Як отримати високий врожай ранньої капусти?

Як отримати високий врожай ранньої капусти?

Поласувати свіжою соковитою і ранньою капустою мріє кожен. Як же виростити цю красуню пишну на городі?

Ранню білоголову капусту вирощую через розсаду. Насіння висіваю в другій половині березня. Улюблені сорти – Соло та Експрес.

Загартовані насіння

Перед посівом 10 хвилин витримую насіння в гарячій воді (49-51°С). Потім хвилину в холодній. Після такої “гарту” замочую їх на 12 годин у розчині стимулятора росту. Все це прискорює проростання насіння і підвищує холодостійкість рослин.

Посів насіння

У готовому універсальному почвогрунт роблю борозенку, проливаю її теплою водою з додаванням регулятора росту і висіваю насіння на відстані 3-4 см один від одного. Зверху зволожую грунт з пульверизатора, накриваю ящичок плівкою і ставлю в тепле місце.

Щоб розсада не витягнулася…

Як тільки з’являються сходи, переношу контейнер в прохолодне місце (наприклад, на дверцятах балкона), щоб рослини не витягувалися. Через два тижні сіянці пересаджую в окремі горщики, заглиблюючи до сім’ядольних листочків. Кілька разів підживлюю будь-яким добривом для овочів.

Пересадка-перевалка

Важливо пам’ятати про сівозміні. Капуста не повинна рости на одному і тому ж місці частіше, ніж раз на три роки.

Висаджую розсаду на грядку на початку травня методом перевалки. Роблю неглибокі ямки, в кожну додаю піввідра гною, по 1 ч. л. суперфосфату і нітрофоски, 2 ст. л. золи. Після висадки гарненько утрамбовую, поливаю і опудриваю землю сумішшю золи (1 ст.) і гірчиці (2 ст. л.).

Догляд за капустою

Надалі розпушую, видаляють бур’яни, поливаю (особливо в червні, коли качани зав’язуються) і 2-3 рази підживлюю комплексним органоминеральным добривом. Рання капуста практично не уражається гусеницями, але для профілактики періодично опудриваю грунт на грядці золою.

Як виростити здорову розсаду капусти?

Термін посіву. Оптимальні строки посіву насіння на розсаду: для ранньої капусти – 10-20 березня, для середньостиглої – 20 квітня – 1 травня (прямо в грунт під плівку).

Загущений посів. Коли рослинам “дуже тісно”, вони розвиваються нерівномірно, стебла витягуються, формуються крихкими, і частина сіянців доводиться бракувати, викидати. Таку розсаду важко пікірувати. Тому при посіві розміщуйте насіння на однаковій відстані один від одного.

Освітленість. Капуста дуже вимоглива до світла. Ємність з розсадою поставте на найсвітліше місце на підвіконні. Якщо сходи починають витягуватися, влаштуйте досвечивание лампами денного світла або поставте екрани.

Полив. Капуста вологолюбна, але не виносить застою води, тому розсаду важливо не залити, але і не засушити рослини. Недолік вологи затримує ріст. Надлишок вологи призводить до загнивання коренів і загибелі рослин, в дуже вологому грунті капуста уражається чорною ніжкою, тому поливати рослини потрібно обережно і ні в якому разі не холодною водою.

Температура повітря. Капуста не любить високих температур повітря. В період від посіву насіння до появи сходів вона повинна бути в межах 20-22°С, після появи сходів – 14-18°С. При більш високій температурі рослини витягуються, виростають зніженими, гірше переносять пересадку.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *