Як правильно зберігати і переробляти яблука

Урожай яблук цього сезону дуже багатий – і садові яблуні, і дички буквально ламаються під вантажем плодів. Багато підмосковні дачники не знають, що робити з таким урожаєм. Як довше зберігати яблука, і як правильно утилізувати гнилі і червиві плоди.

Падалицю – утилізуємо

Що впали яблука бажано зібрати негайно, не залишати їх на ніч під деревом – це небезпечно поширенням шкідників на інші яблука, які ще висять на дереві. Яблуко падає не просто так: найчастіше воно або гниле, або червиве. Якщо не прибрати його вчасно, то гусениця-плодожерка поповзе на дерево псувати інші яблука або піде на зимівлю під землю. Тому зібрати і утилізувати падалицю обов’язково – так можна знищити більшу частину гусениць, каже Туманов.

Падалицю можна утилізувати різними способами. Якщо яблуко червиве, можна вирізати уражені місця і посушити або відправити на сік і т. Д. Справжній селянин використовує всі в справу і ніколи нічого не викидає.

Якщо яблуко гниле, то його найкраще знищити. Справа в тому, що гнилий бочок – це тільки видима частина, а насправді гриб пронизує все яблуко, пояснює Туманов. Токсини, що виділяються грибами, можуть бути небезпечні для організму людини.

Гнилі яблука найкраще не викидати на смітник, а закопувати в землю, де вони перегніют і перетворяться на гумус, корисний для удобрення грунтів. Тим більше, до кінця сезону грунту збідніли, підгодівля йде в основному мінеральними добривами, а органіки не вистачає. При цьому краще не викидати гнилі яблука на компостну купу, бо там утворюється велика концентрація грибних спор.

Закопайте яблука недалеко від яблуні, в ямку на глибину приблизно 20 см, радить Туманов. Дерево потім використовує цю органіку. Спори гриба можуть поширитися, якщо гниле яблуко залишити під деревом або в кроні, якщо ж вони перегніют в землі, то будуть «знешкоджені». При цьому червиві яблука краще не закопувати, так як гусениця може вибратися на поверхню.

Як правильно сушити яблука

Яблука бувають різних термінів дозрівання. Літні (такі сорти, як Мельба, грушівка, білий налив та інші) вже зійшли. Як правило, для заготівлі вони не дуже гарні, т. К. Швидко дозрівають і не лежать. Їх не встигають переробити. Вони найчастіше йдуть на їжу, компоти або сушку. Тому Туманов рекомендує садівникам садити поменше літніх яблунь.

Осінні і літні яблука потрібно переробляти. Їх можна сушити: в духовці, біля печі, навіть в сауні, на горищі, де сухо і жарко, або в спеціальній сушарці. При цьому листи з нарізаними яблуками слід вкривати марлею від мух і ос. Якщо погода не спекотна, потрібно стежити за тим, щоб яблука не підгнивали і не закисає. Сушені яблука нормально зберігаються і зберігають корисні властивості.

Як зберігати свіжі яблука

На зберігання йдуть зимові сорти. Що може бути краще свіжого яблука – це найбільш цінний продукт, на відміну від будь-яких перероблених, відзначає експерт. Ці яблука, як правило, дуже врожайні і можуть пролежати до весни, а іноді і до наступного сезону – при правильному зберіганні.

Зимові яблука необхідно зібрати вчасно, до морозів (залежно, від сорту час збору різниться).

Для зберігання потрібен підвал або льох – в квартирі яблука лежати не будуть. Ідеальна температура для зберігання яблук – плюс 5 градусів. Навалом яблука зберігати погано. Найкраще брати невеликі ящики з-під фруктів, вони можуть бути дерев’яні або пластикові – там плоди добре провітрюються. Крім того, ящики зручно переставляти і стежити за тим, щоб яблука не загнили, і видаляти гнилі плоди.

А якщо яблук небагато і їх дуже хочеться зберегти свіжими, можна загорнути кожне яблуко в папір. У промисловому зберіганні кожен сорт зберігають при певній температурі, яка не дає розмножуватися мікроорганізмам. При побутовому зберіганні ми такого домогтися не зможемо, але продовжити життя яблукам все ж можливо.

Сам Туманов закриває компоти зі свіжих яблук. У каструлю кладемо нарізані яблука (для різноманітності смаків можна додати чорноплідна горобина або інші фрукти), довести до кипіння і відразу ж закатати в стерилізовані трилітрові банки. Яблука при такому способі залишаються майже свіжими, зберігають колір і аромат, тому що не встигають окислюватися.

Сік з яблук можна пити свіжим або закрити таким же способом – прогнати яблука через соковижималку, довести сік до кипіння і закатати в банки. Цей продукт дуже довго зберігається, і абсолютно не схожий на магазинні соки, відзначає експерт. Цукор краще не класти, його можна додати за смаком вже за столом. Підсолоджений продукт втрачає природний смак і властивості, вважає фахівець.

Туманов також радить спробувати зробити яблучні чіпси – солоні або солодкі. Нарізаємо яблука на тертці тонкими кружками і помістити в духовку, посипавши зверху цукровою пудрою або сіллю.

Що ж стосується догляду за садом після великого врожаю – це не повинна бути «стахановська акція» і «кавалерійська атака» – за деревами потрібно доглядати систематично, відзначає експерт. «Якщо ви кинетеся доглядати за своїми яблунями, коли« газети написали », то ви, швидше за все, напартачили. Я прихильник постійного і регулярного догляду. Тому не кидайтеся в крайності і займайтеся цим протягом всього сезону ».

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *