Як боротися з кротами на городі

На садово-городніх ділянках то й діло приходиться боротися з різними хворобами і шкідниками. Якщо ж все пустити на самоплив, то і врожай буде відповідний. Щоб не ходити навколо сьогоднішню статтю вирішив присвятити боротьбі з кротом на городі.

Якщо для вас ця тема актуальна, можете почитати. Методів і способів боротьби з кротами насправді існує чимало і, в даній статті пропоную розібратися, що до чого і який для вас буде найбільш підходящим.

Як боротися з кротами на городі

Шкода, яка наноситься кротами

Як правило, середовище проживання кротів – це пухкий грунт наших садів та городів, в якій знаходиться велика кількість дощових черв’яків. В процесі “видобутку” кротами пошкоджується коренева система рослин, в результаті чого вони гинуть. Це можуть бути як квіти, так і ягоди, овочі, молоді кущі та дерева. Якщо на вашій ділянці виконаний ландшафтний дизайн, то кроти можуть скорегувати його по своєму, що не доставить вам особливого задоволення. Наявність куп землі перешкоджає нормальному стоку води в дренажну систему ділянки. Відповідно потрібно регулярна чистка.

Як боротися з кротами на ділянці

Для боротьби з кротами можна скористатися як сучасними засобами, так і саморобними, які можна в свою чергу розділити на біологічні та механічні. Давайте розглянемо для початку біологічні методи боротьби. Сюди можна віднести знищення кормової бази. Тим самим тварини втратять інтерес до вашої ділянки і підуть на інший. Крім дощових хробаків раціон кротів складають всілякі личинки, жаби, комахи.

Однак даний спосіб не рекомендується використовувати, оскільки можна завдати серйозної шкоди своєму городу. Як варіант можна спробувати боротися з кротами з допомогою собаки. Особливо варто виділити таксу. Принаймні, якщо повністю не вдасться знищити кротів, то вже точно віджахнете їх.

Як боротися з кротами

Наступний метод боротьби з кротами – механічний. Він передбачає використання кротоловок, які призначені для приманювання і упіймання тварини. По конструкції вони можуть бути різними – зашморгу, капкани або самостріли. Даний інструмент відноситься до найбільш ефективним і практичним методам боротьби. У придбанні кротоловки проблем виникнути не повинно.

До кращих належать тунельні кротоловки. По конструкції це пластикова труба, по краях якої розташовані металеві капкани. Суть конструкції в тому, щоб кріт потрапив всередину, а вибратися самостійно не зміг. Важливим моментом є правильна установка кротоловки. Від цього залежить успіх в затриманні. Кротоловка встановлюється у верхню частину нори. Зверху її накривають чим-небудь, щоб виключити проникнення світла.

Хімічні засоби боротьби з кротами на городі

Як і в боротьбі з іншими шкідниками саду та городу для боротьби з кротами можуть застосовуватися хімічні засоби. До таких, наприклад, відноситься фосфід цинку. Але вся справа в тому, що крота в першу чергу цікавить їжа, а не нерухома отрута. Тому ефективність цієї речовини під питанням. Як варіант можна вдатися до використання отруйних газів, якими закачують ходи, побудовані кротом. Але оскільки кріт досить швидко будує тунелі, то закрити один з них не є проблемою. Тому даний спосіб також не особливо ефективний. До того ж шкідливі гази отруюють ґрунт, що несе шкоду здоров’ю людини. Тому хімічними засобами не рекомендується користуватися.

Відлякувачі кротів

Пропоную розглянути більш гуманні методи боротьби з кротами з допомогою відлякувачів. До того ж дані пристрої відносяться до найбільш ефективним і безпечним в боротьбі з даною твариною. Вони відлякують кротів, причому на довгий час і не заподіюють їм ніякої шкоди. Також электроотпугиватели не завдають шкоди вашій ділянці в цілому – як рослинам, так і дощовим черв’якам, тобто вони екологічні.

З їх допомогою можна позбутися не тільки від кротів, але і від землерийок, медведок, щурів та інших шкідників. Принцип роботи даних пристроїв заснований на генеруванні звукових коливань з частотою 300-400 Гц. Саме цей діапазон частот дуже не подобається кротів. В процесі роботи пристрою звукові коливання поширюються по ділянці, тим самим відлякуючи тварини. Важливим моментом є правильна установка пристроїв і їх кількість, а встановлювати їх бажано якомога щільніше. Ось деякі поради по установці відлякувачів:

  • не потрібно встановлювати відлякувач безпосередньо в саму нору. Його слід вкопати в грунт, щоб кришка над землею виступала буквально на 5 см, після чого грунт утрамбовують;
  • в залежності від багатьох факторів радіус дії відлякувача може відрізнятися – щільність землі, будівлі і т. д. Як правило, він становить 20-25 м. При більш щільному грунті радіус дії ширше. У випадку з витягнутим ділянкою кількість відлякувачів розраховують виходячи з відстані в 25 м. При розмірах ділянки 6 соток пристрою встановлюють у шаховому порядку. Що стосується будівель – ті, що виконані не на капітальному фундаменті не являють собою перешкоду;
  • відлякувачем потрібно користуватися обережно, оскільки це пристрій крихке;
  • оскільки кріт через час може звикнути до розташування пристроїв, необхідно міняти їх розташування. Інакше кріт буде просто їх обходити.

Боротьба з кротом на городі народними засобами

Ну і давайте розглянемо, як же можна боротися з кротами з допомогою народних засобів:

  • боротьба очеретяними стеблами довжиною 1,5-2 м. Їх очищають і поміщають в нору по одній в кожну. Зовні повинно залишитися близько 80 див. При впливі вітру видається звук, який не подобається кротів. Він схожий на шум вітру в трубах. Протягом тижня тварини повинні покинути ваш ділянку;
  • з вищенаведеного прикладу можна використовувати різного роду вертушки, наприклад прив’язана до залізному пруту консервна банка, яка на вітрі буде видавати вібрацію і шум;
  • оскільки у кротів тонкий нюх на них впливають різкі запахи. Так вони не люблять грядки з часником або цибулею, гострим перцем і подібного роду рослинами. Але у цього способу є негативний момент: кріт буде просто тримати в стороні від цієї ділянки, але з городу не піде;
  • кроти не люблять такі рослини як декоративний лук, нарциси та інші цибулинні, а також бобові;
  • як варіант можна розглянути затоплення кротячих підземних ходів. Але однозначно сказати, що цей спосіб ефективний не можна, тому що з підвищенням вологи буде скупчуватися велика кількість дощових черв’яків, яких так люблять кроти. До того ж води буде потрібно велика кількість. А якщо кріт і піде з ділянки, то він також може повернутися.

У статті було перераховано чимало способів та методів боротьби з кротом на городі і кожен для себе зможе підібрати оптимальний варіант. Але як показує практика, найбільшу ефективність показують сучасні засоби боротьби.

Відео про один з найбільш доступних для кожного городника і садівника способів боротьби з кротами

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *