Вирощування стручкової квасолі на присадибній ділянці

стручкова квасоля

Квасоля любить досить зволожений супіщаний або легкий суглинний ґрунт. Цей овоч – теплолюбний, тому ділянку для вирощування квасолі найкраще розташувати на захищеному від вітру, сонячному місці. При висаджуванні насіння квасолі в ґрунт слід пам’ятати про те, що вона найкраще проростає коли встановлюється тепла погода, причому світло пофарбована квасоля більш теплолюбна, чим темно пофарбована. Для будь-якого виду стручкової квасолі температура для гарного росту становить  20-25 градусів тепла.

Насіння квасолі перед посадкою необхідно замочити у воді кімнатної температури. Робиться це для кращого проростання. Деякі городники замочують квасолю перед посадкою до появи паростків, інші ж це роблять усього на кілька годин. Глибина посадки становить від двох до п’яти сантиметрів, у кожну лунку найкраще висаджувати по дві насінини. Стручкову квасолю саджають рядами, на відстані 40-50 см один ряд від іншого, з відстанню між рослинами в ряді 10-12 см. Посаджене в землю насіння квасолі проростає через 15-20 днів.

Квасоля, так само як і деяку іншу городину, необхідно підсапувати. Робиться це для посилення кореневої системи й поліпшення харчування рослини в період зав’язі плодів. Підгортання проводять, коли кущик квасолі виросте на висоту 10 см.

Догляд за зростаючою й плодоносною квасолею нескладний. Її необхідно рясно поливати, рихлити землю в міжряддях, регулярно просапувати. Тоді стручкова квасоля, вирощена своїми руками, порадує вас багатим урожаєм найкорисніших та найсмачніших плодів.

ЗАМОРОЖУЄМО КВАСОЛЮ НА ЗИМУ

Після того, як ви зняли врожай квасолі, її необхідно перебрати й позбутися зіпсованих і ушкоджених шкідниками плодів. Потім — обрізати стручки із двох сторін і ретельно промити їх проточною водою. Варто визначитися, прагнете ви заморожувати сирий продукт або вже готовий. Без сумніву, заморозивши сиру, ви збережете в ній більше вітамінів.

Щоб заморозити сиру квасолю, після промивання її необхідно висушити, інакше в процесі заморожування квасоля перетвориться в один суцільний крижаний шматок. Після просушки залишається тільки розфасувати продукт по пакетах, позбутися зайвого повітря в них і відправити на зберігання в морозилку.

Що стосується заморозок вареної квасолі, насамперед, її потрібно правильно зварити. Квасолю опускають у киплячу воду, варять 3 хвилини, після чого дістають шумівкою й опускають у крижану воду для швидкого остигання й збереження кольору. Після цього дають квасолі охолонути, розфасовують по пакетах, позбуваються від непотрібного повітря й кладуть у морозилку. Такий продукт можна вживати в їжу протягом року, але не довше. Тепер ви зможете насолоджуватися свіжим літнім смаком спаржевої квасолі, навіть коли за вікном буде лютувати зима.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *