Вирощування огірків. Чому погано ростуть огірки

Вирощування огірків. Чому погано ростуть огірки

Вирощування огірків, як втім, і будь-який інший овочевої культури може розчарувати поганим урожаєм. Що уникнути цього, розглянемо декілька причин поганого плодоношення, а так само наведемо рекомендації, як правильно організувати вирощування огірків.

Практично всі садівники раді настання весняного сезону. Нарешті можна виїхати на присадибну ділянку і почати займатися улюбленою справою. На початку весни садять редиску, зелень, а овочі: огірки, буряк, кабачки – в травні-червні. На жаль, буває, що всі праці садівника-любителя проходять даром, і огірки, за якими з такою любов’ю доглядали, так і не виросли. Так, чому огірки погано ростуть?

При відносній вологості повітря менше 70% і при сухому грунті батоги огірків стають тонкими, а зав’язі починають опадати. Щоб цього не сталося, необхідно регулярно поливати культуру, не допускаючи в’янення квіток і пересихання грунту. При сонячній погоді полив треба підсилити, а для створення парного повітря на поверхні землі слід поливати малими дозами води, температура якої повинна складати плюс 20-25 градусів. При зрошенні огірків у жодному разі не можна перестаратися, так як сильно вологий грунт є одним з головних критеріїв поганого врожаю. У такій землі рослинам не вистачає кисню, і вони стають слабкими, низькорослими з недорозвиненою кореневою системою.
 
Для збору гарного врожаю важливо грамотно і правильно формувати зростаючу культуру. Найчастіше складається така ситуація: багато пустоцвіту, а зав’язей немає. Ця проблема може виникнути через зараження рослини кореневими гнилями, або через судинних захворювань. Листя можна обробляти розчином сечовини (1 г на 1 л води), або розчином молока з додаванням йоду (10 частин води, 1 частина молока, 5 – 10 крапель йоду). Огіркові батоги ретельно окропити в обох сторін. Уражені гниллю місця присипати товченим вугіллям або крейдою.

При вирощуванні огірків слід пам’ятати, що низький температурний режим безпосередньо впливає на плодоношення огірків. При тривалій температурі нижче +10 градусів рослини гинуть. Тому при настанні заморозків на грунті, слід укрити рослини плівкою, яка також врятує їх від протягів.

Від терміну насіння також залежить раніше плодоношення і появу жіночих квіток. Якщо посіяти молоді насіння, то виросте культура, утворює перший час тільки пустоцвіти. При посадці 2-3 однорічних насіння произрастет рослина, на якому чоловічі і жіночі квітки будуть утворюватися одночасно, або навіть жіночі раніше чоловічих.

Важливою причиною поганого росту огірків є порушення мінерального живлення, а саме неправильна підгодівля огірків або повна її відсутність. Для усунення цього недоліку необхідна правильно збалансована підгодівля огірків. Недолік або, навпаки, надлишок харчування безпосередньо впливає на уповільнення, припинення розвитку і росту рослин. Щоб уникнути цього, необхідно проводити підгодівлю огірків гноївкою. Огірки – єдина культура, що переносить безпосереднє внесення такої підгодівлі, і дуже добре відповідає на неї високим урожаєм.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *