Шість помилок при вирощуванні перців – овочі – природа і тварини

Шість помилок при вирощуванні перців - овочі - природа і тварини

Якщо вже почали вирощувати перці, то будьте раціональні і постарайтеся не робити помилок!

Перше. Виключити посів в ящики з подальшою пікіруванням, а висівати відразу в торфоперегнійні горщики або в стаканчики, зроблені з підручних засобів, наприклад, з плівки, тетрапак.

У перцю слабка регенерація кореневої системи, тому пікіровка переноситься ними погано. Дотримуючись цю умову, можна виграти 15 – 20 днів, що потрібно на регенерацію.

Друга. Недотримання температурного режиму може звести нанівець всі наші зусилля. Для отримання дружних сходів температура грунту повинна бути в межах 25 – 30 o c до моменту появи сходів, причому постійно зволоженою. Після появи масових сходів у фазі добре розвинених сім’ядоль допускається зниження температури в межах 15 – 18oC – загартування) на 1 – 2 дні. Надалі краще дотримуватися температурний оптимум у межах плюс 22 – 25 o c.

Третє. Відсутність підсвічування може створити додаткові труднощі. На ранніх фазах розвитку розсада перцю повинна пройти стадію яровизації у вигляді певної суми температур та інтенсивності освітлення. Тому дуже благотворно позначається на розвитку розсади додаткове досвечивание (довжина дня не менше 12 – 14 годин).

Четверте. Вирощування розсади в теплих, але затінених місцях нічого хорошого не обіцяє. Перець не виносить затінення, вирощування в затіненні викликає витягування розсади і в подальшому обов’язково негативно позначиться на врожаї (особливо на ранньому, можуть опадати бутони).

П’яте. Неправильне харчування розсади. Ображені перці вам відповідять на це: «Не вмієш – не берись!» Щоб розсада «не сіла», необхідна підживлення аміачною селітрою вже у фазі одного – двох справжніх листків. За два тижні до висадки в грунт необхідна підгодівля, що містить комплекс добрив.

Шосте. Пропущено момент появи шкідників, значить значної кількості хороших перців ви вже недорахуєтесь…

Попелиця, кліщ і совка – головні шкідники перцю. Необхідно слідкувати за появою і вчасно обробляти розсаду, яку можна висаджувати в грунт тільки здорову. Правильно вирощена розсада у віці 55 – 60 днів має 12 – 15 справжніх інтенсивно зеленого листя, щільний стебло, що досягає у висоту 20 – 25 див.

Час посіву солодкого перцю на розсаду.

Від того наскільки правильно це робиться, залежить не тільки величина врожаю, але і стійкість рослин до несприятливих погодних умов. Крім того, важливо вибрати відповідний сорт або гібрид цього південного овоча. Технологія вирощування солодкого перцю цікавить багатьох. Ось які поради цього питання дають досвідчені городники.

Шість помилок при вирощуванні перців - овочі - природа і тварини
У вісімдесяті роки минулого століття солодкий або, як тоді ми його назвали, болгарський перець завоював серця багатьох дачників. Вітчизняні насіння в ті часи дістати було важко, от і купували на ринку насіння солодкого перцю Гогошари з Молдавії. Давав цей перець маленькі плоди темно-зеленого кольору, жорсткі і несмачні.

Поступово асортимент став збільшуватися. З’явилися кращі сорти солодкого перцю, такі як Подарунок Молдови, Ніжність, Ластівка, Здоров’я, Вінні-Пух, Каліфорнійське чудо.
Тоді у кожного городника, хто захоплювався солодким перцем, можна було побачити на грядках низькорослі (20-30 см) рослини Вінні-Пуха з п’ятьма-шістьма великими м’ясистими перчиками. Поруч височіли кущі перцю Здоров’я, прикрашені численними дрібними плодами, що ростуть у три яруси. Багатьом сподобалися спочатку темно-зелені, а потім густо-червоні величезні плоди Каліфорнійського дива. Подарунок Молдови зовні не виділявся, але радував стабільним урожаєм солодкого перцю і рясним плодоношенням. До того ж його плоди можна було збирати і переробляти ще не зовсім зрілими. Втім, перці Ніжність і Міраж теж можна знімати з куща і заготовляти на зиму, не турбуючись про те, дозріли плоди чи ні. У них навіть найдрібніші перчики жовті і м’ясисті придатні для закрутки салатів.

На зміну цим сортам прийшли нові сорти солодкого перцю – товстостінні великоплідні Ромео, Джульєтта, Галатея, Зірка Сходу, Князь Ігор, Пігмаліон, Солодкий банан та інші. Виявилося, що для цих сортів і гібридів важливий показник технічної стиглості, тобто їх плоди не рекомендують переробляти недозрілими.

Ну, про сорти перцю досить вибір зараз величезний, на будь-який смак, не той, що раніше. Розповім краще про технології вирощування солодкого перцю. Тут багато тонкощів і секретів у кожного городника.

Шість помилок при вирощуванні перців - овочі - природа і тварини
Як виростити хороший урожай солодкого перцю? Почну з розсади. Насіння солодкого перцю дуже вперті: іноді чекаєш сходи тижні три, а то й більше. Тому доводиться сіяти перець якомога раніше, деколи в кінці січня. Трапляється, що не сходить ні перша ні друга партії. Найчастіше таке відбувається з дорогими закордонними насінням. Мабуть їх довго зберігають, а насіння солодкого перцю мають високу схожість тільки в перший рік.

Особливості вирощування солодкого перцю полягають у тому, що це дуже теплолюбна рослина. Тому одна з умов успіху: вирощування розсади перцю у міській квартирі на теплому підвіконні. Різниця денної і нічної температур всього в п’ять градусів призводить до сильного відставання в їх зростанні. Комфортна температура для розсади не нижче 22, а краще 25-26.

Кажуть, солодкий перець не потребує пікіровці, але я її проводжу її обов’язково. Пересаджую здорові сіянці із шухляди в стаканчики. Хоч перець важко переносить пересадку, але зате потім формує більш потужну кореневу систему і обганяє в розвитку непересаженные рослини.

І ще один з секретів вирощування солодкого перцю. Він великий недоторка – не любить, коли його переставляють з місця на місце або що-небудь вищипують або обривають на ньому. З цієї причини ніколи не формую рослини, не пасынкую їх і обережно дію при пересадці, намагаючись не пошкодити коріння.

Підгодовувати розсаду солодкого перцю теж треба обережно, інакше рясної підгодівлею можна спалити молоді рослини. Використовую для цього дуже гарне рідкий засіб Ідеал. А якщо створите розсаді теплі комфортні умови, то підгодівлю можна і не робити, розсада і так порадує вас.

Коли солодкі перці висаджені на грядку, то поливаю їх тільки теплою, нагрітої в теплиці, водою. Прополюю і розпушую міжряддя не менше п’яти разів за літо, зрідка підживлюю: розводжу коров’ячий гній і поливаю рідиною. Кущі не підв’язую ставлю між рядами дуги. На них і спираються рослини, якщо багато плодів. Ось і весь догляд.

Шість помилок при вирощуванні перців - овочі - природа і тварини
Майте на увазі, що перці переопиляются. Тому ніколи не садіть гіркий і солодкий перець поруч солодкий буде гірчити.

Головне для солодкого перцю створити йому тепло. У мене, приміром, перці ростуть в невисокою плівковій теплиці з одними дверцятами. Провітрюється теплиця погано, температура в ній доходить часом у жаркі дні до 40, на стінках утворюється конденсат. Томатів і огірків у такій теплиці дуже жарко і сиро, а солодкі перці відчувають в ній себе чудово.

Як бачите, агротехніка вирощування перцю солодкого не така вже складна. При бажанні, хороший урожай цього вітамінного овочу може отримати кожен городник.

Ст. Полякова
м. Псков

 

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *