Бізнес на вирощуванні редиски


Ідея написати про вирощування редиски і цибулі з’явилася у мене зважаючи на те, що останнім часом мене особливо захоплюють ідеї про вирощування фруктів та овочів в зимовий період. Мені здається, що так можна вбити одразу кількох зайців, і навіть не двох. Це і постійне харчування свіжими овочами з їх же вітамінами, що взимку дуже корисно і приємно і солідний дохід, при правильній організації справи, і приємне проведення часу серед зелені в теплому приміщенні, коли за вікном сніг і мороз.

Схожими видами бізнесу є вирощування полуниці або квітковий бізнес, які також можуть бути пов’язані з власним вирощуванням товару в приміщенні.

В основному звичайно вирощування редиски або цибулі в несезонний час представляє деякі труднощі у зв’язку з тим, що треба вивчати правильну технологію вирощування в штучних умовах і працювати треба старанніше, ніж влітку над вирощуванням того ж врожаю, але прибутку той же врожай дасть набагато більше. На щастя для вирощування ні редиски ні лука не треба вивчати ніяких спеціальних технологій.

Бізнес на вирощуванні редиски
Цибулю і редиска і овочі не примхливі і дохід взимку можуть давати пристойний, при постановці на постійну основу. Вирощувати можна навіть на підвіконнях або в спеціально виділеній кімнаті. Врожаїв зібрати кілька за рік не проблема. Корисні речовини редиски і цибулі не дають засумніватися в правильності їх вживання взимку. Однак купити в цю пору року щось подібне практично не де, тому що мало хто взимку вирощує овочі взагалі. А продавати їх є кому, особливо якщо конкурентів не спостерігається в принципі: ресторани, шашличні, кафе, піцерії з радістю куплять і цибулю і редиску. Або ж можна здавати овочі на реалізацію не заморочуючись над контактами з дрібними покупцями.

Є приємний момент редиска, вирощена в домашніх умовах солодший на смак тієї, яка збирається з городу, так як захищена від змін погоди і має більш прийнятні умови для спокійного зростання.

Технологія вирощування редиски і цибулі взимку

Звичайно, для повноцінного бізнесу з достатнім прибутком, мало того, що Ви зможете виростити на балконі або підвіконнях або потрібна окрема кімната або підвал, гараж можна. Потрібно поставити в приміщенні якомога більше полиць і стелажів. На всі полки треба поставити ящики для розсади, які посадити насіння редиски і цибулі.

Землю можна взяти прямо з городу, тільки обов’язково чорнозем, попередньо просіяний від всяких бур’янів і удобрений мінералами, купленими в спеціалізованих магазинах. Після цих процедур вже можна висаджувати цибулю і редис. Перший урожай можна збирати через 3 тижні.

Перевага в тому, що цикл вирощування та збирання редиски і цибулі займе трохи часу в порівнянні з прибутком, яку може принести зібраний урожай. Адже Ви повинні тільки посадити і зібрати, а рости овочі, природно, будуть без вашої безпосередньої участі.

З реалізацією є 2 варіанти : або Ви, не напружуючись, здаєте товар оптовикам або в овочеві ларьки, або виконуєте певний обсяг роботи, шукаючи клієнтів для покупки і вимикаючи з ланцюга посередників. Звичайно ж, при самостійному пошуку остаточних покупців Ваш дохід виявиться вище. Але від витрати часу на пошук споживача можна нічого і не втратити, адже варто тільки знайти постійного покупця в особі великого ресторану або шашличної, наприклад, і Ви забезпечите собі постійний і гарантований збут редиски і цибулі.

Також схожа ідея на сайті Завод бізнесу опублікована в статті про високорентабельний бізнес на вирощуванні картоплі.

Ще бізнес ідеї:

 • Бізнес ідея: вирощування цукрових буряків
 • Вирощування соняшнику: прибуток за 5 місяців
 • Вирощування картоплі високорентабельний бізнес
 • Бізнес на раках вирощування і продаж
 • Бізнес на вирощуванні грибів глива
 • Тепличне господарство
 • Бізнес ідея: Торгівля продуктами харчування
 • Бізнес ідея: своя птахофабрика
 • Виготовлення теплиць бізнес ідея
 • Млинна бізнес ідея
 • Оренда квартир подобово бізнес ідея
 • Бізнес ідея: копіювальний центр
 • Розведення равликів на продаж
 • Виробництво картопляних чіпсів бізнес ідея
 • Ломбард золота бізнес ідея
 • Бізнес ідея: Пельменна
 • Піцерія бізнес всі можливі варіанти заробітку на ньому


Редис – один з найпопулярніших скоростиглих овочів. За сезон з одних і тих же гряд можна зібрати три врожаю коренеплодів.

Під редис відводять пухкі, зволожені, родючі ґрунти нейтральною або слабокислою реакції. На безструктурні і бідних поживними елементами грунтах овоч не утворює коренеплоду.

Зазвичай редиску висівають у ґрунт з 15 квітня по 15 травня та з 15 серпня по 1 вересня. Це обумовлено тим, що спека і тривалий світловий день є причиною її стрілкування, хоча є сорти, які можна вирощувати протягом усього городнього сезону (як тільки відтане земля і поки знову не замерзне).

Займаючись цією культурою, не забувайте, що насіння для посіву вибирають великі, свіжі. Щоб отримати високий врожай, їх треба висівати рівномірно, неглибоко закладаючи в грунт. Загущені посіви коренеплодів не утворюють. Редис холодоустойчів, але погано переносить суху і жарку погоду: коренеплоди стають в’ялими, гіркими. З сортів можна рекомендувати такі, як Альба, Спека, Зоря, Зеніт, Рубін, Ранній червоний, Червоний велетень, Червоний з білим кінчиком, Вировский білий, Французький сніданок, Софіт і Рожево-червоний з білим кінчиком.

Редис любить пухку, яка добре вбирає воду, багату добривами грунт. Для першого посіву я готую її з осені і накриваю плівкою, а навесні ще до сходу снігу, расчищаю її і як тільки земля відтане приблизно на 20 см розпушую її і виробляю посів.

В грунт вношу на 1 квадратний метр 1 відро гнойового перегною, 1 відро перепрілих тирси (якщо їх немає 1 відро дернової землі і 1/2 відра річкового піску) 1/2 літра деревної золи, 1/4 літра садової вапна (доломітове борошно), 1 столову ложку суперфосфату, 1 столову ложку нітроамофоски, 1 столову ложку сечовини (карбомід) і 1 чайну ложку калійних добрив (хлористий або сірчанокислий калій). Все це рівномірно розсипаю за вскопанной площі і ще раз перекопую, потім розрівнюю граблями і формую грядку. Гряда не повинна бути дуже високою і не бути похилим, щоб вода не стікала з неї і не застоювалася, створюючи калюжі.

Посів осущестляю зроблені за допомогою прута поперечні борозенки завглибшки 1 див. Між борозенками роблю відстань 5 см, а між насінням 2-3 см, потім борозенки засинаю тією ж землею, поливаю теплою водою і закриваю укривним матеріалом (лутроксил, климатекс, агрил і подібні).

Зазвичай до появи сходів гряду накриту укривним матеріалом поливати не потрібно. Після того як насіння зійшло, полив виробляю через 1-2 дні, а в холодний час і рідше. Коли зав’язь досягне розміру великої горошини, полив необхідно проводити щоденно з розрахунку 1-2 відра на квадратний метр. Чим інтенсивніше полив, тим соковитіше редис і менше гіркоти. Укривний матеріал можна не знімати весь період вирощування редиски, однак для уповільнення росту на стадії плодоношення, краще його розкрити.

Про деякі правила успішного вирощування редиски

Правило №1: для отримання хорошого врожаю необхідно дотримуватися строків посіву. Редис – рослина короткого світлового дня. Для повноцінного росту і розвитку йому достатньо 12 годин. При занадто довгому дні рослини швидко дають квітконоси, а при короткому – витягуються і виявляються нездатними створити повноцінні коренеплоди. Виходячи з цього, оптимальні терміни сівби редиски – квітень-травень і кінець липня-початок серпня. При необхідності можна використовувати затінення, скажімо, каркас, обтягнутий непрозорим матеріалом – так рослинам створюють необхідний і достатній 12-годинний день.

Правило № 2 стосується вибору ділянки. По-перше, редис потребує хорошому освітленні. На відкритих сонячних ділянках коренеплоди виходять соковитими і ніжними, в тіні ж рослини йдуть у бадилля. По-друге, грунт – найкраще редис вдається на пухких супіщаних зі слабокислою реакцією землях, непогано росте на пухких суглинних грунтах і добре освоєних торфянниках. Непридатні для цієї культури бесструктурные неродючі грунти, на яких овоч не зав’язує коренеплоди, а також свежеунавоженные, сильнозаплывающие ділянки. Не годяться для редиски і кислі грунти, на яких він уражається небезпечним захворюванням – кілою. Кращими попередниками для редиски є перці, огірки, томати.

Правило № 3. Редис не розпушують, не проріджують і не прополюють. Будь-які спроби зробити це призводять до стрілкування.

Серед інших секретів успішного вирощування редиски фахівці відзначають, що для посіву слід відібрати тільки повноцінні, великі насіння (для перевірки їх якості опустіть їх в сольовий розчин – ті, що спливуть, потрібно відбракувати). Не можна загущати посіви – це веде до стрілкування рослин. Насіння висівають через 2-4 см один від одного, глибина загортання – 1 див. Грядки з редисом завжди повинні бути в рихлому і – особливо важливо! -вологому стані, інакше коренеплоди розтріскуються.

І останнє: відлякати від редиски такого шкідника, як хрестоцвіті блішки, можна з допомогою опудрювання грядок золою, тютюновим пилом. Допоможе зберегти врожай і будь-нетканий укривний матеріал.

Олена Ситникова

Бізнес на вирощуванні редиски
Редька – коренеплід хитрий, не так-то просто його виростити. Трохи запоздаешь з посівом і все, приїхали… Замість корінців зростуть вершки. Любить редиска холод, така вже вона привередница. Оптимальна температура для неї – 15-20 градусів, але не більше. А от мороз редисці дарма, сходи витримують 3 градуси морозу, а дорослі рослини і того більше – 6 градусів морозу. Я як то раз посадила свою редиску в кінці серпня, потім осінь почалася, вересень видався холодним. Але редиска виросла, та ще який урожай був!

У перший раз ми від’їлися своєю власною продукцією! Редиски так багато було, що ми з’їсти все не могли, так і залишили в городі рости. На мій подив доросла ця редиска до листопада, сніг пішов, і покрив коренеплоди сугробчиком. Досі пам’ятаю, як я з-під снігу цю редиску смикала і як ні в чому не бувало в салат відправляла. Ось такі бувають чудеса.

А одного разу я була проїздом у Польщі від півночі до півдня. Цікаво було спостерігати за полями, що там вирощується. Справа була в квітні, в цей час дерева ще листя не розпустили.

Подивившись по сторонах, я була здивована, виявляється багато селян у Польщі, особливо на півночі займаються вирощуванням зеленних культур. Яких саме сказати не можу, але здогадуюсь, що всіх, в тому числі і редиски. Всі поля були вкриті міні парниками у величезній кількості просто.

Бізнес на вирощуванні редиски
По висоті парники були не більше півметра. Але парники були не з звичної нам поліетиленової плівки, а з лутрасила білого кольору. Таким чином вони і від холодного вітру захищали і автополив забезпечували, адже лутрасил вологопроникний. Дощ пішов і парник полив, нічого робити не потрібно.

Які все-таки поляки молодці! Адже вологу редиска любить найбільше. А ось якщо парник з скла або з непромокаючої плівки, та ще й сонечко припікає, стає жарко – доведеться поливати рослини кожен день. Інакше одні квіти виростуть замість редиски, коренеплід у неї без поливу не утворюється.

Кажуть ще редиска – рослина короткого дня. Дійсно, ми живемо на широті Москви, і не було випадку, щоб редиска влітку зросла. Ні в яку не бажає зростати і все тут!

А ось той самий сорт в холодній карельській погоди у наших знайомих як ні в чому не бувало ріс все літо, даючи один урожай за іншим! Мабуть редисці не так важливий короткий день, як холод! Адже на півночі літо дуже прохолодне, а от тривалість дня у червні – 24 години… взагалі ночі ні!

Що ще редисці потрібно для щастя? Земля добра, але ні в якому разі ніякої свіжої органіки! Черв’яки заведуться швидко від гною, краще не пробувати. Не вирощують редиску після редиски і взагалі після будь-яких хрестоцвітих, щоб грунт не виснажувався. Треба перерва землі дати – цілих 4 роки. Звичайно, якщо врожайність хочете зберегти високу.

Але і це ще не всі капризи. Найголовніше не сказала. Редиска як і всі редьки і ріпки обожнює, щоб її листочки до землі схилялися. Ось подай і виклади, як принцесі! Така природна особливість. Так що марно чекати великого врожаю редиски, якщо вона густо посаджена. І не сподівайтеся – тільки насіння переведете! А тому сіяти редис треба економно. В ряду 4 см між рослинами, а між рядами цілих 20 див.

А як ми садимо? Як то раз я в гостях була у знайомих дачників. Діляночку у них 3 на 3 метри… ось і тиснуться, садять густо свої рослини, редиска цього терпіти не може. А в результаті очікуваного врожаю то і немає.

Бізнес на вирощуванні редиски
Є ще хороший рада. Можна насіння редиски заздалегідь на паперову стрічку приклеїти, добре для цього туалетний папір підходить в рулоні. І потім цю стрічку в землю разом з приклеянными насінням закопувати. У такому разі загустити посадки вже ніяк не вийде.

Сорти у редиски різні бувають: дрібні, великі і гігантські. Останні в Японії люблять вирощувати. Називається ця культура дайкон і агротехніка у нього зовсім інша.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *