Вирощування і догляд за горохом

Така культура як горох отримала широке розповсюдження завдяки своїм корисним властивостям, а також технології вирощування. Рослина відноситься до холодостійких і до складу і родючості ґрунту не вибаглива. Завдяки тому, що на кореневій системі гороху є бульбочкові бактерії дана культура – чудовий попередник для різних овочевих культур. У той же час для отримання добрих врожаїв гороху необхідно враховувати деякі особливості у вирощуванні гороху у відкритому грунті.

Посадка гороху насінням у відкритий грунт

Вибираючи місце під вирощування гороху потрібно брати до уваги, що ділянка повинна бути сонячною. В іншому випадку врожай буде нижче, смакові якості гірше. Цю культуру найкраще висаджувати в тих місцях, де раніше вирощувалася капуста, картопля, гарбуз або помідори. Горох на одному і тому ж місці висаджувати раніше, ніж через 4 роки не рекомендується. Вирощувати його можна практично на будь-яких грунтах.

Однак у випадку з кислими ґрунтами їх слід попередньо провапнувати. Посадка насіння гороху здійснюється в квітні. У цей період земля ще досить волога, що дуже важливо для проростання. Що стосується температури повітря, то у випадку з горохом вона може бути навіть близько +1-2 °С, що для інших культур може бути зовсім не прийнятно. Самі сходи здатні переносити зниження температури до -6 °С. Останніми термінами посадки вважається кінець травня. Це пов’язано з тим, що плодоношення рослини краще при довгому світловому дні.

Посадка гороху насінням у відкритий грунт

Крім цього, для кращого проростання насіння необхідно замочити у воді на 12-18 годин, при цьому вода змінюється кожні 3-4 години. Якщо планується висадка невеликої кількості насіння, то їх можна пророщувати в мокрої тканини. Що стосується схеми посадки гороху, то вона така: ширина міжрядь 15-20 см, відстань між насінням у рядку 5-6 см. Посадку проводять на глибину 3-4 см. Якщо ж посадка буде виконана на меншу глибину, то висока ймовірність викльовування насіння птахами. Рослина потребує регулярного поливу. Якщо буде відчуватися нестача вологи, то зав’язі і квітки будуть опадати. Дуже старатися з поливом також не слід. Якщо вода буде застоюватися, то коренева система буде загнивати.

Агротехніка вирощування гороху

Агротехніка вирощування гороху

Оскільки при вирощуванні гороху в домашніх умовах не передбачаються великі масштаби, то для отримання більшої врожайності слід застосовувати високорослі сорти. В даному випадку потрібно буде подбати про опори, наприклад сітку. Одним з цікавих агротехнічних прийомів є спільна посадка гороху з іншими культурами, що на тому ж дачній ділянці буде оптимальним варіантом.

Крім того, що це дає можливість отримання більшого врожаю, так ще при правильному підході до вибору вирощуваних культур можна і підвищити їх врожайність. Відмінним поєднанням з горохом є кукурудза, а також морква. Оскільки горох – рослина скоростигла, то для зазначених вище культур воно не є конкурентом, тобто ніякого негативу стосовно поживних речовин від нього немає. Якщо ж говорити про садіння картоплі з горохом, то з даного питання у кожного свої думки. Якщо ви вирішили висаджувати ці дві культури разом, то робити це рекомендується в одну лунку.

Підживлення гороху

У тому випадку якщо була виконана правильна передпосівна підготовка ґрунту, то при вирощуванні гороху в відкритому грунті підживлення рослини не потрібно. Гороху необхідно додаткове харчування лише на першому етапі росту до того моменту, як він починає цвісти. Після цього атмосферний азот починає засвоюватися бульбочковими бактеріями.

Найкращим місцем для вирощування гороху вважається ділянка, яка під попередню культуру підгодовувалася органічними добривами. Якщо гній вносити безпосередньо, то це призведе до підвищеної зеленої маси, але в той же час зменшиться кількість квіток і зав’язей. Перепрівша органіка вноситься восени під час перекопування. Що стосується весни, то підживлення сходів можна здійснити мінеральними азотними добривами.

Прибирання і зберігання гороху

Прибирання і зберігання гороху

Горох починають прибирати по мірі його дозрівання, коли боби ще зеленого забарвлення, соковиті і з щільно прилеглими один до одного горошинами. Навіть якщо боби перезріли їх теж потрібно збирати. Інакше вони будуть стримувати формування молодих лопаток. У такому вигляді горох не може довго зберігатися, тому його або відразу вживають, або заморожують або переробляють. Якщо ж горох збирається на зерно, то виконується це одноразово при досягненні зрілості 70 % врожаю.

Хвороби і шкідники гороху

Хвороби і шкідники

Мабуть, самим головним шкідником гороху є горохова плодожерка. Боротьба з нею полягає в якомога більш ранньому висіванні насіння і своєчасній обробці грунту. У період теплої та вологої погоди горох піддається виникнення фузаріозу, аскохітозу та горохової попелиці. З попелицею можна боротися різними інсектицидами, наприклад “Інтавир“, також можна поселити на посівах божу корівку. У разі застосування препаратів потрібно знати, що горох вживати можна буде тільки через три тижні. З хворобами можна боротися, встановлюючи опори, що сприяє кращому освітленню рослин, їх вентиляції і розміщення. Також необхідно пам’ятати про чергуванні культур. На цьому по вирощуванню гороху у відкритому грунті все.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.