Садимо розсаду баклажанів у відкритий ґрунт правильно

Садимо розсаду баклажанів у відкритий ґрунт правильно

Теплолюбні баклажани чудово плодоносять в умовах середньої смуги, якщо дотримуватися всіх правил агротехніки цієї корисної пасльонової культури. На кожному кущі визріває від 5 до 15 синеньких, тому навіть невелика баклажанна плантація може забезпечити сім’ю поживним продуктом в літню пору.

Строки висаджування розсади баклажанів у відкритий ґрунт

Баклажани, також, як й інші овочі сімейства пасльонові (крім картоплі, природно) – солодкий перець і помідори вирощують розсадницьким методом. Але якщо саджанці томатів переносять на відкриті грядки приблизно в середині травня, то з посадкою баклажанів в ґрунт краще не поспішати. Південні рослини звикли до великої кількості тепла і світла, тому висадку розсади краще планувати на початок червня, коли встановиться стабільно тепла погода, і мине загроза весняних похолодань.

Теплолюбні баклажани

Підготовка ґрунту під баклажани

Грядки під баклажани готують за 3-4 тижні до пересадки. Ідеальний варіант підвищення родючості ґрунту шляхом збагачення біогумусом, цінною органікою, а також мінеральними речовинами – використання в якості попередника баклажанів сидеральних культур, наприклад, озимого та ярого ріпаку, жита, вівса, гірчиці тощо. Посів сидератів повністю замінює внесення органіки і мінеральних сполук.

Якщо посадити холодостійкі сидерати в березні, то до кінця квітня вони наростять необхідний обсяг зеленої маси, призначеної для заорювання в ґрунт. Закладена в ґрунт зелень встигає розкластися за 20-25 діб, знищити збудників захворювань та личинки шкідників (особливо гірчиця) і наситити землю всіма необхідними елементами, а також створити ідеальні умови для розвитку корисної ґрунтової мікрофлори.

Якщо ви не використовуєте методику вирощування сидератів, то ґрунт під баклажани готують наступним чином. За місяць до моменту висадки сіянців (приблизно початок травня) грядки перекопують на глибину штик лопати з одночасним внесенням перегною, торфонавозної суміші або визрілого компосту (1-2 відра/кв. метр). Корисно під пасльонові рослини використовувати золу (один літр на кожний погонний метр).

Із мінеральних добрив під баклажани застосовують, карбамід суперфосфат і сульфат калію. Норма витрати, відповідно, 25, 40, 15 г/кв. метр. Сухі речовини вносять у ґрунт за тиждень до посадки, заглиблюючи їх за допомогою граблів, з одночасним розпушуванням. Не виключений і варіант внесення добрив у рідкому вигляді, наприклад, Нітроамофоски, що містить азот, фосфор і калій. У відрі води розчиняють 20 грамів добрива і проливають ґрунт з розрахунку 10 літрів на кожний кв. метр.

Висадка розсади баклажанів у відкритий ґрунт

Висадка розсади баклажанів у відкритий ґрунт і поливання

Схема посадки баклажанів проста. Між рослинами витримують відстань від 0,3 до 0,5 метрів в залежності від сорту. Високорослим і крупно-плодовим кущам потрібна велика площа для гармонійної вегетації, низькорослим і компактним, відповідно менша.

Глибина посадочних лунок 10-15 сантиметрів. Кожну лунку попередньо рясно проливають водою, чекають, поки вона повністю не вбереться, і приступають до пересадки сіянців. Рослини переносять на грядки разом із земляною грудкою, заглиблюючи стебло на 2-3 см нижче, ніж воно перебувало в посадочних місткостях.

Перший полив плантації здійснюють через 1-2 дні. Надалі плантацію баклажанів поливають 1-2 рази в тиждень, в залежності від погодних умов поточного літа. При поливанні слід уникати потрапляння крапель води на гичку, тому найзручніше викопати водовідвідні канавки в міжряддях і направляти туди струмінь води із шланга

Підживлення на початку вегетації

Внесених при посадці добрив, як правило, вистачає на два-три тижні. Після того, як баклажани укорінятимуться і почнуть активно нарощувати листя, проводять підгодівлю будь-якими азотними сполуками. З органіки добре зарекомендував себе полив під корінь забродженим настоєм кропиви і бур’янів (відро утрамбованої зелені залити 10 літрами води і дати перебродити протягом 10 діб, розводити потрібно розчин 1:4), а з мінеральних добрив – розчин аміачної селітри (10 г/5 літрів води).

Проведена з любов’ю висадка розсади баклажанів у відкритий ґрунт віддячить господаря у серпні унікальними синіми плодами, насиченими вітамінами і корисними елементами.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *