Як вирощувати гарбуз у відкритому грунті

Як вирощувати гарбуз у відкритому грунті. Фото
Як виростити хороший гарбуз

Підготовка грунту

Для гарбуза необхідно відводити освітлені ділянки, що добре прогріваються, на південних схилах. Для гарбузів найкраще підходять середньо – і легкосуглинкові нейтральні, супіщані ґрунти, добре заправлені органікою. Грунт після збирання попередніх рослин треба перекопати на глибину до 30 сантиметрів і внести по 5-8 кілограм на метр квадратний гною або компосту, а також до 20 грам калійних і до 30 грам фосфорних добрив. Землю перед посівом знову необхідно обробити на глибину до 15 сантиметрів і дати припосівне добриво, яке складається з 12 грам на метр квадратний калійної солі, 15 грам суперфосфату і до 20 грамів сульфату амонію. У кожну лунку на бідних ґрунтах необхідно додатково внести органічних добрив до 3 відер, 2 склянки золи і 50 грам суперфосфату, які на глибину 20 сантиметрів гарненько перемішують з грунтом.

Як вирощувати гарбуз у відкритому грунті. Фото

Вирощування гарбузів у відкритому грунті

Посадка гарбуза на розсаду.

В ході сівби слід використовувати насіння, які протягом 2-3 годин були прогріті при температурі 60 градусів, а потім пророщені у вологій серветці або тирсі протягом 3 днів. Для підвищення холодостійкості гарбуза, особливо мускатного, насіння треба гартувати. Розсаду гарбуза вирощувати треба під плівкою в парниках або ж у кімнаті на вікні. Для цього в грунт за 20 днів до висадки, проросле або наклюнувшеєся насіння потрібно висівати в глиняні горщики, чий діаметр становить 15-16 сантиметрів. Горщики повинні бути на дві третіх наповнені грунтосумішшю, яка складається з дернової землі, торфу й перегною (1:1:2).

Як вирощувати гарбуз у відкритому грунті. Фото

Насіння зверху при посіві треба засипати сумішшю складу, в який додають 5% розчину коров’яку (розраховуючи на відро) і 10-12 грам деревної золи. Здійснювати пророщування насіння необхідно при кімнатній температурі, а як тільки з’являться сходи температуру потрібно знизити до 13-14 градусів.

Розсаду потрібно поливати не часто і помірно; два рази підгодовувати сумішшю мінеральних і органічних добрив, витрачаючи на відро води 20 г подвійного суперфосфату, 15 г аміачної селітри, 1 літр гною, 15 грам сірчанокислого калію або ж до 50 грам городньої суміші. До 0.5 літра розчину треба витрачати на одну рослину.

Як вирощувати гарбуз у відкритому грунті. Фото

Висаджувати розсаду необхідно у фазі 3 справжніх листків. В період з кінця травня до початку червня сіянці або розсаду слід висаджувати в заздалегідь підготовлені грядки.

Гарбуз є перехресно запилюваною, однодімною, раздільнополою рослиною. Бувають випадки, коли для гарантованого отримання хорошого врожаю потрібно зробити запилення вручну. Для цього необхідно пишним м’яким пензликом обережним чином провести запилення всередині квітки, при цьому переносячи на маточки іншої квітки пилок. Також можна обережно квітки наблизити один до одного і з’єднати їх пильовики і рильце.

Догляд за гарбузом.

Гарбуз є тропічною рослиною, тому листя у нього ростуть набагато інтенсивніше, ніж плоди. При умовах холодного літа в середній смузі необхідно штучним чином прискорити процес, як освіти, так і дозрівання плодів.

У рослини для цього потрібно обрізати пагони, обмеживши їх максимум трьома. Головне стебло треба обрізати після утворення щеп і залишити близько 3-5 зав’язей діаметром 15-17 сантиметрів. Якщо Ви бажаєте отримати гарбуза великих розмірів, то треба залишити у кущових сортів до 3 зав’язей, а у плетистих до 2 зав’язей і при цьому треба прищепити стебло через 6-7 листків за останнім плодом. Однак важливо мати на увазі, що самі смачні гарбуза виростають середніх розмірів, до того ж, їх набагато легше переносити.

Як вирощувати гарбуз у відкритому грунті. Фото

Чималу уваги потрібно приділити запиленню. Якщо чоловічих квіток зовсім немає, а залишилися лише жіночі, можна запилювати гарбуз іншими гарбузовими культурами (патиссоном, кабачком або навіть огірком). Але у таких рослин насіння збирати вже немає сенсу.

Як тільки плоди збільшилися в своїх габаритах, всі листи, які їх прикривають треба обламати, щоб відкрити їх сонцю. Бічні пагони часто присипають землею, для утворення додаткових коренів.

У ході вирощування гарбузів на вертикальних опорах, парканах, шпалерах потрібно укладати в мішки або сітки, які необхідно підв’язати до опори. А під плоди, які лежать на землі треба підкласти дошки.

Прибирання плодів гарбуза здійснюється після перших заморозків. Зрілий гарбуз вважається, як тільки у нього затверділа шкірка. Для перевірки просто продавіть гарбуз нігтем: якщо не продавлюється кора – урожай можна збирати. Зберігати довго вийде лише неушкоджені плоди при невеликих плюсових температурах (близько 4-8 тепла). Правда в наш час вже вивели кілька сортів, які добре зберігаються і при кімнатній температурі.

Як вирощувати гарбуз у відкритому грунті. Фото

Полив і підживлення.

Навіть короткочасна засуха для гарбуза є критичною. Вона має велику листову поверхню і у неї випаровується чимало вологи. А значить, гарбуз необхідно рясно поливати, починаючи з моменту появи сходів і до самого цвітіння, а також в ході інтенсивного росту плодів. Кількість поливів під час цвітіння потрібно скоротити – так краще зав’яжуться плоди.

Гарбузи, до того ж, люблять мінеральні і органічні добрива. Першу підгодівлю потрібно здійснювати через 8-10 днів після висадки розсади або ж коли минуло три тижні після посіву насіння. Використовують для цього розведений водою курячий послід або гнойову рідоту розрахунком 1:4. При частій підгодівлі (один раз на тиждень) прискориться зростання гарбуза і плодоношення. Хороші результати можна отримати, додавши городню мінеральну суміш (45-50 грамів на 10 літрів води). Гарбуз також відмінно реагує на підживлення золою (на 10 літрів води одна склянка).

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *