Вирощування редиски в теплиці

Вирощування редиски в теплиці

Навесні організм вже потребує свіжих овочів і редис в цьому випадку просто не замінимо. Якщо на ділянці є теплиця, то урожай редиски можна отримати вже в квітні. Добре, якщо грядки в теплиці підготовлені з осені. Як тільки грунт у теплиці відтане на 5 см., можна сіяти редис. Якщо грядки в теплиці з осені підготувати не вдалося, потрібно чекати коли грунт відтане повністю.

Грунт. Грунт у теплиці треба добре заправити перегноєм або компостом (5-6 кг на 1 кв. м.), деревною золою (1-2 склянки на 1 кв. м.) і якщо грунт бідний, то можна додати комплексне добриво для овочів (1 ст. л. на 1 кв. м.).

Насіння слід перебрати і вибрати для посадки не пошкоджені насіння діаметром не менше 2 мм.

Посів. Посадку проводити в борозенки глибиною 1-2 см. Борозни, перед посівом, пролити теплою водою. Насіння розкласти по одному через 4-5 см. один від одного. Якщо передбачається рання висадка основної культури, то редис можна посіяти уздовж бортів гряд. Він не буде заважати. До того часу, коли основна культура освоїть весь простір гряди, урожай редиски вже буде зібраний.

В неопалюваній теплиці посів редиски можна закрити укривним матеріалом, при холодній погоді — в 2 шари. Коли з’являться сходи, один шар потрібно зняти, щоб рослини не витягнулися з-за нестачі світла. Вдень, при плюсовій температурі, укривний матеріал можна прибирати і закривати редис тільки на ніч. Коли встановиться плюсова температура і не буде в теплиці опускатися нижче +1 +2°С, укривний матеріал можна прибрати зовсім. Редис звичайно не боїться заморозків, сходи витримують до -2°С, дорослі рослини до -5°С, але зростати при такій температурі він не буде.

Якщо рослини редиски ростуть занадто густо, їх потрібно прорідити, залишаючи відстань між ними не менше 4-5 см. Зростаючі в тісноті рослини формують дрібні коренеплоди і швидше «йдуть» в стрілку.

Полив. Поливати редис треба в міру потреби. Як правило, 2-3 рази в тиждень. Якщо у теплиці дуже жарко, то поливи слід проводити щодня. Поливи повинні бути регулярними. При великих перервах між поливами коренеплоди грубіють, розтріскуються.

Теплицю необхідно провітрювати, особливо після поливу. З-за підвищеної вологості редис може вразити «чорна ніжка». Провітрювання також допоможе регулювати температуру в теплиці. Оптимальна температура для росту редиски +14+18°С вдень і +10+12°С вночі.

Вподобані сорти для вирощування в теплиці: «Зоря», «Спека», «Рубін», «Ранній червоний», «18 днів», «Французький сніданок», «Дуро», «20 днів», «Рожево-червоний з білим кінчиком», «Ранній червоний».

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *