Флокси однорічні. Полум’я у квітнику

Флокси однорічні

Ці невибагливі скромні рослини прикрасять будь-який куточок. Невеликі квіточки у формі сніжинки виглядають чарівно на клумбах і палісадниках, покриваючи ніжним килимом пелюсток поверхню землі. Однорічні флокси мають масу різних видів, тому вирощування їх у будь-яких садах дає можливість складання прекрасних композицій.

Квіти будуть радувати око протягом усього літнього сезону. Вони встигають розпуститися раніше, ніж багаторічники, і тим самим прикрашають зовнішній вигляд ділянки раніше інших рослин. Припиняють цвітіння тільки до пізньої осені, тому що яскравий і ошатний сад з посадкою флоксів вам буде гарантований.

Квітка почав вирощуватися в Європі з XVIII століття. Свою назву він отримав за яскраві квітки, що нагадують вогонь. У перекладі з грецького «софія» і означає «полум’я». Серед всіх однорічних рослин, які зустрічаються в середній смузі Росії, це саме невибаглива рослина. Вирощувати і доглядати за ним не складає ніяких труднощів.

Початок дій для розведення «полум’яних квітів»

Початок дій для розведення

Вирощування однорічних флоксів з насіння варто почати з підготовки грунту для розсади. Зазвичай займатися підготовкою до посіву починають у березні. В роботі використовуються великі ящики, які наповнюються грунтом. Розмір скриньок важливий, тому що коренева система у квіток розвивається досить потужна. Краще буде взяти среднесуглинистую, насичену гумусом землю з низьким рівнем кислотності.

Полити її треба до того, як висаджувати насіння, приблизно за два дні, щоб грунт залишалася до моменту посадки вологою, але не особливо. Бажано провести обробку грунту марганцем, щоб уникнути розповсюдження шкідливих бактерій, які можуть стриматися в землі. Така обробка повинна проводитися днів за п’ять до запланованого посіву.

Вітається внесення в грунт невеликої кількості мінеральних добрив. Хоча з цього приводу між знавцями часто виникають дискусії, все ж велика частина рослинників схиляється до думки вносити добрива. Адже як би рослина не було невибаглива, йому ніколи не зашкодить додаткова допомога.

Після підготовки грунту можна приступати безпосередньо до посіву. Насіння рослини не рекомендується занадто заглиблювати в землю – це призводить до виникнення ризику не отримати ніяких сходів взагалі. Краще просто розкласти насіння на поверхні і спостерігати за ними. Малюки самі здатні закріпитися в ґрунті, пустити корінці і дати перші сходи. Під час очікування контейнер з розсадою слід тримати на підвіконні, щоб рослина отримувала достатньо світла. Для поливу краще використовувати пульверизатор, щоб не нашкодити рослині (бували випадки, коли при поливі водою насіння просто змивалися і ховалися в грунт).

Основні критерії для успішного вирощування флоксів з насіння

вирощування флоксів з насіння

Температура в приміщенні не повинна опускатися нижче +21°С. Важливим фактором також є вологість ґрунту, необхідно підтримувати потрібний стан. Насіння дадуть практично стовідсотковий результат по сходам, якщо перші кілька днів потримати ящик з розсадою накритих плівкою.

Створення парникового ефекту дозволить насінню активніше розвиватися. До речі, вранці рекомендується знімати плівку і струшувати з неї зібрався за ніч конденсат. Після того, як перші сходи здадуться на поверхні грунту, слід обмежити полив (в розумних межах). При надмірному вживанні води є ризик залити рослини, коли розвивається хвороба, нищівна коріння – «чорна гниль».

Плівка після пророщування насіння знімається, в ній більше немає потреби. Паростки повинні отримувати більше світла і тепла, контейнер краще повертати на підвіконні так, щоб сонечко гріло стеблинки з різних сторін, і бажано з боків, інакше вони можуть сильно потягнутися вгору.

Потім проводиться загартовування рослин, цей період повинен випадати на квітень або травень. Температура навколо паростків поступово знижується до +15°С (ящики можна перенести в інше приміщення, більш прохолодне). Загартовування проводиться для того, щоб паростки не почали набирати висоту.

Після проходження двох-трьох тижнів після посіву проводиться пікіровка. До цього часу кожен паросток має дати як мінімум два листочки. Розсадивши маленькі флокси по окремих ємкостей, можна, в невеликій кількості, їх удобрити. Вітаються мінеральні добрива.

Догляд за рослинами

Догляд за рослинами

Посадка пикированных рослин в грунт проводиться в травні. Місце для флоксів слід вибирати таке, щоб не обпалити квітки прямими сонячними променями, але і не приховувати їх зовсім від світла. Злегка затінене місце, змінно отримує сонячне світло, прекрасно підійде для однорічників. Розпушування грунту і рідкісне внесення добрив благотворно подіє на квіти.

Для більшої тривалості цвітіння треба періодично прибирати засохлі бутончики – звільняти місце для нової зав’язі. З них же можна збирати і насіння для подальшого розведення квіток, вийде набагато більше, ніж продавалося спочатку в пакетику…

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *