Баклажан. Догляд за рослинами

Баклажан. Догляд за рослинами

Догляд за рослинами полягає в систематичному розпушуванні міжрядь, зрошенні, фертигації, боротьбі з бур’янами, шкідниками і хворобами.

Однак, враховуючи підвищену вимогу баклажана до тепла, всі агрозаходи, особливо в період вегетації, повинні сприяти кращому прогріванню ґрунту. Тому в першу чергу необхідно якісно і своєчасно проводити обробіток міжрядь.

Розпушування грунту.

Грунт розпушують і прополюють в перший місяць висадки розсади, тобто до початку плодоношения. Глубина першого розпушування залежить від стану грунту. Якщо вона дуже щільна і волога, розпушують на 6-8 см. Роблять це на третій день після садивного поливу. Глибина наступних розпушувань – 8-10 см. Захисна зона при першому розпушуванні – 7-10 см, наступні – 4-5 см. Розпушування проводять стрілчастими і долотообразными лапами.

Зрошення.

Зрошення позитивно впливає на якість плодів баклажана, підвищуючи їхню товарність і середній вагу. Умови для росту і розвитку баклажана на півдні України при предполивній вологості грунту в межах 75-80% НВ вважаються оптимальними. У період посадки – зав’язування плодів вологість грунту необхідно підтримувати на рівні не нижче 75% НВ. Враховуючи те, що інтенсивність сумарного споживання вологи баклажаном в цей період невисока – поливи проводять рідко, норма – 80-90 м3/га

При такій поливній нормі і предполивной вологості грунту 75% НВ одним поливним трубопроводом, який поміщений в середині стрічки, грунт зволожується на глибину 30 см при ширині приблизно 50 см.Наибольшая інтенсивність споживання вологи баклажаном спостерігається в період зав’язування плодів – початку плодоношення. У цей період вологість ґрунту в шарі 40 см необхідно підтримувати не нижче 80% НВ. Ширина стрічки зволоження повинна становити приблизно 60 см (рис. 2). При цьому величина поливної норми при схемі посадки 90+50х(25-30) см становить 100-110 м3/га. Поливи слід проводити частіше, ніж у перший період вегетації. У період плодоношення, у зв’язку з зменшенням інтенсивності сумарного випаровування, поливи слід проводити рідше при тій же поливній нормі.

У перший період вегетації (посадка – зав’язування плодів) поливи слід проводити при показаннях тензіометрів 0,050-0,055 МПа, які контролюють вологість на глибині 10-25 см і на відстані 10 см від осі ряду в бік меншого міжряддя, у другий і третій – 0,040-0,043 МПа при глибині установки тензіометрів з інтервалом 25-35 см на такій же відстані.

Тривалість поливу змінюється від 3,5 год в перший період вегетації до 4,5 год – у другій і третий.Частота поливів залежить від конкретних грунтових, погодних, кліматичних умов, фази розвитку рослин, рівня забезпеченості корисними речовинами.

Фертигація – один з основних способів внесення добрив з поливною водою при інтенсивній технології вирощування, що передбачає підтримання оптимальної концентрації елементів підгодівлі в ґрунтовому розчині протягом всього періоду вегетації рослин баклажана.

Для цього можна використовувати такі водорозчинні мінеральні добрива, як: Террафлекс, Кеміра комбі, Кристален, Ferticare, Universol, MagMix, монофосфат калію, аміачна і калійна селітра та ін Загальна кількість добрив не повинна перевищувати 1-1,2 кг на 1000 л води.

Норми внесення добрив і їх співвідношення залежать від грунтово-кліматичних умов, фази розвитку рослин, технології їх вирощування і розробляються фахівцями для кожної ділянки индивидуально.Соответственно рекомендаціями компанії «Терра LTD» для баклажана протягом вегетації можна використовувати Террафлекс З в нормі 0,866 г на літр води для зрошення. Якщо добриво подається не з кожним поливом, то норма подачі збільшується до 0,7-1,7 г/м2/день.

Захист рослин від бур’янів, шкідників та хвороб

Висока ефективність гербіцидів може бути тільки на тлі агротехнічних прийомів, які спрямовані на зниження потенційної засміченості ґрунту і провокацію проростання насіння бур’янів до посіву або посадки баклажана.

Основні хвороби баклажана:

  • грибні – фітофтороз, альтернаріоз, септоріоз, або біла плямистість листя, фузаріозне в’янення;
  • бактеріальні – чорна бактеріальна плямистість, бактеріальний рак;
  • вірусні – столбур баклажана.

Основний шкідник баклажана – колорадський жук.

Поряд з томатами, картоплею і баклажаном перець відноситься до сімейства пасльонових. У дикій природі це багаторічний напівчагарник, але в культурі використовується як однорічна рослина.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *