Як правильно сіяти редис

Як правильно сіяти редис. Фото

Редис – один з найпопулярніших ранньовесняних овочів. Це холодостійка рослина короткого світлового дня. При вирощуванні його в період з довжиною світлового дня більше 12 годин він швидше розвивається, але утворює стрілку. У цих випадках коренеплоди стають дрібними, дерев’янистими, гіркими. Тому найбільш оптимальні строки посіву насіння – рання весна або друга половина літа.

Найбільш підходящі для редиски окультурені, з великим вмістом органічної речовини супіщані і суглинисті грунти. Вирощують редис другою культурою після внесення органічних добрив із використанням мінеральних: аміачної селітри – 250-300 г, суперфосфату – 300-400 г, хлористого калію – 200-300 г на 10 кв.м або інших рівноцінних добрив (нітрофоска, городня суміш тощо). На збіднених органічною речовиною ґрунтах під редис найкраще вносити хороший компост або перегній з розрахунку 40-80 кг на 10 кв.м.

Редиску висівають в декілька строків, через 10-15 днів. Але останній сівбу проводять не пізніше 15 серпня. Ранньою весною можна вирощувати в теплиці до посадки томатів або огірків у відкритому грунті – повторною культурою після ранньої картоплі.

Для зменшення довжини дня під час літніх посадок можна виготовити екрани з чорної плівки. В парники на біопаливі редиску висівають у кінці лютого – в середині березня, а під плівкові укриття – в кінці березня. При вирощуванні під плівковими укриттями врожай одержують на 2 тижні раніше.

Для редиски необхідна підвищена вологість грунту. При нестачі вологи коренеплоди стають грубими, сухими і порожнистими всередині. Тому в теплиці рослинам необхідний регулярний полив, а на відкритих грядках в період посушливої погоди поливають вранці і ввечері. В таких умовах можна отримати високий врожай редиски.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *