Семикрапкова корівка допомагає боротися з попелицею

Семикрапкова корівка допомагає боротися з попелицею

Це комаха, прозвана в народі сонечком, – відмінний захисник рослин від попелиці. Як семикрапкова корівка допомагає боротися з попелиць в городі? Дізнайтесь із статті.

Свою назву ця комаха отримала за особливе червоне забарвлення надкрилій. Доросла комаха досягає 8 см в довжину, має короткоовальне тіло, яке зверху опукле, а знизу плоске. Надкрила у комахи червоні, біля щитка білуваті, мають 7 чорних плям (звідки і назва комахи). Вусики короткі.

Зимує семикрапкова корівка під опалим листям у лісосмугах, садах, тріщинах під корою. Комахи виходять зі своїх укриттів ранньою весною, через деякий час відбувається спарювання, а потім особини відкладають серед колоній попелиці гладкі жовті яйця. У середньому самка корівки відкладає близько 100 яєць. Через 6-8 днів народжуються личинки комахи. Вони рухливі, і пересуваються досить швидко в пошуках їжі.

Головним ласощами семиточечной корівки є попелиця. Одна личинка за добу може знищити близько 30-40 шкідників, а за своє життя – 600-800 особин попелиці.

Дорослі личинки заляльковуються в місцях харчування, через 6-9 днів з’являються жуки, які відразу ж приступають до активного харчування. Розвиток від фази яйця до дорослої комахи триває близько місяця. За рік розвивається 1-2 покоління семикрапкової корівки.

Семикрапкова корівка допомагає боротися з попелицею

Міграція і скупчення сонечок пов’язані з біологічною особливістю розвитку попелиці. Так, з початком дозрівання злакових, зернобобових культур рослини стають непридатними для харчування попелиці.

У циклі розвитку попелиць з’являються крилаті особини, які перелітають на інші овочеві культури, наприклад, на кукурудзу, буряк. До цього часу і семикрапкові корівки закінчують свій розвиток, з’являються дорослі жуки. Вони переслідують свою жертву, перелітаючи слідом за нею. Якщо на рослині з’явилися сонечка, вони не полетять, поки не знищать останню особину попелиці.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *