Робимо доріжку зі спилів легко і швидко

Робимо доріжку зі спилів легко і швидко

Садові доріжки – незмінний атрибут ландшафтного дизайну. Вони з’єднують всі елементи ділянки в єдину цілісну картину. Садові доріжки з дерев’яних спилов здатні гармонійно вписатися в будь-який дизайн ділянки. Зробити їх зовсім легко.

Облаштування таких доріжок не передбачає значних фінансових витрат, оскільки в якості матеріалу для виготовлення можна використовувати старі плодові дерева з власного саду. Акуратно покладені в звивисті доріжки спіли ефектно виглядають на тлі строкатого квітника або смарагдового газону, так і будь-якої будівлі.

Підготовка підстави

Насамперед необхідно визначитися з розмірами і напрямком доріжки. Розмітку на ділянці можна виконати за допомогою кілочків і натягнутого між ними шнура. Потім по розмітці потрібно вирити траншею глибиною 25-30 см. Траншея необхідна для облаштування дренажу, який буде перешкоджати застою води, згубно сказывающемуся на стан деревини.

Дно траншеї можна просто вистелити шаром гравію або піску. Але краще спочатку вистелити його агроволокном – матеріалом, вільно пропускає вологу і сонячні промені, але при цьому перешкоджає розростанню бур’янів.

Піщана подушка дозволить не тільки розрівняти всі перепади дна траншеї, але і буде виступати посередником між грунтом і самою доріжкою. Щоб зробити піщану подушку більш щільною, вистилати її потрібно в декілька шарів, кожен з яких слід поливати водою та утрамбовувати.

Робимо доріжку зі спилів легко і швидко

Укладання дерев’яних спилов

Для роботи можна використовувати спіли не тільки великого діаметру. Невеликими спилами з тонких гілок зручно заповнювати порожнечі між великими елементами. Оптимальна висота дерева 8-10 див. Купуючи готові спіли краще зупинити свій вибір на таких породах дерева, як дуб, модрина. Вони менш схильні до гниття і здатні справно прослужити близько 10 років.

Істотним недоліком натурального дерева є його схильність до гниття, розвиток цвілі, ураження грибками і шкідливими комахами. Тому, щоб продовжити термін служби доріжки, потрібно попередньо обробити спіли 10%-м розчином мідного купоросу або будь-яким антисептичним складом.

Деякі умільці додатково занурюють нижню частину спилов в розплавлений бітум. Для цього його нагрівають в металевій ємності над вогнем. Хороший результат дає і процедура виварювання спилов у відпрацьованому мастилі.

Оброблені і висушені спіли можна укладати на утрамбований гравійну або піщану подушку. Викладаючи доріжку, важливо стежити за тим, щоб спиляти розміщувалися максимально щільно один до одного. Спіли невеликого діаметра припадуть як не можна до речі. Бажано залишити кілька спилов про запас, щоб мати можливість у будь-який момент замінити пошкоджений елемент.

Після заповнення траншеї порожні місця між спилами потрібно заповнити піском, тирсою або землею. Оригінально виглядають доріжки, в зазорах між спилами яких висаджені землепокривні або мох.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *