Секрети вирощування цвітної капусти

Секрети вирощування цвітної капусти

Мало хто знає, що кольорова капуста буває не тільки білим, але і жовтою, зеленою і навіть фіолетового – все залежить від сорту. Як отримати хороший урожай цієї культури?

За вмістом вітамінів і мікроелементів цвітна капуста нітрохи не поступається білокачанної і навіть перевершує її. Але більш примхлива, і дає хороший урожай тільки на родючих грунтах. Як скоростигла культура вона відрізняється високою вимогливістю до наявності в грунті елементів мінерального живлення, а також мікроелементів, особливо бору і молібдену.

При недоліку бору відмирають верхівкові точки зростання, головки починають загнивати, всередині кочеригой утворюються порожнечі. А якщо не вистачає молібдену – листя деформуються, не утворюється головка. При нестачі вологи або перезволоженні сповільнюється ріст рослини, суцвіття дрібнішають. Несприятливо для цвітної капусти поєднання високої температури і низької вологості грунту і повітря. Оптимальна температура для розвитку – 15-19°С.

Вирощування цвітної капусти

Кращі попередники для цвітної капусти – огірки, цибулю, ранню картоплю, коренеплоди, бобові трави. Культуру не можна повертати на попереднє місце раніше 3-4 років, а також вирощувати на ділянках після редьки, редиски, ріпи та інших хрестоцвітих.

Є кілька строків посіву цвітної капусти.

  • В середині березня на розсаду, яку висаджують у відкритий грунт в кінці квітня.
  • Посів у теплиці 15-25 травня з пересадкою у відкритий грунт в червні.
  • У відкритий грунт під плівку (кінець квітня – початок травня).
  • У відкритий грунт без укриття (кінець червня – початок липня). При вирощуванні розсади важливо не пересушити грунт (поливати кожні 3-4 дні) і притіняти рослини.

У фазі 2-3 справжніх листочків капусту пересаджують на грядку. Грунт готують заздалегідь: вносять 4-5 кг перегною, 50-60 г аміачної селітри, 60-80 г суперфосфату, 40-50 г сульфату калію на кв.м. Схема посадки – 60х35, 70х30, 50х40 см.

Секрети вирощування цвітної капусти

Підгодівля цвітної капусти

Протягом сезону цвітну капусту 2-3 рази підживлюють, особливо якщо в ґрунті мало поживних речовин. Перший раз – через 10-12 днів після висадки розсади азотним добривом (20-25 г/кв.м діючої речовини). Другий – через 10-15 днів, і третій – на початку формування головок (фосфорно-калійним добривом, по 25-35 г/кв.м діючої речовини). Ефективні кореневі підгодівлі комплексними добривами з мікроелементами (Террафлекс, Кеміра, Майстер), а також позакореневе (препаратами Спидфол, Рексолін, Вуксал).

Кількість поливів залежить від погодних умов. На кв.м зазвичай витрачають 20-30 л води в першій половині вегетації, і 30-40 л – у другій. Цвітну капусту необхідно вчасно підгортати і рихлити.

Прибирання та зберігання врожаю

Головки капусти прибирають вибірково, у міру дозрівання. Якщо згаяти час, вони розпадаються на окремі суцвіття. Зрізають їх разом з 3-4 розетковими листками, які захищають головки від механічних пошкоджень і позеленіння.

Пізню капусту, не встигла повністю сформувати головки, можна довести. Для цього відбирають рослини з добре розвиненим листям (не менше 20) і головками, діаметром близько 5 см. З грудкою землі їх переносять у парники або теплиці, встановлюють впритул один до одного в попередньо пролиті водою борозни глибиною 15 см і прикопують. На 1 кв.м розміщують 30-40 рослин.

Дорощувати цвітну капусту потрібно в темряві. Рослини закривають дерев’яними щитами, солом’яними матами, темною плівкою або спанбондом. У міру похолодання мульчують тирсою або листям, шаром у 20-25 см. В теплиці підтримують температуру 4-5°С і вологість повітря в межах 85-90%.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *