Виростити базилік з насіння – просто!

Базилік – ефіроолійна рослина. Його насіння покрите, як щитом, ефірною олією. Волозі дуже важко проникати до зародка. Без спеціальної обробки таке насіння буде сходити дуже довго. Цей процес можна прискорити, використовуючи два способи видалення ефірних олій з насіння. 

Перший спосіб:

1. Висипати насіння базиліка в тканинний мішечок або зав'язати в серветку. 2. Замочити 2-3 рази насіння в гарячій воді (t не вище 30-35°С) на 15-20 хвилин. 3. Викласти на пухкий папір і дати обсохнути. 

Другий спосіб:

Етапи 1 і 3 точно такі ж, як у першому способі; на другому етапі замочування роблять 1 раз на 15 хвилин у горілці. 

З підготовленого таким чином насіння вирощувати базилік набагато простіше. Варто відзначити, що в холодній воді ефірні олії не розчиняються. 

ЯК ВИРОЩУВАТИ БАЗИЛІК З НАСІННЯ?

Класичне садівництво припускає дуже кропіткий процес вирощування розсади всіх видів рослин. Згадуються різні хімічні елементи, грами, відсоткові відношення. Передбачаються зважування, пікірування, обмірювання посадкових площ, знову зважування… Цей метод гарний для промислових і наукових господарств. Для сучасних жінок, які живуть стрімко, навіть прочитати статтю у 2500 знаків – подвиг. А якщо ще й запам'ятовувати всі грами й температури, та ще й для кожної рослини – це вже не сучасно. А ви вирощуєте з насіння тільки розсаду базиліка? У вас дуже багато місця на підвіконнях і балконах? Ні? Спробуйте застосувати не класичний варіант. 

СІЄМО БАЗИЛІК 

Відразу в ґрунт підготовлене насіння базиліка можна сіяти в південних районах: у пухку пролиту й удобрену землю сіємо в борозенки, відстань між якими 6-7 см. Далі: проріджуємо, просапуємо, поливаємо, удобрюємо. Знімаємо врожай. 

Базилік краще вирощувати через розсаду. Сіють у березні, на початку квітня. Підготуйте землю з тієї, що продається і тієї, що взята на вашій ділянці. Можна взяти в пропорціях 1:1. Насипте в ящики або горщики. Один раз пролийте землю окропом, а потім розчином сучасних добрив. Дайте ґрунту підсохнути. Не висохнути, а саме підсохнути. Прорихліть землю раз, інший. Ось тепер, коли зволожений весь обсяг ґрунту, висівайте підготовлене насіння. А присипати його можна сухою землею. Поставте горщики в тепле і світле місце. Накрийте поліетиленом так, щоб можна було відкривати і провітрювати. Поливати потрібно буде тільки тоді, коли розсада вже зійшла і підросла – її вже не зіб'є струмінь води. Вологи в ємкостях вистачить надовго. Пікірування 

Пікірування скасовується. Висаджуємо розсаду базиліка в ґрунт у травні, коли вже не чекають повернення заморозків. Отут уже постарайтеся: грядку прорихліть, удобріть та добре пролийте. А от рослини перед висадженням не поливати! Коренева система в сухій пухкій землі при пересадженні ушкодиться менше. 

Розсаджуйте базилік за схемою: 

– для високорослих сортів – 60х30 см; 

– для низькорослих -45х45 см. 

Центральну бруньку залишайте зверху. Верхівки рослин прищипніть – будуть краще гілкуватися. Якщо вирощувати базилік для зеленої маси, то не треба допускати цвітіння. Варто частіше видаляти квіткові бутони. Підсумком проробленої вами кропіткої роботи буде вирощений з насіння "гідний царів" запашний базилік.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.