Вирощуємо огірки на підвіконні

Багато, хто має свій город, вирощуванням овочів займаються лише в літній період. Проте знайдеться чимало й таких городників, які і в зимовий час хотіли б на своєму столі бачити свіжі овочі. Сьогодні поговоримо про вирощування огірків на підвіконні, оскільки навіть за наявності коштів для організації теплиці на ділянці розташованої за містом, відвідувати її зможе далеко на кожен, адже це необхідно для її нормального функціонування.

Раніше ми розглядали, як вирощувати помідори на підвіконні, тепер настала черга і огірків, адже в цьому якихось особливих складнощів немає, і кожен при бажанні зможе виростити цю культуру навіть у квартирних умовах.

Вирощуємо огірки на підвіконні

Що необхідно для посадки огірків

Якщо правильно підійти до вибору сорту і доглядати за рослинами відповідним чином, то на врожай протягом всієї зими вам скаржитися не доведеться. З моменту посіву до отримання врожаю зазвичай проходить близько 2,5-3 місяців. Для посадки огірків на підвіконні, в принципі, як і для тепличних, необхідний свій грунт, достатня кількість тепла і світла, а також шпалери, щоб рослини можна було підв’язувати. Звичайно ж, кращою стороною для вирощування є південна. Але, тим не менш, про додаткове освітленні доведеться подбати. У огірків світловий день повинен бути мінімум 12-14 годин. Вдень освітлення можна не відключати.

Що необхідно для посадки огірків

У чому і як висаджувати насіння

Вибираючи ємність для посіву огірків на підвіконні потрібно виходити з розрахунку – 1 кущ на 10 літрів. Для того щоб ґрунт був досить родючим склад його повинен бути наступним: торф, чорнозем, компост або пташиний послід і 1-2 склянки крейди. Не зайвим буде перед посівом грунт обдати окропом. Це дозволить уникнути можливих захворювань, а також пошкоджень шкідниками.

На дні ємності потрібно зробити дренаж і подбати про наявність отворів. Для вирощування огірків на підвіконні взимку слід відібрати насіння без пошкоджень, щільні і цілі на зовнішній вигляд. Перед посадкою насіння обробляються розчином марганцю і після обертаються в марлю. Далі зволожуються і на кілька годин їх залишають в такому стані. Для висаджування насіння необхідні невеликі за розмірами стаканчики, після чого нормальну молоду розсаду пересаджують в основну ємність. Насіння в стаканчики слід висаджувати по 2 шт.

У чому і як висаджувати насіння

Полив і догляд

Огірки на підвіконні поливають стандартним чином. Порівняно з ґрунтовими їх потрібно не тільки прищипувати, але ще й запилювати, а це залежить від сорту. Рослини прищипують після появи п’ятого листа. Що стосується запилення, то чоловічою квіткою потрібно торкнутися жіночої. Відрізнити чоловічі квітки від жіночих нескладно: чоловічі складаються з декількох квіток, розташованих на завдовжки ніжці, жіночі — поодинокі. Як видно з наведеної інформації у вирощуванні огірків на підвіконні немає нічого складного.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *