Вирощуємо чайно-гібридні троянди: посадка і догляд і вибираємо сорти чайно-гібридних троянд з фото

Родоначальником чайно-гібридної троянди став сорт “La France” виведений французьким селекціонером Гійо в 1867 р. в результаті схрещування чайної троянди з ремонтантною. Через роки було виведено 10 тис. сортів, які характеризуються різною висотою кущів, різноманітністю форм і відтінків квіток. Відмінною рисою чайно-гібридної троянди є неповторний аромат свіжозрізаного чаю і практично безперервне цвітіння з початку літа і до пізньої осені.

При правильному догляді за молодими і дорослими кущами чайно-гібридні троянди можуть давати на квітконосі до 7 квіток, в кожному з них налічується від 20 до 130 пелюсток, залежно від сортової належності.

Витривалістю до погодних умов чайно-гібридні троянди пишатися не можуть. Як і будь-яка представниця королев саду, ця група дуже вибаглива і примхлива. Тому для успішного зростання квітникарі зобов’язані приділяти їй достатньо уваги і дотримуватися суворих рекомендацій, які формувалися протягом багатьох років шляхом спостережень, практичних досліджень та копіткої праці. Нагородою за терпіння і якісну турботу стане пишно квітучі клумби, що вражають своєю красою і яскравістю.

Красиві чайно-гібридні троянди: посадка вирішує все

Для того щоб отримати красиві чайно-гібридні троянди посадка повинна виконуватися за агротехнічним правилами. Розмножується чайно-гібридна троянда щепленням, а деякі сорти черешком. Висадка проводиться на початку травня на сонячних, захищених від вітру ділянках зі слабокислим, рихлим грунтом. Перед посадкою саджанці з оголеними коренями опускають у воду на кілька годин, щоб вони наситилися вологою. Краще, якщо рослина буде занурена у воду цілком або хоча б його коренева частина, включаючи місце щеплення (потовщення між корінням і стеблом).

посадка чайно-гібридної троянди

Чайно-гібридні троянди і вирощування своїми руками

Чайно-гібридні троянди вирощування допускають в умовах відкритого та закритого грунту в залежності від кліматичних умов регіону. Троянди цієї групи цвітуть практично все літо, утворюючи квітки на однорічних пагонах. Тому навесні їм необхідна помірна або сильна обрізка залежно від сортової особливості. Перший рік кущ обрізають на 2-3 бруньки, в наступні роки – на 5-7 бруньок. Літня обрізка стимулює ріст пагонів, тим самим закладаючи основи для повторного цвітіння. Не варто зрізати одночасно більше двох квіток з одного куща, щоб не послабити рослину. Обрізка на зиму проводиться в кінці жовтня. Обрізаються недозрівші пагони, квіти, листя, бутони, які згодом обов’язково спалюються.

Після завершення всіх вище перерахованих процедур троянди вкривають ялиновим лапником і засипають кущі землею або торфом на висоту 20-25 см. При сильних заморозках споруджується каркас, поверх якого кладуть утеплюючий матеріал, а щоб він не намок, зверху покривають синтетичною плівкою, краї якої присипають землею.

Чайно-гібридні троянди: догляд та полив

Якщо ви вирішили вирощувати чайно-гібридні троянди догляд за ними потрібно забезпечувати постійний. Для стабільного зростання і безперервного цвітіння цариці квітів на протязі всього сезону необхідні мінеральні підгодівлі, які повинні містити фосфор, калій і магній. Перше і друге підживлення в період росту роблять розчином азотного добрива (15-20 г селітри 10 г сечовини на 10 л води). Можна чергувати органічні і мінеральні підгодівлі. В період бутонізації троянди підгодовують повним мінеральним добривом (20-25 г селітри, 40-50 г і 15 г калію на 1 кв. м або на 10 л води).

Після першого цвітіння троянди треба ще раз підгодувати повним мінеральним добривом, знизивши дозу азотних добрив до 10-15 м і трохи збільшивши норму калійних добрив.

Полив чайно-гібридних троянд несе в собі певні моменти, якими не можна нехтувати. Недолік вологи в земляному комі навколо кущів неминуче призведе до в’янення та часткового скидання листя, гальмування росту пагонів.

Помічено, що надмірне пересихання загрожує зміні якостей сорту, а саме: квіти стають дрібними, забарвлення пелюсток блідне, а аромат може втратити яскраво виражені нотки. Але і часті поливи небажані. Для даної рослини найприйнятніший варіант – рясні водні процедури у період росту, бутонізації та цвітіння не частіше 1 раза в тиждень в літню спеку, а навесні і восени, коли сонце не так активно достатньо 1 раз в 10-14 днів. Після поливу грунт навколо куща рекомендується мульчувати перегноєм, що обереже його від пересихання і перегріву, прискорить зростання і забезпечить рясне цвітіння.

Сорти чайно-гібридних троянд

Чайно-гібридні троянди можуть пишатися своєю розкішною колекцією сортів. На сьогоднішній день точної цифри не відомо, так як з кожним днем список поповнюється все новими і новими красенями. Сучасні чайно-гібридні троянди сорту представлені на ринку для будь-якого смаку. Найвідоміші і популярні з них опишемо нижче:

Александер (Alexander) – сорт з прямостоячим стеблами, що досягають висоти 1-1,5 м. Для нього характерний слабо духмяний запах. Діаметр квіток 12 см. Належить до виду напівмахрових. Забарвлення яскраво-червоне. Чудово підходить для оформлення живоплотів, використовується для зрізки.

Александер

Пер Гюнт (Peer Gynt) – один з найбільш ранніх сортів, але схильний до захворювання борошнистою росою. Кущ компактний, висотою 90 см, з пишним листям і тонкими гострими шипами. Великі одиночні квіти з тонким запахом пофарбовані в золотисто-жовтий колір, а до кінця цвітіння набувають незвичайний рожевий наліт по краях пелюсток. Цінується за щедре і довге цвітіння. Позначений, як штамбова культура і може застосовуватися в букетных композиціях.

Пер Гюнт

Прима Балерина (Prima Ballerina) – дуже популярна клумбова троянда. Свою популярність завоювала ефектними квітками з сильним приємним ароматом. Кущ прямостоячий, висотою 1 м. Суцвіття великі, напівмахрові, конусоподібної класичної форми, незвичайного вишнево-рожевого кольору. Цей сорт троянди нестійкий до хвороб, зокрема уражається борошнистою росою. В довідниках описана, як клумбова троянда.

Прима Балерина

Дам де Керр (Dame de Coeur) – один з морозостійких сортів і не реагують на хворобу. Висота рослини 90 см, слабо запашні. Квітки великі (діаметром 11-12 см), махрові, подовжені, чашевидні, малиново-червоного забарвлення. Використовується для зрізання, як штамбова культура, а так само у вирощуванні груп.

Дам де Керр

Ла Франс (La France) – вважається самим першим у групі чайно-гібридних троянд. Незвичайне забарвлення пелюсток – поверхневий колір сріблясто-рожевий, а з нижньої сторони – яскраво-рожевий. Розмір квіток великий (10 см), густомахрові (60 пелюсток). Яскраво виражений запах. Цвіте, як одиночними квітками, так і суцвіттями (3-4 квітки). Зимостійкий сорт, але може вражатися грибковими захворюваннями. Чудово виглядає в групових посадках.

Ла Франс

Лаки Піс (Lucky Piece) – сорт затребуваний серед садівників аматорів. Його досконалої форми квіти, що мають двосторонню забарвлення (верхня частина абрикосово-рожева, а нижня – оранжево-червона) не залишають байдужими і змушують захоплюватися ними. Цветочаша в діаметрі сягає 10-12 см, густомахровая (45-50 пелюсток), сам кущ росте у висоту до 80 см, але є компактним з густим листяним оформленням.

Лаки Піс

Описані сорту, звичайно ж, не складають основний загін чайно-гібридних троянд, але широко відомі в колах садівників аматорів і професійних заводчиків. Повторимося і скажемо, що активна робота по виведенню нових сортів не втратила своєї актуальності і ведеться до цих пір. Виключно всі види можуть стати перлиною в озелененні садових ділянок і прикрасою Вашого будинку.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

2 коментарі

  1. Корисна інформація про троянди…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.