Як зберегти капусту свіжою до весни

У всіх способах зберігання існують обов'язкові загальні правила:

– Необхідно відбирати тільки капусту середніх і пізніх сортів з високим ступенем лежкості.

– Температура повітря в приміщенні має бути постійною – від -1 до +1°С.

– Необхідна висока вологість повітря – 85-98%.

Дуже важливо дотримувати всіх цих правил. Наприклад, ранні сорти взагалі не годяться для тривалого зберігання. При температурі повітря в приміщенні, де зберігається капуста, більше чотирьох градусів тепла овочі почнуть лопатитися й рости. А при низькій вологості повітря качани зав'януть, втратять соковитість.

ЗБЕРІГАННЯ КАПУСТИ У ВИСЯЧОМУ ПОЛОЖЕННІ

При виборі цього способу зберігання необхідно при збиранні врожаю зберігати качан разом з коренем і крайнє листя темно-зеленого кольору. Воно за час тривалого зберігання підсохне і буде служити захисним шаром для капусти від появи гнилі. 

А за качан дуже зручно підвішувати капусту на найбільшій висоті.

ЗБЕРІГАННЯ В ДЕРЕВ'ЯНИХ ЯЩИКАХ

Цей спосіб себе виправдає, якщо дотримувати правила гарної вентиляції між овочами. У кожному ящику буде зберігатися 10 головок капусти: 5 у нижньому шарі й 5 у верхньому. Кожний качан має бути з невеликим качаном (близько 3 см). Перший шар викладається нагору качанами, а другий – униз. У такій конструкції качани не заважають один одному й не перешкоджають повітропроникності.

ЗБЕРІГАННЯ В ПІСКУ

У цьому способі існує два варіанти. Для першого варіанта капустини мають бути з обрізаними качанами. Їх потрібно укласти в ящик великої глибини на відстані не менше 5 см одну від одної і повністю засипати сухим піском. Можна також викласти й другий, і третій шар, залежно від глибини ємкості.

Для другого варіанта капуста потрібна з качанами (близько 8 см у довжину). На дні дерев'яного ящика має бути шар піску 20 см, у який ці качани необхідно застромити.

ЗБЕРІГАННЯ В ТЕРМОКОРОБІ

Цей спосіб підійде власникам міських квартир з балконами. У якості ємкості для зберігання можна використовувати ящики з пінопласту, які вкутують теплими ковдрами, або самостійно виготовлений термокороб.

ЗБЕРІГАННЯ В ПАПЕРІ

Для упаковки кожного качана буде потрібно обгортковий папір або звичайні газетні й журнальні аркуші. Капуста в такій паперовій одежинці складається в будь-які ємкості з великими отворами для гарної вентиляції (наприклад, кошики, пластмасові ящики або коробки).

Необхідно стежити час від часу за пакувальним папером, щоб він залишався в сухому стані. Намокле впакування потрібно терміново замінити, щоб не почалося гниття овочу.

ЗБЕРІГАННЯ НА ПОЛИЧКАХ

Такі полички або стелажі є майже в кожному підвалі або льосі. Вони розташовані уздовж стін і не вимагають додаткової перебудови для капусти. Просто розкладіть капустяні качани нагору качанами й на відстані один від одного не менше 3-5 см.

ЗБЕРІГАННЯ В КРЕЙДІ АБО ВАПНІ

Вапно або крейдовий порошок захищає овочі від хвороб і грибка протягом тривалого часу. Необхідно провести ретельне опудрювання кожного качана, а вже потім вибирати подальший спосіб зберігання. Оброблені таким способом овочі можна зберігати в підвішеному стані, на поличках, у пірамідах і в ящиках.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *