Як доглядати за морквою після посіву?

Як доглядати за морквою після посівуВиростити рівні, гладкі, міцні й соковиті коренеплоди моркви по силам кожному дачникові. Дотримуючись агротехніки, можна вже в кінці літа, або на початку осені насолоджуватися власноруч зібраним урожаєм, заготовлюючи моркву на зиму, або закладаючи її на тривале зберігання.

Нагадаємо, що рослина рясно плодоносить на легких, родючих, добре структурованих ґрунтах з високими показниками аерації і волого-проникністю. Зростаюча у важкому глинястому ґрунті морква дає дрібні і кострубаті плоди, які більшу частину життєвих сил витрачають на проникнення в глибинні шари і завоювання життєвого простору землі.

Ще одне правило при культивуванні коренеплоду – заправка грядок повністю перепрілою органікою (компост, перегній, торф’яно-гнойові суміші). Свіжий коров’як і пташиний послід в ґрунті провокує розвиток хвороб, викривлення плодів, зменшення цукристості і появу в них гіркоти.

Посаджена в попередньо підготовлений ґрунт, заправлений мінеральними добривами, морква на початку літа нарощує зонтичне бадилля з перистим, розсіченим листям, зеленіючим на радість дачникам. Насіння моркви важко схоже, після появи пагонів рослина розвивається повільно і в цей час важливо не допустити заселення грядок швидко зростаючими бур’янами.

Перше проріджування і азотна підгодівля моркви

При формуванні на рослинах повноцінного третього листочка (приблизно через 3-4 тижні після появи сходів) проводять перше проріджування насаджень. Перед заходом сонця грядку рясно проливають для полегшення висмикування паростків. Відстань після проріджування між рослинами повинна бути від 2 до 2,5 сантиметрів.

Відразу після проріджування бажано провести комплексне підживлення розчином сечовини і каліє-магнезії (по чайній ложці кожного добрива на стандартне відро води) або розведеним 1:15 настоєм гною, проливаючи живильною рідиною вологий ґрунт у міжряддях і під корінь.

Як доглядати за морквою

Друге проріджування і калійне підживлення

Друге проріджування виконується через 3-3,5 тижні після першого, коли коренеплоди моркви в землі досягають пучкової стиглості (діаметр корінця дорівнює 0,5-0,6 см). Затягувати з процедурою небажано, так як активна коренева система рослин переплітається між собою, що ускладнює видалення окремих сіянців.

Відстань в ряду між екземплярами, після другого проріджування, залишають 4,5-5 сантиметрів. Тільки така площа дозволить моркві гармонійно розвиватися і повноцінно нарощувати розмір підземної частини. Загущені посадки не дають можливості отримувати великі коренеплоди, розмір яких залежить від сортності.

Але і більш рідкісне розміщення саджанців в ряду після проріджування небажане, оскільки плоди активно розростаються в короткі терміни, при цьому втрачаючи товарний вигляд.

Після проріджування плантацію рясно проливають водою і проводять другу підгодівлю, вносячи калійні добрива. Наприклад, зольний настій (1/2 літра золи на відро води), або розчин сульфату калію (дві столові ложки на відро води), з розрахунку 5 літрів рідини на погонний метр плантації.

Рекомендації овочівників, щодо проведення процедури проріджування

Проріджування рекомендується виконувати рано вранці, щоб мінімізувати заселення плантації морквяною мухою. Цей шкідник максимально активний у вечірні години.

Вирвані плоди з бадиллям слід відразу забрати подалі від морквяної плантації, щоб не привертати небезпечних комах, які гостро реагують на свіжий запах моркви.

Відразу після видалення зайвих рослин, землю навколо залишених паростків розпушують, проливають і акуратно утрамбовують руками, а при необхідності засипають утворенні поглиблення землею. Це дозволяє уникнути проникнення в ґрунт личинок морквяної мухи, які відкладаються у самих головок сіянців.

Поливання посадок моркви влітку

Морква — культура посухостійка. Поливають посадки раз в тиждень тільки в посуху, забезпечуючи проникнення води на глибину орного шару. Тривалі перерви між поливаннями в спеку можуть спровокувати розтріскування плодів при рясних опадах.

Часті і поверхневі поливи сильно шкодять рослинам, які розміщують корінці близько до поверхні в пошуках невеликих порцій вологи, замість того, щоб розвиватися вглиб.

В обов’язковому порядку рекомендується проведення рясного поливу в самому початку вегетації, коли з’являються масові сходи, а також після другого проріджування. У решту часу поливати посадки слід по мірі необхідності.

Як доглядати за морквою

Третя підгодівля моркви

На початку серпня коренеплоди масово наливаються. В цей час досить продуктивні підживлення калієм, який відповідає за процеси дозрівання. Наприклад, золою з розрахунку 1/2 склянки на кожен квадрат грядок. Золу засипають у борозни, розташовані в міжряддях, або припудрюють нею ґрунт навколо саджанців.

Не виключений варіант поливу посадок зольним настоєм, що забезпечує швидке проникнення мікроелементів в землю. Замість золи можна застосовувати розчин сульфату калію або калійну селітру, з розрахунку три десертні ложки на десять літрів.

В кінці липня фахівці радять, для попередження позеленіння верхівки налитих плодів, провести невелике підгортання. Підгрібаючи землю навколо кожного саджанця, з метою накриття виступаючих над поверхнею частин коренеплодів.

Тепер відомо, мабуть все, про догляд за морквою після посадки на дачній ділянці.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *