Вирощування декоративної капусти

Вирощування декоративної капусти

Декоративна капуста належить до листових дворічників і на відміну від свого городнього сімейства є безкачанною формою. Про вирощування декоративної капусти із насіння і піде мова у цій статті.

У різновиду цієї капусти незвичайний оригінальний вигляд завдяки своєрідній формі листків, які мають одноразові або багаторазові надрізи, що надають їм кучерявість, а всій рослині пишність і витонченість.

Більшість гібридів і сортових форм мають японські назви невипадково, оскільки декоративна капуста була виведена і масово культивується в цій країні.

Палітра забарвлення листових розеток у рослин досить різноманітна і яскрава. Культура відмінно підходить для прикраси присадибної ділянки, палісадника або вуличних ваз. Домовласникові не потрібно нічого придумувати з рослинним орнаментом і пейзажем, досить посадити всього кілька різних гібридів, грамотно розподілити по клумбі сіянці з очікуваним колірним відтінком.

Капуста має декоративний вигляд в період з середини липня по жовтень, і що важливо, у вирощуванні здатна витримати температурні зниження до -7ºC. Також рослина добре переносить пересадку, що дозволяє формувати мобільні і змінювані рослинні пейзажі. Тільки при викопуванні слід не пошкодити коріння, і забезпечити хороший регулярний полив перенесеній рослині на новій клумбі. За сезон її можна пересаджувати тричі.

Вирощування розсади декоративної капусти із насіння

Насіння розміщують в окремі торф’яні горщики і на перший час формування сходів накривають їх прозорими склянками. Як відомо, сіянці будь-якої форми даного сімейства схильні до ураження різними ґрунтовими хвороботворними грибками, тому перед сівбою в ґрунтовий субстрат доцільно додати золу з порошком сірки.

Це знезаразить ґрунт, відлякає також паразитуючих шкідників на строки укорінення розсади і послужить додатковим джерелом мікроелементів. Після посіву насіння капусти в попередньо зволожений субстрат, його поверхню припудрюють річковим піском і зрошують з розпилювача для стимуляції зростаючої функції, наприклад препаратом «Циркон». В подальшому, сіянці регулярно поливають, а укриття після зрошення обов’язково провітрюють.

Посадка розсади декоративної капусти на клумби

Висаджують підрослу капусту на заплановані клумби зазвичай з середини травня прямо в горщиках, коли рослина має вже близько п’ять листків. Декоративна капуста любить сонце і вологу, але й у похмуру погоду відчуває себе чудово. На капусту добре впливає внесення будь-яких комплексних, або скомбінованих самостійно, добрив.

Культура краще розвивається і має більш свіжий вигляд при прохолодній погоді і з настанням перших заморозків, її забарвлення проявляється більш інтенсивно. Проводячи вирощування декоративної капусти з насіння, азотні добрива припиняють вносити, коли температура повітря вночі опуститься нижче +15 градусів, інакше колір листя може погіршитися.

Шкідники

Декоративна капуста може піддаватися нападу повзучих шкідників, тому від молюсків, гусениць і слимаків посадочні гнізда доцільно замульчувати сумішшю піску з деревною тріскою. Заходи боротьби з ними такі ж, як при вирощуванні білокачанної і кольорової капусти.

Молоде листя декоративної капусти вживають в їжу. Воно гіркувате, але приємне на смак, його використовують у салат і консервують на зиму. В маринованому вигляді листя не змінює свого кольору і форму.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *