Як виростити огірки в теплиці

Вирощування тепличних огірків не повинно бути складним і виснажливим заняттям. Найголовніше, щоб з самого початку забезпечити овочі найкращими умовами, а потім регулярно виконувати найважливіші процедури по догляду. Огірки в теплиці ростуть швидше, ніж на землі і дають більш високий урожай. При вирощуванні тепличних огірків необхідно адаптувати умови до їх реальним потребам. При правильному догляді можна зменшити захворювання парникових огірків і багато інших проблем. Вирощування в теплиці полегшується через високу температуру і підвищеної вологості.

Основні термічні і грунтові вимоги

Вирощування огірків в теплиці набагато ефективніше, ніж в ґрунті, через їх високих вимог до тепла. Вже на ранніх стадіях росту (від посіву до появи сходів) їм потрібно близько 24-25 C вдень і 18-20 C вночі. Під час вирощування розсади оптимальні денні та нічні температури становлять 22-25 C і 18-22 C. Під час росту — після посадки на постійне місце — температура повинна коливатися між 25-30 C протягом дня і 20-25 C. вночі.

Огірок НЕ терпить різких коливань температури. Зміни на 6-8 C у фазі після цвітіння може призвести до втрати плодових бруньок. Вологість повітря від посіву до цвітіння повинна становити 50-60%, на початку цвітіння — близько 65-70%, при повному цвітінні і під час плодоношення 80-85%. Огірки потрібно багато сонячного світла — він повинен бути інтенсивним, але розсіяним. Його можна вирощувати з впровадженням різних технологій.

Посадка огірків

Насіння тепличного огірка можна висіву в ємності з родючим ґрунтом з кінця січня (вони поміщаються в закритому приміщенні). Якщо теплиця без підігріву, можна зробити це пізніше. Крім того, розсада, вироблена з листопада по лютий, повинна бути штучно освітлена. Виробництво розсади займає в середньому 6-8 тижнів.

Правильна розсада повинна бути 20-30 см у висоту. Рано посаджені огірки Повинні мати щільність 1 сіянця на 1 м2, більш пізні можуть бути посаджені більш щільно (2 шт / м2). Огірок виробляє дрібну кореневу систему, тому він погано реагує навіть на короткочасне висихання. Поливати слід регулярно. Вода повинна бути тепла (це відноситься до всього вегетаційного періоду). Його не можна поливати холодною водою прямо з-під крана або колодязя. У середньому одному саджанців в день потрібно близько 3 л води.

Тепличний огірок — вирощування і догляд

На додаток до регулярного поливу, систематичний догляд також необхідний. Тепличний огірок має найбільшу потребу в калію і азоті, в меншій мірі — в фосфорі і магнію. Кальцій також дуже важливий для плодоношення. З мікроелементів рослинам рекомендується давати бор, марганець і сірку. Крім мінеральних добрив огірки слід також підгодовувати органічними добривами (зокрема, гноєм).

Тепличні огірки, як і помідори, часто вирощують на одних нитках. Пагони повинні систематично оглядатися навколо них. У сонячні, спекотні дні рекомендується провітрювати і затінювати конструкції. Протягом всього періоду вирощування тепличні огірки Повинні бути захищені від хвороботворних мікроорганізмів.
Найпоширенішими хворобами тепличних огірків є несправжня борошниста роса, чорна гниль нирок і пагонів і сіра цвіль. Фізіологічні захворювання, викликані поганими умовами або помилками в вирощуванні, включають сонячні опіки, в’янення, опущення нирок і хлороз. З шкідників потрібно остерігатися тепличне білокрилки, трипса і павутинного кліща.

Збір врожаю

В середньому огірки збирають кожні два дні. Хворі (заражені), спотворені і зарослі плоди Повинні віддалятися на постійній основі. Вони НЕ Повинні залишатися на рослині, тому що створюють ризик захворювання, і в той же час гальмують зростання наступних плодів. Урожай отримують приблизно через 30-45 днів з моменту висадки розсади. З сортів з короткими плодами можна Отримати 20 кг / м2, з довгих — 20-30 кг / м2.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *