Вирощування квасолі, посадка та догляд

Вирощування квасолі, посадка та догляд

Вирощування квасолі цікавить багатьох початківців садівників і городників. Квасоля має безліч корисних властивостей і тому її рекомендують включати в харчовий раціон. Квасоля не витримує заморозків, грунт слід регулярно розпушувати – це далеко не всі вимоги до вирощування квасолі. Розглянемо все по порядку.

Корисні властивості квасолі

Одним з популярних городніх рослин є квасоля. Умовно цю рослину можна поділити на сорти з великими насінням та салатні сорти. У великих насінні квасолі міститься білка більше ніж у м’ясі та рибі, а також крохмаль, клітковина, легкозасвоювані цукри, вітаміни В, Р, каротин, аскорбінова кислота. Зелена, салатна різновид білків містить мало, але дуже багато мікроелементів і вітаміну С.

Калій і натрій, що містяться в квасолі, благотворно впливають на роботу серцево-судинної системи, сприяють виведенню з організму зайвої рідини. Цинк, що міститься в ній у великій кількості, покращує на обмін вуглеводів. Квасоля рекомендують включати в харчовий раціон при діабеті, дисфункції жовчовивідних шляхів, захворюваннях печінки.

Посадка насіння

Висадку насіння квасолі найкраще робити в останній декаді травня. Насіння висівають на глибину 4-5 см в канавки. Відстань між окремими рослинами 7 см, між сусідніми рядами – близько 30-40 см. Спаржева квасоля особливо вимоглива до тепла, тому висаджують її тільки в добре прогрітий грунт. Перед посівом насіння слід замочити в розчині золи і мікроелементів на 1-2 години при температурі 35° С. У разі заморозків рослини вкривають.

Догляд за квасолею

Квасоля дуже вимоглива до температури повітря і грунту, не витримує заморозків і добре розвивається при температурі понад 19° С. У разі настання заморозків, квасолю вкривають. Ця культура потребує гарного освітлення, але довгий вплив прямих сонячних променів теж погано переносить.

Сходи квасолі проріджують, при можливості пересаджуючи прибрані рослини. Молоді рослини чутливі до вмісту в грунті калійних сполук, тому якщо квасоля погано росте бажано використовувати підгодівлю мінеральними добривами (10-15 г калійних добрив і 20 г суперфосфату на 10 л води). Грунт слід регулярно розпушувати, одночасно прополювати бур’яни. Під час росту рослини слід двічі підгортати до рівня першого листа. У разі якщо листя закручується або покриваються плямами, їх обсипають золою. Засихання нижніх листків і уповільнення зростання стручків говорить про недостатньому поливі рослин.

Збирання врожаю

Урожай прибирають залежно від сортової приналежності квасолі. Салатні сорти прибирають раніше, в стадії молочної стиглості, щоб стручки не встигли загрубеть. Квасоля з великим насінням зрізають біля самої землі, коріння залишають у землі, для збагачення її азотом. Недозрілі кущі, у разі заморозків або прикривають поліетиленовою плівкою або прибирають досушуватися в сараї.

Восени, в грунт під квасолю, потрібно внести калійно-фосфорну мінеральну підгодівлю і перекопати грунт, а навесні майбутні посіви удобрюють аміачною селітрою. Це теж важливо для вирощування квасолі.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *