не, у всіх жителів багатоквартирних будинків є доступ до підвалу чи льоху. В такому випадку можна тримати моркву на заскленому балконі, якщо там протягом зими не надто холодна температура. Якщо ж температура знижується, а винести моркву у квартиру немає можливості, можна ящики із овочами накрити старим одягом – це зменшить шанси підмерзання.

  Якщо тримаєте моркву в кімнаті – це не найкращий варіант. Але хоча б не кладіть біля нагрівальних пристроїв.

  Також можна тримати моркву у холодильнику. Ясна річ, що в холодильник багато не покладеш, і тут найкраще тримати невелику кількість овочів протягом обмеженого часу.

  Для цього у холодильниках є відділення, призначені для овочів.

  Можна також заморозити моркву і у камері для сухої заморозки. Для цього можна порізати моркву на соломку чи кубики, покласти в поліетиленові пакети і заморозити. Деякі господині подрібнюють овочі на терці і так сушать.

  Тільки пам’ятайте, що заморожена морква втрачає свою консистенцію і стає непридатною для приготування великої частини страв. Тому все-таки краще тримати моркву в нижніх відділах холодильника (де плюсова температура), але не в морозильній камері.

  Зберігання моркви у тирсі

  Замість піску можна використати для зберігання моркви стружка. Особливо добре підійде від хвойних дерев, адже вони мають фітонцидні властивості – вбивають шкідливі мікроби.

  Насипте в ящик стружку, тоді покладіть шар моркви і накрийте його знову стружкою. Потім знову кладіть моркву і знову стружку. І так, поки ящик не заповниться.

  Висновок. Ви дізнались про зберігання моркви в пивниці і домашніх умовах. Приведені екзотичні і маловідомі способи.

  На закінчення відео як зберегти врожай моркви:

  Автор Садівник

  Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.