Як підготувати теплицю до зими

Зараз на садово-городницьких ринку з’явилося безліч різноманітних теплиць арочного типу. Всі ці теплиці розраховані на таке універсальне покриття, як стільниковий полікарбонат, і мало чим відрізняються один від одного, за винятком матеріалу з якого виконаний каркас. У продажу можна зустріти теплиці з оцинкованого V-подібного профілю, алюмінієвого V-подібного профілю та профільованої труби квадратного перетину 25 × 25мм.

Сьогодні ми поговоримо про те, як підготувати теплицю до зими, каркас якої виготовлений з V-образного профілю.

Ця тема наболіла, так як за родом діяльності я займаюся продажами теплиць, і дуже часто доводиться вислуховувати претензії неуважних покупців. В кінці зими, на початку весни, коли тільки, тільки починається тепличний сезон, починають дзвонити і приходити покупці зі своїми проблемами. Я думаю, що подібні ситуації знайомі багатьом продавцям, які продають теплиці під стільниковий полікарбонат.

Розмова починається приблизно однаково. «Ось, ми купили у вас теплицю з полікарбонату, і взимку її пошматували снігом». Приблизно ось так, як на цьому знімку.

«Поверніть нам, будь ласка, витрачені гроші». Або ще один варіант: «Теплиця ваша була чудова, поки не настала зима. Хоча снігу було небагато, але каркас цілий, а от стільниковий полікарбонат місцями порвався. Замініть нам за ваш рахунок зіпсовані листи ».

Як показує практика, більшість таких покупців не завжди до кінця прочитують інструкцію, в якій чітко і ясно викладено алгоритм монтажу теплиці. А деякі просто з міркування економії ігнорують особливості і правила монтажу стільникового полікарбонату.

Перше правило. Для того, щоб взимку не порвало канали в листах полікарбонату, необхідно ретельно обробляти ті місця, де вони відкриті. Такі місця потрібно обов’язково заклеїти з одного боку перфорованої (паропроницаемой) стрічкою, а з іншого боку заклеїти герметизуючою стрічкою. І потім ці місця накрити торцевими профілями. Дотримання цього правила не дозволить всередині каналів скупчуватися волозі, яка замерзаючи, може їх пошкодити.

Друге правило. Якщо ви монтуєте стільниковий полікарбонат за допомогою саморізів, а не стягуючих стрічок, то обов’язково вибирайте саморізи з шайбою і гумовою прокладкою. Не полінуйтеся під саморіз просвердлити отвір діаметром на 2-3мм більшим, ніж діаметр саморіза. Стільниковий полікарбонат, змонтований таким чином, не деформується і не пошкодиться в результаті температурних розширень і звужень.

Третє правило. Обов’язково на зиму, коли врожай зібраний, поставте всередині теплиці по всій довжині, Т-образні підпірки. З такими підпорами ваша теплиця здатна буде витримати значні снігові навантаження.

Дотримання цих простих правил здатні продовжити терміни служби ваших теплиць.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *