Довгоносик — головний шкідник полуниці

Довгоносик

Ягоди полуниці люблять їсти дорослі і діти. Проте, на всьому протязі вегетації, полуниці доводиться боротися зі шкідниками. Одним з них є підступний довгоносик. Це маленький чорний жучок з довгим хоботом, тому його назвали довгоносиком. Поговоримо про шкоду довгоносика для полуниці в саду.

Довгоносики починають шкодити при дозріванні ягід на квітконіжках. Тоді квітконіжка, де зав’язується ягідка, немов надломлюється. Зав’язь, не отримавши живильні соки, перестає розвиватися і далі засихає.

Циклічність розвитку шкідника довгоносика

Зимує шкідник в опалому листі, залишках гною, в рослинних залишках на малинових посадках або поруч з ними.

Навесні, як тільки полуниця починає розвиватися, приблизно при температурі 12-14 градусів, жуки вибираються на поверхню із ґрунту. Самка починає відкладати яйця в бутони. Вона може пошкодити до тридцяти бутонів. Бутон засихає, ягідка перестає розвиватися. Біла личинка безнога з жовтуватою головкою розвивається у загиблому бутоні близько місяця. Нове покоління жуків з’являється в кінці дозрівання ягід полуниці. Вони харчуються м’якоттю, листям, виїдаючи круглі отвори, а через три тижні жуки йдуть на зимівлю. Весь період розвитку триває 25-45 діб.

Як боротися з довгоносиками?

Заходи боротьби полягають у зборі та подальшому знищенні всіх пошкоджених бутонів, ягід полуниці.

1. Допоможе посадка на полуничній грядці цибулі і часнику. Якщо стрілку обрізати, то неприємний для жуків запах посилиться.

2. У вересні потрібно зібрати і знищити всі рослинні залишки, щоб шкідникам не було де зимувати. У такому разі загине хоча б частина з них. Ґрунт між рядками полуниці необхідно рихлити.

3. Досвідчені садівники, під час формування бутонів, обприскують ягідні посадки настоєм гірчиці, часнику або тютюну. Потрібно 200 грамів речовини розчинити у відрі з водою. Необхідно щодня обприскувати, краще ввечері. Після збору ягід, процедури обприскування доведеться повторити, якщо шкідників розплодилося багато.

4. За тиждень до цвітіння, потрібно обробити посадки інсектицидами, наприклад, «Інта-віром» (2,5 пігулки розчиняють у відрі з теплою водою). У боротьбі з шкідником допомагає «Карбофос» (35 грамів розмішують у відрі з водою). Випускають й інші препарати для боротьби зі шкідниками. Якщо молодих жуків з’явилося багато, то обробку інсектицидами доведеться повторити в серпні.

5. Слід використовувати у боротьбі з довгоносиком такі біологічні препарати, як «Фітоверм», «Іскра-біо», «Агравертін». Необхідно уважно прочитати інструкцію, приготувати розчин і обприскати посадки. Листки три години всмоктують препарат і на три місяці стають неїстівними для личинок жуків. Обприскування рекомендовано проводити рано вранці, щоб за день препарат встиг повністю розкластися. Це врятує хижих турунів, які діють вночі, від загибелі. Ці корисні комахи знищують комах шкідників.

Час боротьби зі шкідниками

Щоб мінімізувати шкоду довгоносика для полуниці, потрібно не упустити час обробки. Оптимальний варіант, це коли квітконіжки з’явилися, але бутони ще не розділилися. Тоді на квітконіжках збирається основна маса довгоносиків. Їх можна знищити відразу. Коли квітконіжка ще не піднялася, жуки ховаються в листі, і знищити їх там важко. А коли суцвіття стають пухкими, шкідники перегризають тонкі квітконіжки бутонів. В цей час проводити обробку посадок вже пізно.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *