Як позбутися від капустянки на дачі?

Як позбутися від капустянки на дачі?

Одним з шкідників городу є капустянка, яка знищує корінці рослин, а також їх плоди. Що ж робити і як захистити город від цього нежданого гостя?

Зовнішній вигляд

Капустянка має товстий панцир і тверді лапи-лопатки, що дозволяє їй дуже швидко пересуватися під землею в пошуках смачних плодів і солодких коренів. Комаха любить тепло і вологу, тому поселяється в тих місцях, де є підвищена вологість грунту або постійний штучний полив.

Заходи боротьби з медведкою

Пляшка з пивом чи квасом. Однією з пасток для капустянки є закопана під невеликим нахилом в землю пляшка з залишками квасу чи пива. У неї горлечко розташоване повинно бути вище дна. Його зав’язують бинтиком, щоб у пляшку не потрапляла земля, а капустянка з легкістю перегризе її. І те, і інше має запах, що привертає вовчка, яку ще називають земляним рак. Потрапляючи всередину, комаха не може вибратися назад, оскільки горлечко дуже вузьке. Через день посудину буде наповнений комахами. Ці пастки можна використовувати весь сезон.

Вилов шкідників руками. Для цього накладають між рядами з насадженнями широкі дошки, шматки шиферу, невеликі смужки жерсті і щільного картону. Зверху придавлюють ногою, щоб смуги були сильнішими притиснуті до землі. Через день комахи збираються під самим верхом покриття, вважаючи, що вони під землею. Збирати їх бажано в жарку погоду, поки капустянка гріється на сонці (під щитом). Для того щоб зловити буде потрібно спритність і вправність – комаха дуже швидко тікає.

Мильний розчин. Можна також залити у ямки ходів розчин води з додаванням прального порошку або мила. Капустянка буде тікати від неприємної рідини іншим ходом, який знаходиться поблизу. Залишається тільки спіймати його.

Такі методи зручні на маленьких ділянках. Холоду бояться всі комахи. Завдяки своїм сильним лапок, доросла особина вкопується на зимову сплячку, досягаючи метри вглиб. Молоді комахи – не можуть робити такі глибокі ходи, тому вибирають для зимівлі купи з гноєм, яким селяни удобрюють городи з осені. Це ще один спосіб боротьби з медведкою. У різних частинах городу викопують ями і накладають гній, куди відразу збирається велика кількість комах. Коли настає мороз, гній розкидають – комахи гинуть від холоду.

Як позбутися від капустянки на дачі?

Ультразвукові відлякувачі виганяють вовчка з ділянки, а неподалік, на сусідній город. Повернутися вони можуть у будь-який момент. Хоча якщо використовувати цей метод постійно, комаха буде триматися осторонь.

Хімічні препарати найбільш ефективні в боротьбі з капустянкою. Інсектицидом Престиж обробляють коріння розсади та насіннєвий матеріал картоплі. Препаратом БІ-58 протруюють зварене зерно пшениці, ячменю або кукурудзи. Крім того, що препарат отруйний, він має дуже специфічний запах, який поширюється на грунт. Капустянка не переносить неприємного запаху і обходить цю ділянку. Але дія отрути закінчиться через місяць, і шлях для шкідника буде відкрито. Тому має бути кілька обробок за сезон. Перед кожним розпушуванням грунту від бур’янів, а також при підгортанні рослин та картоплі, слід розкидати отруєне зерно по території. Після обробки отруйні зерна будуть присипані землею, що змусить комах шукати їжу в інших місцях.

Поки капустянка шукає собі їжу, треба викопати ямки, настелити на дно целофан і накласти гній. Після того як туди зберуться комахи, унести целофан з городу та знищити шкідників. Таким чином, боротися з медведкою необхідно комплексно весь рік.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *