Як правильно підготувати сад до зими

У вересні важливо підготувати грунт в пристовбурних кругах до зими. Крім того, важливо укрити рослини і захистити їх від майбутніх холодів. Що ще потрібно врахувати?

У вересні неообходімо внести в грунт азотні добрива. Однак тільки в тому випадку, якщо їх дійсно не вистачає. Якщо грунті не вистачає поживних речовин і вологи, то листя починає жовтіти і опадати занадто рано. На деревах, які мають облиственими крону, після збирання врожаю полог продовжує виробляти речовини, сприяючи осінньому зростанню коренів, а також дозріванню всіх частин дерева, підготовці їх до успішної зимівлі.

Якщо осінь суха, то необхідно проводити подзимний полив, в середньому 40-50 л води на 1 кв.м. Надмірна зволоженість, особливо на важких глинистих грунтах, призводить до зменшення доступу повітря до коріння, а також погіршує умови зимівлі.

Крім того, можна проводити позакореневе підживлення, при цьому зелене листя слід обприскати розчином мінеральних добрив (300 г суперфосфату, калійної солі або 30 г сечовини розчинити в 10 л води). Така підгодівля допоможе накопичити поживні речовини рослинами.

У цей період краще всього підготувати посадкові ями, які призначені для осінньої посадки. Ями слід заповнити потрібної почвосмесью. Чим бідніша земля гумусом, тим ширше і глибше слід викопувати яму. Крім того, слід не забувати про добрива. Їх потрібно перемішати з землею і залити водою. До початку посадки земля в ямі повинна осісти.

При осінній посадці зверніть увагу на те, велику небезпеку для саджанців представляють кореневої бактеріальний рак, зобоватость коренів. Бактерії з грунту через ранки проникають в корені, викликаючи тим самим нарости і напливи різного розміру. Уражені рослини погано приживаються, часто гинуть, особливо в спекотну і суху погоду. При придбанні саджанців необхідно уважно їх оглянути. Рослини, у яких сильно вражені головні корені і коренева шийка, необхідно вибракувати і спалити. Якщо нарости з’явилися на бічних коренях, то їх слід видалити, а кореневу систему продезінфікувати. Для цього часто опускають коріння рослини в 1% розчин мідного купоросу на 5 хвилин. Після цього ретельно промивають у воді.

У цей період можна вирубати і викорчувати малопродуктивні дерева і чагарники, щоб звільнити місце для посадки інших рослин.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *