Вирощування перцю. Схема посадки перцю

Вирощування перцю. Схема посадки перцю

Кращі попередники перцю в овочевих сівозмінах – огірок, цибуля, рання капуста, багаторічні трави, але тільки не сімейства Пасльонові. Повертають на колишнє місце не раніше, ніж через 3-4 роки, за винятком ЕМ-технологій, при яких грунт оздоровлюється швидше.

Перець погано переносить пересадку, у нього слабка регенерація кореневої системи, тому розсаду вирощують або в горщиках, або в касетах.

Мінімальна температура повітря для проростання насіння перцю становить 16-19С і грунту 14-16С. Оптимальна температура 18-22С.

Сходи до пікіровки поливають 2 рази на тиждень розчином кальцієвої селітри (1г/1л води). Найбільш інтенсивно корені ростуть до початку плодоутворення. Для більш інтенсивного розвитку кореневої системи перцю використовують стимулятор Радифарм (200-250г/100л води) з інтервалом 10-12 днів. Надалі проводять підживлення комплексними добривами Майстер (кореневі), Плантафол (позакореневі).

До моменту висадки розсада перцю повинна мати вік 40-50 днів і 6-7 справжніх листків. Перед посадкою розсада перцю загартовується. За 3-4 дні до висаджування проводять підгодівлю Превікуром (15-20мл/10л води).

Важлива умова при вирощуванні перцю достатня зволоженість ґрунту, так як перець не переносить навіть короткочасного пересихання і перегріву. Для того, щоб рослини краще переносять стресові умови, необхідно провести некорневую підгодівлю стимуляторами, наприклад, препаратами із серії Марс або Мегафон. Дуже добре переносять несприятливі умови гібриди перцю Геркулес, Денвер, Микита.

Схема посадки перцю багато в чому залежить від способу зрошення. При вирощуванні перцю на краплинному зрошенні найбільш ефективна схема 90+50х35-45см або 70+70х35-45см. Кількість рослин на 1 гектар 40-50 тис. шт.

Слід пам’ятати, що при висадці розсади перцю в грунт рослини висаджують у ґрунт за рівнем верхнього кореня. Не можна засипати кореневу шийку, оскільки це провокує розвиток чорної ніжки та інших захворювань. Перець не формує додаткових коренів, як томат.

Оптимальною температурою для росту і розвитку перцю є температура в межах 20-25С. Рослини не переносять навіть самі легкі заморозки. При загрозі їх появи рослини накривають агроволокном. Перець дуже чутливий до повітряного режиму ґрунту, тому необхідно проводити систематичні розпушування.

Протягом вегетації проводять кілька підживлень. Під час першої, через 10-15 днів після висадки розсади перцю в ґрунт, вносять карбамід (100кг/га). Якщо є крапельне зрошення, то кращим засобом для підгодівлі будуть Террафлекс Т, Майстер, Кристален і т.п. Для запобігання розвитку верхівкової гнилі проводять систематичну підгодівлю Кальцинитом, Брексил кальцій або аналогічними добривами, що містять кальцій.

Крім кореневих підживлень проводять і позакореневі підживлення препаратами, що містять макро – і мікроелементи та стимулятори росту.

Щоб захистити рослини від сильної спеки, при якій порушується запилення, застосовують термопротекторные препарати, наприклад, Мегафол.

Основні шкідники перцю – колорадський жук, совки, попелиці, трипси.

Основні захворювання перцю пероноспороз, бактеріоз, антракноз, гнилі, вертициллез і різні вірусні захворювання.

Для захисту рослин від шкідників і хвороб крім хімічних пестицидів можна застосовувати мікробіологічні препарати: Бітоксибацилін, Актофіт (проти попелиці колорадського жука, совки), Гаупсин (проти комплексу шкідників і хвороб), Триходермін (проти комплексу хвороб), Мікосан і Фітоспорин (для захисту від комплексу захворювань).

Плоди перцю солодкого збирають як у технічній, так і в біологічній стиглості. Плоди зрізають з плодоніжкою. Короткочасно плоди можна зберігати в ящиках по 8-10кг, в поліетиленових мішках з перфорацією в холодильниках. Температура зберігання 0&2оС, при відносній вологості повітря 90-95%. При таких умовах плоди можна зберігати до 20-30 днів.

Добре зарекомендували себе такі гібриди перцю солодкого, як: Фламінго, Геркулес, Микита, Арлекін; горького Імпала.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *