Вирощування перцю солодкого в домашніх умовах

Вирощування перцю солодкого в домашніх умовах

Щоб вирощувати солодкий перець в домашніх умовах, на балконі, лоджії рекомендовані наступні сорти перцю: «Майкопський 470», «Вінні-Пух», «Ластівка», «Таємничий острів», ” Острів скарбів», «Первісток Сибіру». А для вирощування солодкого перцю на півдні нашої країни рекомендовані сорти: «Вікторія», «Подарунок Молдови» і т.д. Для вирощування солодкого перцю в домашніх умовах, його необхідно тримати в добре освітленій кімнаті, там де багато сонячного ради. Перець потрібно тримати в теплі, в денний час оптимальна температура повітря для утримання перцю 20-26°С, а вночі можна 18-20°С. Коли знижується освітлення приміщення, де міститься перець, на приклад, у хмарну погоду, температуру повітря краще всього трохи знизити в приміщенні.

Переносити зростаючі перці на лоджії або балкони можна приблизно в середині або в кінці травня. Урожай плодів солодкого перцю в домашніх умовах (в залежності від сорту та строку посадки) можна отримувати, починаючи з квітня по грудень. Для вирощування солодкого перцю, кімнатну культуру, в домашніх умовах, краще всього використати метод розсади. Щоб отримати готову розсаду з насіння, необхідно 40-50 днів в літній період і 50-60 в зимовий. Попередньо насіння перцю, перед посадкою необхідно протруїти в 1%-му марганцовокислом калії протягом 20 хвилин. Після чого насіння необхідно промити в проточній воді, і можна приступати до посівам в ящики. Через 20 днів після посіву, починають з’являтися перші сходи перцю, з яких необхідно вибрати найбільш сильні рослини, пересадивши їх з ящиків в горщики.

Для субстрату в який будуть пересаджені рослини, краще всього вибрати високопоживний «Біогрунт», який можна легко придбати в будь-якому магазині для садівників. В принципі, можна і скласти самостійно хорошу грунтову суміш перегною, торфу, дернової землі і хорошого річкового піску, все в співвідношенні 5:2:2:1. Під час пересадки перцю, головний стрижневий корінь рослини необхідна прищипнути, щоб коренева система добре і цілком могла поміститися у невеликого розміру горщик або ящик 15х15см.

Від способу зрошення безпосередньо залежить схема посадки перцю. Так якщо перець буде вирощуватися на крапельному зрошенні, то тоді для посадки найбільше підійде схема 90+50х35-45см або 70+70х35-45см. Кількість перцю на 40-50 тис.шт. на 1 га. Обов’язково при висадці перцю у відкритий грунт, потрібно пам’ятати, що висаджувати рослини треба в грунт за рівнем верхнього корінця. Засипати кореневу шийку перцю не в якому разі не можна, так як це може спровокувати розвиток чорної ніжки, а також інші захворювання. У перцю не відбувається формування додаткових коренів, так як робить це томат. Найкращою температурою для вирощування перцю є температура в межах 20-25С. Потрібно запам’ятати, що перець взагалі не переносить заморозків, тому, навіть, тільки, при можливій загрозі, досвідчені люди рослини вкривають спеціальним агро-волокном.

Перцю необхідно час від часу проводити розпушування грунту, так як ці рослини досить чутливі до повітряного режиму грунту. В період вегетації, потрібно провести кілька підживлень перцю. У першій частині, через 10-15 днів після того, як розсада перцю була висаджена у відкритий грунт, грунт потрібно внести «Карбамід» в пропорції 100кг на га. Якщо перець зрошується крапельно, то краще всього підійдуть для підживлення рослин «Терафлекс Т» , «Кристален» «Кристален», або інші добрива тієї ж спрямованості.

Вирощування перцю солодкого в домашніх умовах

Щоб запобігти розвитку верхівкової гнилі, регулярно потрібно проводити підгодівлю удобреньями які містять кальцій. Крім кореневих підживлень, потрібно проводити і деякі підживлення такими препаратами, які містять макро і мікро елементи, а також хороші стимулятори росту. Для того щоб захистити перець від сильної спеки, при якій сильно може порушитися процес запилення, варто використовувати термопротекторные препарати, наприклад, «Мегафол».

Як відомо головними шкідниками перцю є: совки, попелиці, колорадський жук і трипси. Найпоширенішими захворюваннями перцю є: бактеріоз, антракноз, пероноспороз, гнилі, вертициллез та інші вірусні захворювання.

Щоб захистити перець від захворювань та шкідників, крім хімічних пестицидів цілком можна використовувати деякі мікробіологічні препарати, такі як: «Бітоксибацилін», «Актофіт» ( використовуються для захисту від совки, попелиці та колорадського жука) «Гупсин» (використовується проти цілого комплексу захворювань і шкідників).

Солодкий перець збирають не тільки в стані технічної стиглості, але і стан біологічної зрілості. Збір плодів перцю відбувається зрізанням з плодоніжки. Нетривалий час плоди можна зберігати в ящиках приблизно по 8 максимум 10 кг, в холодильниках, в поліетиленових мішках. Зберегти плоди перцю від 20 до 30 днів можна в таких умовах з температурою 0-2оС і з вологістю повітря не менше 90-95%.

Краще всіх гібридів солодкого перцю, себе зарекомендували такі рослини як: Микита, Арлекін, Фламінго, Геркулес. А серед гірких перців, такий гібрид як Імпала.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *