Вирощування ріпчастої цибулі

Цибуля являє собою дворічну зелень. Протягом першого року життя відбувається розвиток цибулини, а вже на другий рік у цибулини виростають пагони, що дають насіння. Цибуля добре піддається процесу зберігання, в кулінарних цілях її можна використовувати не тільки після прибирання, але і після закінчення півроку.

Вирощування цибулі з насіння

В процесі вирощування цибулі з насіння, в кінці першого року можна отримати дрібні і невеликі цибулини – сіянку, висаджування якого проводиться на наступний рік у весняний час. В кінці дачного сезону дозрівають цибулини ріпчастої цибулі нормальних і звичних розмірів. У разі їх висадки в грунт на третій рік можна виростити квітконосні пагони рослини, на яких будуть дозрівати нове насіння.

Для посіву насіння цибулі здійснюють процес підготовки грядки. Для цього її піднімають і вносять підживлення у вигляді компосту або торфу з розрахунку піввідра добрива на один метр площі. Для досягнення швидких сходів насіння, їх замочують на добу. Після їх обробляють у розчині марганцівки протягом невеликого періоду і залишають у вологому середовищі до 12 годин для досягнення більшого набухання.

Перед здійсненням посіву насіння цибулі трохи висушують для досягнення більшою мірою сипучості. Посів проводять вручну на відстані 5 см або з використанням багаторядкових стрічок, а після сходів рослини здійснюють процес проріджування. Для досягнення максимального ефекту і врожаю необхідний частий і об’ємний полив і систематичні прополки.

Вирощування цибулі на зелень

Для вирощування цибулі на зелень необхідне сонячне світло, тому прискорити його зростання можна в теплих і сонячних приміщеннях. Для вирощування зелені найкращим чином підійдуть багатозачаткові сорти рослини. Розсаду цибулі, як і у випадку насіння, висаджувати можна багаторядковими спеціальними стрічками. Цей спосіб при раціональному застосуванні і використанні може дати високий урожай за невеликий період, але недоліком є висока вартість.

Найбільш економним і ефективним способом вирощування цибулі для отримання зелені є її посадка у вигляді сіянки або вибіркою. В цьому випадку необхідно також брати багатозачаткові сорти рослини. Посадку проводять на грядки з відстанню між рядками – 15 см, а між цибулинами – 5 см. Після проведення посадки проводиться мульчування грунту землею в 3 см.

Для вирощування цибулі на зелень, рекомендується використовувати добрива: курячий послід, компост, мульча і т. п.

Вирощування цибулі на перо

В якості матеріалу вирощування цибулі для отримання пера можна використовувати багатозачаткову цибулю з цибулин діаметром до 4 см. Висадку необхідно проводити у відкритий грунт в осінній час незадовго до настання морозів, або ранньою весною після сходження снігових покривів. Посадка може здійснюватися двома способами. При першому цибулини висаджуються вниз корінням впритул один до одного, при другому – у вигляді борозенок на відстані до 4 см. Провести вирощування цибулі для отримання пера можна і з насіння, але цей метод вимагає більшої кількості часових витрат.

Для отримання весною перших сходів цибулі, їх необхідно висіяти в грунт ще в середині попереднього літа. Перед посадкою землю потрібно підготувати, розпушити і внести необхідну кількість органіки. На зиму грядку з цибулинами, пір’я яких будуть досягати 20 см, вкривають торфом або невеликим об’ємом соломи.

Вирощування цибулі в теплиці

З середини осені до квітня можна здійснювати посадку і вирощування рослини в теплицях. Посадку цієї рослини краще проводити цибулинами впритул один до одного, використовуючи при цьому однорічну цибулю або вибірку дворічного лука. Перед висадкою цибулини необхідно вимочити в теплій воді, а після посадки прикрити невеликою кількістю торфу.

Хороший і об’ємний урожай можна отримати при посадці цієї рослини в ящики, які будуть заповнені компостним добривом або торфом. Після посадки цибулин їх зверху засипають шаром якісної і родючої землі, а ящики встановлюються на півмісяця штабелями один на одного. Такий спосіб посадки дозволяє економити простір і максимально ефективно використовувати час.

Для отепленія теплиці взимку можна використовувати біогаз (“Біогаз в домашніх умовах“). До речі, оптимальний варіант теплиці – теплиця з Митлайдеру (“Як зробити міні парник своїми руками“).

Відео-Урок

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *