Вирощування перцю – вирощування солодких перців в теплиці

Посадка в теплицю

Вирощування перцю - вирощування солодких перців в теплиці

Садити перець в теплиці можна починати з березня місяця і пізніше. У теплиці насіння перцю висівають у вологий компост, досить разрежено. Поверх насіння насипається тонкий шар компосту, після чого насіння накриваються склом і газетами. Скло також необхідно щодня перевертати. Поки насіння солодкого перцю не проросли, у теплиці обов’язково потрібно підтримувати температуру в 21°С. Після того як молоді сіянці достатньо зміцніють, їх потрібно пікірувати в невеликі торф’яні горщечки розміром 7-8 см. При вирощування перцю у теплицях, проводити підживлення обов’язкові також як і вирощування не в теплицях. Приблизно через 10-12 тижнів з дня посіву перцю, розсадні рослини пересаджують у горщики розміром 20 – 25 см, після чого розставляють їх по теплиці на відстані один від одного 45см. після цієї процедури, перець потрібно продовжувати поливати і удобреньями, найкраще підходять рідкі добрива. Якщо є бажання, для вирощування перцю, можна скористатися вже готової розсадою перцю.

Перець солодкий як правило висаджують у теплиці з обігрівом, де температура не менше 15 – 18°С, вже в березні, а ось висадку розсади в теплиці без обігріву, проводять не раніше середини квітня. У звичайний поліетиленовий мішечок, наповнений живильною сумішшю, засаджують за три рослини.

Посадка у відкритому грунті

Приблизно в середині травня місяця, висаджують розсаду перцю, дотримуючись схеми 45х45 см, а далі на грядці або ділянці ставлять найпростіші укриття. Перець ця рослина кущова, після того як зростання рослини доходить до 15 см у висоту, біля кущів видаляють верхні точки росту. Такий садовий прийом, при вирощуванні перцю, впливає на посилене розгалуження кущів. При необхідності кущики перцю, можна прив’язувати до шпалері або спеціальним бамбуковим тичок. Перець, вирощений у відкритому грунті або не обігрівається теплиці, не буває великого розміру, максимальні його зростання 60 см. а, ось в теплицях з обігрівом, рослина перцю виростає значно більшим.

При вирощуванні перцю у відкритому грунті, дозрівання плодів припадає на кінець серпня, початок вересня. Взагалі плоди перцю, знімають не за зрілості, а в міру потреби. Якщо залишити плоди перцю на рослинах більше строку на тижнів два-три, що вони придбають червоний колір.

Шкідники і хвороби

Вирощування перцю - вирощування солодких перців в теплиці

Щоб захистити свої рослини перцю, від павутинного кліща і попелиці, рослини треба обприскувати швидко разлагающимися інсектицидами, такими як кельтаном або карбофосом. Захворювань у солодкого перцю не дуже та й багато. Якщо перцю недостатньо вологи, на поверхні плодів деякі ділянки набувають сіро-коричневі плями і западають всередину плоду. Після чого відбувається розм’якшення плоду і його покриття сірою гниллю (Botrytis cinerea). З цієї причини, перцю необхідно забезпечувати регулярний хороший полив, особливо це важливо, якщо рослини ростуть у контейнерах, мішках або горщиках.

Після того як рослина перцю досягне у висоту 15см, у нього потрібно прибрати верхівкову точку росту, залишивши по 3-4 бічних пагонів. Якщо є необхідність, перець вирощують на хороших опорах. Рослина перцю на протязі всього сезону вирощування, при появі павутинного кліща і попелиці, можна обробляти быстроразлагающимися інсектицидами, приміром, карбофосом. Перець деякі городники, починають тримати у відкритому грунті не накриваючи ні чим тільки, з липня місяця, але це залежить від кліматичних умов того чи іншого регіону. Як відомо, перець збирають з кущів за потреби ще зеленими, а от якщо їх не чіпати, то вони почервоніють прямо на кущах.

Вирощування розсади перцю в теплиці

Крім як розсадним методом, перець можна ні як виростити, з причини того, що насіння перцю вкрай довго сходять, приблизно два тижні. Так як насіння перцю дуже повільно ростуть, їх сіють досить рано. Вік розсади на момент висадки в грунт, повинен бути не менше 60-70 днів, з дня посіву. При посіві насіння в підносі, необхідно витримувати відстань в 1-2 см між насінням. До моменту поки насіння не зійде, піднос з насінням тримають накритих склом, робиться це для того, щоб грунт у підносі не пересихала. Після того як у перцю утворилися 2-3 справжніх листка, рослини можна пікірувати. Це, як правило, відбувається через близько місяця. Пікіровку проводять в стаканчики, діаметр яких становить 6-7 см. найкраще засаджувати в один стаканчик відразу по дві рослини, так як перці добре ростуть в парі. Обов’язково потрібно стежити за перцем, щоб не дати йому перерости. Висадку перців найкраще робити тоді, коли на кущах починають зав’язуватися бутони квіток, а висота рослини становить 25-30 см, а також воно має близько 8-12 справжніх листків. Якщо погодні умови дозволяють, перець можна висаджувати раніше. Перець необхідно засаджувати в грунт рівно на тому ж рівні, на якому він ріс в горщику, цим перець і відрізняється від інших подібних культур, з того, що їх зазвичай засаджують глибше.

Полив розсади перцю повинен бути не частим, але, досить рясним. Можна визначати по листю розсади, коли необхідний полив, наприклад, якщо на листочках не помітні ознаки їх в’янення значить, полив рослин ще не потрібен. Верхній шар грунту, коли він злегка підсушується, слід розпушувати, робиться це систематично.

Підгодівлю, в період вирощування розсади перцю, необхідно проводити не менше двох разів. Досвідчені садівники, використовують для підгодівлі розсади спеціальні комплексні добрива, приміром, «Аеліта-овочева» в цьому добриві міститься широкий спектр різних мікроелементів і комплекс NРК, все це благотворно впливає на розсаду. Перед висадкою, розсаду необхідно полити рясною кількістю води. Розсаду перцю, слід висаджувати тоді, коли на рослинах будуть матися від 7 до 12 справжніх листочків, а також невеликі бутони, висота рослини на момент висадки повинна становити приблизно 20-25 см.

Висаджувати розсаду перцю в теплиці засклені, слід у другій половині квітня, в плівкові теплиці або звичайні парники можна починати з числа 10-25 травня (залежить від погоди), на момент висадки грунт повинна встигнути прогрітися до 18 С. Здійснювати висадку розсади у відкритий грунт можна починати в першій половині червня місяця, коли вже не буде загрози заморозків. Після висадки розсади в грунт, потрібно стежити за погодою, якщо буде похолодання, то рослини необхідно обов’язково вкрити перфорованої поліетиленової плівкою або лутрасілом.

Давайте тепер поговоримо про сорти солодкого перцю і їх гібриди, на які слід звернути увагу:

F1 Адепт

Цей гібрид перцю середньоранній, після появи сходів, технічна стиглість плодів настає через 110-112 днів. Форма плодів циліндрична, маса гібрида від 110 до 130г, стінки плодів вважаються товстенькими, приблизно 6,5 – 7,0 мм Забарвлення плодів на момент технічної стиглості зеленого кольору, а на момент біологічної стиглості лимонно-жовта. На смак м’якоть плодів дуже соковита, ніжна і звичайно солодка.

F1 Арія

Цей гібрид перцю середньостиглий, через 120 днів після появи повних сходів, настає технічна стиглість плодів. Ця рослина можна назвати компактним, висота цього гібрида 60-80см. Форма плодів даного гібрида кубовидна. Забарвлення плодів при технічної стиглості темно зелена, а на момент біологічної стиглості яскраво помаранчева. Приблизна маса плодів гібрида перцю « F1 Арія» 100-120г, а товщина стінок лушпиння близько 7,5-8,0 мм Урожайність даного гібриду 4-6 кг/м2 . Вирощувати цей гібрид рекомендується у весняно-літньому обороті, в плівкових теплицях і укриттях, а також в опалювальних і неопалювальних теплицях. Використовувати плоди можна у свіжому вигляді в домашніх умовах.

F1 Катерина

Даний гібрид перцю відноситься до середньораннім і крупноплодным гібридам, після появи сходів, технічна стиглість плодів настає через 110-112 днів. Форма плодів циліндрична, маса 150-200г, товщина стінки плоду 6,5-7,0 мм, забарвлення на момент технічної стиглості зелена, а на момент біологічної зрілості яскраво червона. Плоди цього гібрида відрізняються дуже приємним перцевим аромат, на смак м’якоть дуже соковита, солодка і ніжна.

F1 Хризоліт

Представлений вашій увазі гібрид перцю «F1 Хризоліт» відноситься до розряду ранньостиглих гібридів, плоди дозрівають через 105-110 днів після появи сходів. Рослина не велика, так би мовити компактне, рясно плодоносить. Форма плодів подовжена, конусовидна, забарвлення на момент зрілості червоний, стінки товстенькі близько 6 мм, маса плоду може доходити до 160г. М’якоть має відмінні смакові якості і чудовий, тонкий перцевий аромат. Цей гібрид перцю відрізняється високою, стабільною врожайністю і сильною стійкістю до різним захворюванням овочів.

Каліфорнійське Чудо жовте

Даний сорт перцю є середньостиглим, він призначений для вирощування у відкритому грунті. З моменту сходів сіянців, до моменту технічної стиглості приблизно 115-120 днів. Форма плодів кубовидна, забарвлення жовтий, товщина стінок 6-8мм Даний сорт перцю транспортабельний. У плодах підвищений вміст аскорбінової кислоти. Плоди можуть вживатися, як у свіжому вигляді, так і в переробці.

Батьківщиною перцю є Америка, Південна і Центральна. Перець з сімейства пасльонових рослин.

Вирощування перцю - вирощування солодких перців в теплиці

Солодкий перець

Це невеликого розміру рослина, може досягати 40-60 см заввишки, (рослина однорічні, в культурі), багаторічні, відноситься до теплолюбних рослин. Солодкий перець може рости, цвісти, плодоносити і в кімнатних умовах, якщо створити необхідні умови. Листя у солодкого перцю прості, фарбуючи цільні, довжина листової пластини приблизно 10-15см. Цвіте солодкий перець білувато-жовтими квітками, квітки двостатеві, їх розкриття відбувається, як правило, у першій половині дня. Запилення квіток солодкого перцю, відбувається як своєї пилком, так і чужий.

Необхідно пам’ятати, що не в якому разі не можна вирощувати перець солодкий поруч з гірким, тому що, відбувається перезапилення, в результаті якого перець солодкий стає гірким.

Плоди перцю солодкого

Це так звана помилкова ягода, забарвлення плодів може бути різна, наприклад, біла, жовта, темно-зелене, яскраво-червона і навіть фіолетовий. Цвітіння солодкого перцю відбувається протягом усього його життя, тому не рідко на рослинах можна бачити разом плоди і квіти. Коли плоди солодкого перцю дозрівають, в домашніх умовах вони можуть служити чудовим елементом декору.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *