Теплиця по Митлайдеру (вузькі грядки) своїми руками: креслення, відео, схеми, фото

Митлайдер – це досить відомий у світі овочівник. Він пропонує робити для вирощування багатьох культур доволі вузькі грядки і зробив чудову теплицю. Ця теплиця має особливий дах, з його допомогою в теплиці створюється потрібна рослинам вентиляція.

Особливість теплиці по Митлайдеру

Дах такої теплиці, асиметричний – а скати, знаходяться під різними кутами і тому вони не сходяться на конику. Подивіться гарненько на креслення – верхній край одного зі ската розташовується вище верхнього краю іншого ската на сорок п’ять сантиметрів. Це отвір необхідно для хорошої вентиляції теплиці.

Кватирка розташовується по всій довжині теплиці, а закріплюється до коника даху петлями і відкривається усередину. Дуже крутим схилом такі теплиці роблять у бік півночі, а пологим – у бік півдня. Крутий скат оберігає рослини від попадання в теплицю північного вітру, а деякі сонячні промені відбиваються всередину.

Над більш пологим схилом з південної сторони повітря нагрівається, воно рухається до центру даху і потрапляє в кватирку. Для росту рослин їх дуже необхідно провітрювати теплим повітрям. Варто сказати, що така система теплиці запобігає можливість створення на даху конденсату.

Види теплиць Митлайдера

Звичайна теплиця цього типу з вертикальними стінами і двосхилим дахом. В ній отвори для вентиляції знаходяться на південній стороні, рослини в теплиці добре захищені від дії прохолодного повітря. Великі габарити кватирки допомагають не застосовувати у теплиці допоміжні методи вентиляції. Скати даху дозволяють легко сходити з нього снігу в зимовий період року, а спеціальні розкоси дозволяють підсилити міцність теплиці і підвищити стійкість.

Конструкцію теплиці якщо потрібно можна розмонтувати і змонтувати на іншому місці. Ще один варіант – арочна теплиця. У цих теплицях провітрювання в основному ускладнено. Коли на південній і північній стороні теплиці встановити напіварки різного радіусу, то тоді утворюється потрібна кватирка. Теплиці за цим методом можна покрити полікарбонатом і поліпропіленовою плівкою.

Якщо використовуєте плівку, то краще робити два шари, щоб між ними був повітряний простір. А теплицю покриту полікарбонатом необхідно посилити допоміжними опорами. Не так давно з’явилася новітня модернізована модель таких теплиць. Вона відрізняється в тому, що в ній дві вентиляційні кватирки. Одна з яких знаходиться під коником, а інша – під південним схилом даху.

Будуємо теплиці з Митлайдеру

Зараз реалізують такі теплиці вже в готовому вигляді, їх потрібно тільки зібрати і встановити. Але коли у вас є всі матеріали і вільний час, тоді ви можете самі зібрати цю теплицю. Для того, щоб вона була більш стійка необхідно зробити під нею фундамент з бруса або цегли, але звичайно цього можна і не робити. Ставимо по периметру нашої теплиці всі стійки, з трьох метровими проміжками між ними. В якості стійок можна використовувати брус, перетином 10х10 сантиметрів і завдовжки 2,15 метрів. Його потрібно заглибити в грунт на 45 сантиметрів.

Для центральних стійок беремо брус довжиною 3,05 метрів. Стійки з торця ставлять через 70 сантиметром. Потім споруджуємо на торцевій стороні двері, робимо каркас крокв для даху і встановлюємо кватирку. Потім залишиться накрити теплицю поліпропіленової плівкою або полікарбонатом. Натягуємо на каркас теплиці плівку, необхідно зробити проміжок між її шарами від 5 сантиметрів. Цей прошарок з повітря підвищить теплоізоляцію нашої теплиці і надійно захищатиме рослини навіть коли будуть відчутні заморозки. Плівка кріпиться до каркаса за допомогою рейок.

Сторону з північної сторони нашої теплиці необхідно покрити цілим шматком поліетилену. При натягуванні плівки торцеві сторони необхідно спочатку обтягнути цілим шматком всю стінку, і вже потім у плівці можна прорізати отвір під двері.

Креслення теплиці з Митлайдеру

Масштаби такої теплиці можуть бути різними, часто вибирають довжину дванадцять метрів, ширину шість метрів і заввишки два метри. Заміряють висоту від грунту до верху стінки. Найпростіший каркас – з деревини, але такі теплиці, що випускаються промисловістю, можуть мати каркас з металу. Ще можна побудувати таку теплицю в арковому варіанті, вітається каркас з пластикових труб будь-якої довжини. Застосовують таку вентиляцію і в маленьких парниках.

Відео: “Теплиця по Митлайдеру”

У випадку, якщо вам потрібна теплиця для розсади, подивіться в сторону міні теплиць і парників для розсади. Витрати на їх зведення – мінімальні, максимальна віддача.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *