Вирощування моркви у відкритому грунті

У статті піднімемо тему: морква вирощування і догляд у відкритому ґрунті. Ви дізнаєтесь, як і коли садити рослину, про вибір ділянки, підживлення і боротьбу зі шкідниками.

Вирощування моркви у відкритому ґрунті починається із вибору ділянки під цю культуру. Для цієї мети підходить добре освітлювана сонцем частина городу. Не бажано садити у заглибленні, інакше тут накопичуватиметься зайва волога, яка призведе до загнивання як зеленої частини овочу, так й коренеплодів.

Перед тим, як виростити хорошу моркву, потрібно збалансувати кислотність ґрунту. Як відомо, ця культура погано переносить надто кислі ґрунти і склад потрібно скорегувати. Для цього досвідчені дачники вносять або вапно, або попіл. Якщо маєте доломітову муку – вона також підійде для зменшення кислотності ґрунту.

Як виростити велику моркву


Щоб отримати хороший врожай і не мати справи із шкідниками, потрібно старанно вибирати попередників моркви. Буде добре, якщо на ділянці до цього росли картопля, помідори, пшениця, жито, цибуля, огірки.

Поганими попередниками для моркви є петрушка, пастернак і селера.

Підгодівля моркви у відкритому ґрунті

Ми не знаємо, як виростити хороший урожай моркви без внесення добрив. Це можуть бути як органічні, так і мінеральні. Із органічних непогано себе зарекомендував перегній. Але це не повинен бути свіжий – морква його погано переносить: замість коренеплодів сильно росте зелена частина рослини.

Дуже добре, якщо заздалегідь підготуєте ділянку під моркву (хоча б за рік). Або можна, внести перепрілий перегній на зиму, переорати поле, і нехай чекає до весни, коли ви посадите культуру.

Перед садінням потрібно прополоти ділянку. Така процедура дозволяє знищити бур’яни, розпушує землю. Останнє дозолить кисню і волозі безперебійно надходити до коренеплодів.

Час садіння моркви

Також, перед тим, як вирощувати моркву у відкритому ґрунті, потрібно вдало вибрати дату посадки рослини.

Тут все залежить від того, який сорт ви садите і з якою метою:

  • Для вживання весною і літом,
  • Для заготівлі на зиму.

Якщо бажаєте отримати ранню моркву, то її потрібно садити на зиму і накрити поліетиленовою плівкою, яка захистить від морозів. Садять на зиму після перших приморозків. Це гарантує, що насіння не проросте завчасно, ще до зими. Для такого варіанту вибирайте стійкі до холодів сорти.

Також, для вживання моркви у літній період можна її садити весною, приблизно у квітні (інформація для помірних широт).

Якщо ж потрібно отримати врожай моркви для зимового зберігання, то вибирайте відповідні сорти і садіть пізніше, але намагайтесь встигнути посадити до початку літа.

Ще одне. Коли ви купуєте конкретний сорт, на пакетику виробник дає терміни садіння і збирання. Їх потрібно дотримуватись. Адже це рекомендації дані для конкретного сорту, і вони точніші, ніж ви можете прочитати у статтях (нашій чи інших).

Як виростити моркву у відкритому ґрунті

Для вирощування моркви у відкритому ґрунті, важливо правильно підготувати насіння. Для цього їх потрібно замочити на одну добу у воді кімнатної температури.

В перші ж години порожні насінини спливуть – вони не підходять для вирощування моркви.

Далі, потрібно викласти насінини на мокру ганчірку із натуральної тканини і накрити такою ж. регулярно їх зволожувати і за декілька дні насіння почне проростати.

Завдяки цій процедурі (стратифікації) можна пришвидшити проростання насіння на 2-3 тижні.

Поради як правильно вирощувати моркву не будуть повними, без інформації про відстань між рядками і насінинами. Тому, садіть так, щоб між рядками була відстань приблизно 20 см, а між окремими насінинами у рядку – 3-4 см.

Є багато способів як посадити так, щоб не довелось проріджувати потім моркву. Можна, із туалетного паперу вирізувати стрічки, на які за допомогою крохмального розчину приклеювати насіння. Така стрічка підсушується і згортається у рулончики.

У час садіння, ви просто розгортаєте таку стрічку у рядку насінням догори і закриваєте землею.

Догляд за морквою після садіння

Слід регулярно прополювати насадження, не допускаючи утворення кірки із землі. Адже вона не дає воді потрапляти до коренів рослини. Також, регулярно боріться із бур’янами, які забирають життєву силу рослин і їх затіняють.

Вирощування моркви буде неповним без підгортання рослини. Ви, напевне, бачили, коренеплоди, в яких верхня частина не оранжевого, а зеленого кольору. Все через соланін, що назбирується у плодах, які повністю не накриті землею. Тому, потрібно пройтись по насадженню і підгорнути його сапкою.

Якщо декілька днів не було дощів, слід підливати моркву. Але тут потрібно не перестаратись, щоб не призвести до загнивання. В середньому, радять підливати культуру 2-3 рази на тиждень (залежно від погодних умов). Тільки якщо підливаєте, то краще рідше і сильніше, ніж часто і потрошки. Інакше волога встигає випаруватись раніше, ніж дійде до коренів.

Удобрення

Правильна технологія вирощування моркви неможлива без удобрення. Для цього підходить амофосна, попіл, розчин курячого посліду у воді. Останній готується так: розведіть курячий послід у пропорції 1 до 10 і дайте декілька днів настоятись. Тоді отриманий розчин ще раз розведіть водою у відношенні 1 до 10. І вже цим можна підливати рослини.

Чи потрібно обрізати бадилля моркви

Ми не радимо обрізати бадилля поки морква росте у землі. Адже до цього часу вона набирає корисні речовини, збільшується у розмірах і для цього потрібен процес фотосинтезу, який проходить у бадиллі.

Боротьба із шкідниками моркви

Найкраще – це не допускати розвитку хвороб і шкідників. Для цього вибирайте сучасні, стійкі сорти. Садіть там, де були «правильні» попередники, регулярно прополюйте насадження і боріться зі шкідниками.

А якщо вберегти моркву не вдалось, можете звернути увагу на хімічні препарати типу «Лепидоцид», який ефективний проти морквяної мухи (обробляти насадження раз у два тижні).

Висновок. У статті ми розповіли як доглядати за морквою і отримати чудовий врожай. На закінчення додаємо цікаве відео, яке краще розкриє тему.

Відео як виростити солодку моркву:

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.