Редис на продаж: як отримати ранній врожай

Редис на продаж: як отримати ранній врожай. Фото

Редис на продаж відрізняється від того, який вирощують “для себе”. Такі коренеплоди повинні бути ранніми, великими і привабливими зовні.

На грядку, де буде вирощуватися редис, з осені вносять компост з різних відходів, курячого посліду, кролячого гною (не свинячого!), соломи, тирси. Раз на два-три роки під осінню перекопування вносять «на око» кісткове борошно. Періодично вапнують крейдою. Але хімічні мінеральні добрива ніколи не застосовують.

Насіння

Можна використовувати власні насіння. Для їх одержання відбирають 150-200 кращих коренеплодів, хвостики обрізають, залишаючи 5 см, як і частину листя. Пересаджують на окрему грядку на відстані 30 см один від одного. Рослини швидко піднімаються. Стебла не повинні лежати на землі. Для їх опори на кілочки пристосовують жердини.

На початку вересня стебла зрізують, зв’язують у пучки і вішають в сухе затемнене місце на вулиці до заморозків. Потім вручну обробляють кожен стручок, складають у мішок і на піч. Обмолочують прямо в мішку, просівають на решеті, провіюють. Але і після цього зимовими вечорами відбирають руками за насіння, найбільші: тільки з них виросте хороший редиска!

Правила посіву

Грядки готують з осені, навесні підправляють. Ширина 1 м, ділянка освітлений.

Насіння висівають в максимально ранні строки, коли земля відтає тільки зверху. Зворотних холодів редис не боїться. Взрыхленные грядки повинні трохи підсохнути. Відстань між ямками в рядах 5 см, стільки ж між ними. Потім умільці придумали нехитре пристосування – маркер. Він робиться з двохміліметрового сталевого листа, а шипи, схожі на швейні наперстки, – з латуні (щоб не налипала земля). Цим маркером видавлюють ямки, в кожну вкидають одне-два зернятка. Потім віником злегка «замітають» грядку і прикривають її від скворцов.

Редис на продаж: як отримати ранній врожай. Фото

Вирощувати редиску можна як у відкритому грунті, так і в парничках (для цього поліетиленову плівку натягують на дротяні дуги). Вже через місяць у них дозріває урожай.

Догляд та збирання

Через тиждень після появи сходів вранці і ввечері регулярно поливають рослини, бажано теплою водою. Збирання проводять у три етапи. Спочатку вибирають найбільш великі коренеплоди, тим самим проріджуючи грядку. Через три-чотири дні – повторний збір. Ще через чотири-п’ять – остаточний. Після збирання редиски ділянку використовують під посів картоплі, огірків, інших культур.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *