Боротьба зі шкідниками яблунь в саду

Зміст:

  • 1 Як розпізнати шкідників яблунь?
  • 2 Боротьба з комахами-шкідниками яблунь

Боротьбу із шкідниками, із-за яких садівники позбавляються більшої частини врожаю яблук, багато починають занадто пізно. Як правило, коли вже очевидно, що дерево родить не так, як могло. В цей період можна позбутися від деяких видів шкідників, але починати війну з ними найефективніше ранньою весною, в період початку руху соку в деревах. Отже, про те, як проводиться ефективна боротьба зі шкідниками яблунь поговоримо далі.

З проблемою шкідників яблуні постають багато садівників, тому ще в період висадки саджанців необхідно продумати, де саме вони будуть розташовані. Не рекомендується висаджувати яблуні, як й інші фруктові дерева, поруч з овочами і ягодами. При обробці хімікати, які позбавлять дерево від шкідників, осядуть на грядках і можуть зіпсувати урожай.

Серед поширених шкідників є ті, що вражають тільки яблуні, а також ті, що можуть позбавити садівника і врожаю груш, слив та абрикосів. Тому в деяких випадках, при ураженні яблуні, необхідно обробити й інші дерева, навіть якщо шкідників на них на перший погляд немає. Доставити чимало клопоту можуть такі комахи:

  • яблуневий квіткоїд;
  • попелиця;
  • плодові кліщі;
  • плодожерка;
  • яблунева міль.

Як розпізнати шкідників яблунь?

Шкідники можуть влаштуватися на абсолютно різних частинах дерева, але підсумок їх появи один – значна шкода врожаю. Так, яблуневий квіткоїд – невеликий жук-довгоносик, який харчується бруньками яблунь. Яйця і личинки цього шкідника знаходяться всередині бутонів, у разі їх появи такі бутони просто не розпустяться і не дадуть врожаю. Тлю, на відміну від квіткоїда, складно помітити – вона набагато дрібніша і маскується під колір молодих гілок. Але вона більш плідна і відрізняється “ненажерливістю” – за сезон на дереві можуть з’явитися 22 покоління цього шкідника, вони вживають в їжу практично все. Кліщі, в свою чергу, гублять листя яблунь – ці паразити висмоктують сік, із-за чого листя жовтіє і обсипається. Це, в свою чергу, знижує стійкість дерев до різних захворювань і холодів, із-за чого яблуня може замерзнути.

Плодожерки – цілий клас метеликів, чиї личинки живляться м’якоттю яблук і насінням. Помітити їх досить складно – вже в зіпсованому яблуці можна знайти гусеницю. А ось виявити кокони, в яких вони зимували в одному з розломів кори, складніше. При цьому за термін свого життя одна гусениця може зіпсувати близько п’яти зав’язі. Знайти місце скупчення гусениць яблуневої молі набагато простіше – навколо них плетуться помітні білі павутини, прикріплені до гілок або листя. Цей шкідник знищує листя яблуні та у разі, якщо заходи не прийняті, може залишити дерево зовсім без листя.

Крім загрози для врожаю подібні шкідники небезпечні і для людини, оскільки подібні комахи переносять небезпечні віруси. Боротьба з шкідниками на яблунях проводиться комплексно, у цьому випадку важливо не шкодувати дерево, якщо його необхідно обрізати – до наступного сезону воно може просто не дожити.

Боротьба з комахами-шкідниками яблунь

Першим і головним етапом боротьби із шкідниками є обприскування. Існує кілька препаратів, що продаються в спеціалізованих магазинах, які допомагають впоратися відразу з декількома типами шкідників (карбамід, купороси мідний та залізний тощо). При цьому важливо точно дотримуватися дозування і терміни обприскування, враховуючи, що чим молодше дерево, тим рідша частота обробки. Крім того, необхідно точно визначити, що за шкідник прижився на дереві – у різних комах різний строк активності, і занадто пізня або рання обробка може не принести користі.

Не варто нехтувати і механічною обробкою – павутиння і гусениці слід регулярно видаляти з усіх гілок дерева, куди тільки можна дотягнутися. Зібраних шкідників потрібно спалити, як і обрізані гілки і так далі. Крім того, потрібно косити зростаючі поблизу уражені деревом бур’яни, в яких також можуть знаходитися колонії шкідників.

У разі появи попелиці можна використовувати народні методи — обприскування перцевою настоянкою або відваром тютюну. Крім того, боротьба з цим шкідником марна, якщо поруч є мурашник – цих комах необхідно винищувати одночасно.

Повноцінна боротьба з шкідниками яблунь, як правило, розтягується надовго: починати обробку слід ранньою весною, а фінальний етап припадає на глибоку осінь. Якщо комахи не завадили дозріти яблукам, потрібно пам’ятати, що обприскування дерев отрутою проводиться не пізніше, ніж за тиждень до збирання врожаю. У тому ж випадку, якщо врожай так і не з’явився, нехтувати обробкою не варто. Іноді досить запеклої боротьби з шкідниками яблунь протягом одного сезону, щоб у наступному році вони повернулися до нормального здорового зростання.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *