Як дружать йод і город

Йод бере участь у біологічних процесах. У житті рослин він також виступає помічником. Його недолік не занадто помітний, але якщо його трохи додати в ґрунт, він підсилить процеси азотного обміну, тобто, по суті цей мікроелемент виконує функції азотистих добрив. У той же час йод працює як антисептик, знищуючи шкідливі мікроорганізми на листі рослин і в ґрунті.

Розчин йоду застосовується ранньою весною для пророщення і стимуляції насіння, і для лікування таких хвороб, як сіра гниль, борошниста роса, різного роду плямистості й фітофтороз. Позакореневе підживлення розчином йоду корисне для капусти, томатів, баклажанів, огірків, полуниці та садової суниці. Не рідко йод використовують і у квітництві.

ЙОД І ПОМІДОРИ

На початку сезону, йод допоможе городнику виростити здорову, міцну розсаду томатів. Для цього потрібно зробити простий розчин зі звичайної дощової води й усього лише однієї краплі йоду з медичної піпетки. Воду з йодом перед поливом потрібно ретельно перемішати для досягнення максимальної однорідності розчину.

Розчином йоду добре поливати розсаду томатів, баклажанів і перців. Таке підживлення дозволить рослинам зміцніти, рости здоровими, а в наслідку сформувати великі смачні помидорчики та інші овочі. Для молодої розсади буде достатньо одного поливу.

Після висадження розсади в ґрунт можна також підтримати її за допомогою йоду, однак технологія поливу і концентрація розчину потрібні інші. У цьому випадку, відразу після висадження розсади в ґрунт під кожну рослину підливають по одному літру розчину в пропорції: 10 літрів води на 3 краплі йоду.

У якості превентивного заходу боротьби з фітофторозом на пасльонових (помідори, картопля, баклажани) можна провести таку обробку: змішати 10 літрів води і 40 крапель йоду, додати до них літр сироватки й одну столову ложку перекису водню, потім обробити розчином кущі. Обробку необхідно проводити у вечірній час через кожні 10 днів.

ЙОД І ОГІРКИ

Тепер трохи про те, як можна використовувати йод при вирощуванні огірків. У відро наливаємо 9 літрів води, а потім один літр нежирного молока і 12 крапель йоду. Даємо розчину постояти кілька хвилин, гарненько його перемішуємо, переливаємо в обприскувач і проводимо повноцінне купання огіркових кущиків, а також ґрунту під ними.

Така обробка допоможе знищити спори несправжньої борошнистої роси на огіркових посадках. Крім того, йодомісткі засоби використовуються для профілактики пожовтіння листя огірків, сприяють омолодженню батогів. Проводити обробку можна через 10 днів у травні – червні.

Ще для підтримки огірків можна зробити такий варіант розчину: натираємо на тертку 20 г простого господарського мила (без відбілювачів і барвників), додаємо до нього 1 літр сироватки або молока + 5 крапель йоду, отриману суміш, виливаємо у відро води. Теж застосовується для профілактики грибкових поразок.

ЙОД І КАПУСТА

Капуста також любить йод. Наступне йодомістке підживлення зміцнить і оздоровить капустяні грядки: візьміть 40 крапель йоду на відро води і полийте розчином капусту, у якої тільки почали формуватися головки. На одну рослину використовуємо один літр розчину.

ЙОД І ПОЛУНИЦЯ

Наступна обробка розчином, що містить йод, допоможе захистити полуницю й садову суницю від сірої гнилі, а також активізує життєві сили кущів. До початку цвітіння обробіть кущі наступним розчином: в 10 літрах води розчиніть 10 крапель йоду і ретельно перемішайте. Обприскувати краще у вечірній час. Обробок потрібно провести дві – три з інтервалом 10 днів.

ВАЖЛИВІ ОБЕРЕЖНОСТІ

Важливо пам'ятати, що всім йод гарний, але в міру, його надлишок шкідливий як рослин, так і для людини. Рослини акумулюють сполуки йоду, віддаючи частину плодам, які ми потім вживаємо в їжу. Із цих міркувань із поливом йодомісткими розчинами їстівних культур важливо не переборщити.

Не варто робити надто міцний розчин. Йод – дуже сильний засіб і наведеного дозування цілком достатньо. Занадто велика концентрація може ушкодити й рослині, і вам, тому що під час обробки ви можете надихатися випарами йоду. До кількості обробок також варто підходити розумно. Бажано їх припинити перед плодоносінням рослин.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *